Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puma vs Tigra
Autor Wiadomość
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 05-09-2008, 17:49   

I tigra i puma maja wady i zalety, ale mają coś wspólnego, po mojemu to "mały samochód sportowy dla warsty średnio zamożnych i nie wymagajacych zbyt wiele" :) (może ktos sadzić inaczej)

Mnie w tigrach jedno denerwuje, że jak jade gdzieś to widze 5 tigr i 1 pume, albo 3 tigry i 0 pum :P
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 05-09-2008, 18:25   

jak ja rozglądałem się za samochodem dla siebie to szukałem najpierw Tigry i to ją chciałem kupić. Pewnego razu stały w komisie Puma z Tigrą wtedy miałem porównanie. Z zewnątrz bardziej Pasi mi Puma, wewnątrz myślę że nie ma o czym dyskutować. Może Puma to Fiesta z bardzo małymi dodatkami, ale Tigra to Corsa, więc porównajcie sami.
Oczywiście każdy lubi co to czym jeździ i musimy to szanować. Ktoś lubi BMW i mnie też bardzo się podoba, szczególnie seria 3 E46 trzy drzwiowa.
Jest jeszcze kwestia awaryjności i pewnie kolega z Tigry przyzna mi rację, że Tigry się psują. Oczywiście żadne auto nie jest bezawaryjne oprócz Porsche i Lexusa, ale porównując Tigre z Pumą to chyba dużo wydajecie na mechaników. Jeden znajomy ma Tigrę, jeden sprzedał, znam ich opinię, po za tym kiedyś w rodzinie był Opel, pierwszy i ostatni raz.
I Tigra i Puma to samochody stylowe, które po 10 latach dalej sie podobają, nie to co Megane Coupe.
Pozdro, a co do spotu na śląsku TT i KFP to oczywiście jest w trakcie organizacji. Z miłą chęcią zobaczę modyfikacje i odpicowane Tigry :)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2008, 19:15   

Koleś z TT specjalEg scigał sie pewnie z NE50041 - on ma czerwona Pume 1.4 a ta blondynka to pewnie Gosia. Z tego co wiem to Łukasz miał problemy w silnikiem, a w tej chwili wstawia 2.0. Gdyby ten koles z TT natrafił na na lewadzkiego, to by pewnie nic na swoim forum nie napisał bo zwyczajnie bylo by mu wstyd!
Nie ma gazety motoryzacyjnej w ktorej by Tigra wygrala w tescie z Puma (chyba ze jakaś gazete przeoczyłem :wink: ) a to mowi samo za siebie.
Ja mam Pume, a mama Tigre 1.4 - oba auta mi sie podobaja i nie dam złego słowa powiedzieć na Tigre...
























...ani na Pume oczywiscie :)
 
 
Eudajmonion 
Bartek


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-09-2008, 19:32   

Mi się zawsze wydawało i tak jest dalej, że Tigra to kid-car z wyglądu i farycznych statystyk odstającym od pumy o spory rzut beretem.

A zostawić je w tyle, ze zwykłego zacięcia, miałem juz kilka razy okzaje i już mi przeszło bo w końcu jest ich pełno na każdym rogu.

Trzeba jednak przyznać że tigrę żadko widzi się tak jaką fabtyka ją wypuściła bo jej właściciele wyjątkowo lubi zmiany i dodatki.
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 05-09-2008, 19:53   

Cytat:
Trzeba jednak przyznać że tigrę żadko widzi się tak jaką fabtyka ją wypuściła

i tu się mylisz, chyba wszystkie Tigry w Rybniku to seria, oczywiście pomijając lekki tylny spojler. Bo z takim spojlerem każde auto wygląda dobrze.
A nie ma lepszej przeróbki dla Tigry jak soczewki z przodu.
Dodam jeszcze coś, pod jednym względem na pewno Tigra jest lepsza od Pumy, chodzi o zawieszenie (wizualnie). Seryjne zawieszenie w Pumie to totalna klęska i porażka, dup* po prostu jest za wysoko, a prześwit jak w Jeepie. Tigra seryjnie ładnie leży.

Jeśli ktoś w tej kwestii nie przyzna mi racji a widział na oczy seryjną!! tylną zawieche w Pumexie to po prostu unosi się Pychą !
Pozdro idę na "Szybcy i wściekli" na TVN :P mógł bym go oglądać setki razy :)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 05-09-2008, 20:20   

Ja nie wiem o co wy sie spieracie przeciez tigra ani puma nie stały przy sobie jak je produkowano. i częsci też nie mają wspolnych> Są to poprostu dwa odmienne samochody :mad:
_________________

 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2008, 20:58   

hadzi wlasnie to ci mialem napisac :) haha lukaszek dal dup* a taki kozaczek z niego byl ze wszystkich w elblagu wymiata az usunal konto ... haha jaka beka :) ale ty i ja wiemy o co chodzi ;)


a co do tigry to kiedys chcialem kupic ale nie podoba mi sie ta dziura w tylnej kanapie ,a w pumie znowu nie podoba mi sie linia boczna jakas taka nijaka hehe, a pozatym puma jest boska :) :cool:


P.S. Hadzi dziek ize tak myslisz ale tez tak sadze ze byla by cisza, ciekaw jestem co to za tigra
 
 
ArturoTT
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2008, 22:23   

bartolomeo napisał/a:
lekki tylny spojler.

sam nie jestem tego zwolennikiem, jak i wszystkich laminatów i siatexów.
bartolomeo napisał/a:
chyba wszystkie Tigry w Rybniku to seria

i nie tylko w Rybniku, serii jest mnóstwo. sam nie chce odbiegać od serii.
wystarczy dobra felga, dać na glebe i już jest ładnie..
pozatym wszędzie znajdą sie fanatycy potężnych silników 1.4 którzy muszą mieć potężny docisk na tylnej osi poprzez skrzydło z boinga :P
damn, musze to powiedzieć, puma to dobry wózek, ale nie dam sobie ubliżyć tigrze ;)
 
 
laurenth1981
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2008, 22:58   

Dla mnie na korzyść Pumy wyszło wyposażenie. Jeszcze niedawno, bo w kwietniu kiedy rozglądałem się za samochodem chciałem kupić Tigrę, ale porównałem sobie wyposażenia tych aut i wyszło, że Puma nie ma równych :) I do tego silnik 1.7 robi swoje, a trzecia rzecz, to ta: ile jezdzi Pum, a ile Tigr po naszych drogach...
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2008, 03:43   

Puma bardziej zwraca na siebie uwagę, a Tigra wygląda jak powszedni samochód. Ale to moje zdanie.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 06-09-2008, 08:10   

Każdy ma to co ma, jeździ tym co mu się podoba i na co go stać i już. I zawsze bedzie chwalił swoje bardziej.
Hasła typu że właściciele tigr to dresy czy same laski też są lekko na wyrost i chyba maja tyle wspólnego z prawdą jak to, że ziemia jest płaska. Przecież widzę po rybniku czy krakowie.
_________________
I have sold my soul for You

serwis sprzętu elektronicznego
www.rtvserwis.eu
 
 
 
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 06-09-2008, 10:21   

a co ziemia nie jest płaska ??!!??!!?? Kazdy wybiera dla siebie wózek i tak jak wyżej każdy chwali swoje, ale pumek jest mniej (przynajmniej w moim regionie)
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo