Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rejestracja - dokumenty i terminy
Autor Wiadomość
robert0304 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd: makow mazowiecki
Wysłany: 27-11-2008, 20:05   

bartolomeo napisał/a:
gdy przyniesiesz nowy dowód rejestracyjny zrobią ci korektę numeru

To wiem :wink: . Chodzilo mi przede wszystkim o to, czy moge tak dlugo jezdzic na niemieckich numerach bez rejestrowania samochodu
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-11-2008, 08:38   

robert0304 Jeśli co miesiąc bedziesz nową umowę sobie robił - pisał i podpisywał a zmieniał datę to niebiescy się nie czepią. A przy rejestracji ta sama bajka. Sam tak robiłem przez 2 miechy - podobały mi się blachy niemieckie - a ja miałem jeszcze te z niebieskim tłem - jak to się mówi "oryginał janek" ;-)
_________________

 
 
 
robert0304 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd: makow mazowiecki
Wysłany: 29-11-2008, 08:10   

Nie do konca rozumiem. Przeciez umowy kupna sprzedazy juz nie moge przepisywac, bo jest przeglad i OC a tam przeciez sa wstawione daty.
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 29-11-2008, 16:13   

jesli z dnia na dzien po przywiezieniu auta zrobiles przeglad i OC no to niestety nie przepiszesz umowy, no chyba,ze cie stac na drugi przeglad ze swieza data to wtedy mozesz napisac druga umowe, tylko nie wiem co z OC. Gdy ja skaladalam akcyze bylo sporo po terminie 5 dni ale nie dostalam zadnego mandatu, niestety w twoim urzedzie celnym moga sie do tego przyczepic. Ja w oswiadczeniu napisalam,ze auto przyjechalo na lawecie, nr.rej. i dane przewoznika byly z kosmosu (a de facto auto mialo tablice celne z ubezpieczeniem tylko juz niewazne) i dzieki temu byla nowa umowa z nowa data,pozniej zrobilam przeglad. W wydziale komunikacji nie przyczepili sie o jakies opoznienia w rejestracji. Wydanie zaswiadczenia o oplaconej akcyzie wynosi 7 dni, wydanie zaswiadczenie Vat-25 (skladasz wypelniowy Vat-24) to tez ok 7 dni.
 
 
sebastian22
[Usunięty]

Wysłany: 02-01-2009, 19:17   

Dziś Kupiłem :D To moje pierwsze auto - mam wszystkie te dokumenty, zrobiony już przegląd w kraju, dziś dzwoniłem do UC no i pani mi powiedziała że nie wymagają tłumaczeń dokumentów. Wie ktoś coś o tym?:D (UC Sławków)
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 02-01-2009, 20:18   

sebastian22 napisał/a:
Dziś Kupiłem :D To moje pierwsze auto - mam wszystkie te dokumenty, zrobiony już przegląd w kraju, dziś dzwoniłem do UC no i pani mi powiedziała że nie wymagają tłumaczeń dokumentów. Wie ktoś coś o tym?:D (UC Sławków)

UC urząd celny ??
Na 100% tłumaczenia wszystkich dokumentów wymaga urząd rejestrujący podczas pierwszej rejestracji w kraju.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
sebastian22
[Usunięty]

Wysłany: 02-01-2009, 21:15   

Aha no to może w Urzędzie Celnym nie wymagają a np. będą w Urzędzie Miejskim.....zobaczymy...
 
 
heavyfoot 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 262
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 04-01-2009, 17:58   

bartolomeo napisał/a:
sebastian22 napisał/a:
Dziś Kupiłem :D To moje pierwsze auto - mam wszystkie te dokumenty, zrobiony już przegląd w kraju, dziś dzwoniłem do UC no i pani mi powiedziała że nie wymagają tłumaczeń dokumentów. Wie ktoś coś o tym?:D (UC Sławków)

UC urząd celny ??
Na 100% tłumaczenia wszystkich dokumentów wymaga urząd rejestrujący podczas pierwszej rejestracji w kraju.


W celnym nie wymagają tłumaczenia, jedynie oryginały wszystkich dokumentów, ale już w skarbówce i wydz.kom musisz mieć przetłumaczone.
_________________
Wir sind die Coolsten, wenn wir cruisen,
wenn wir durch die City düsen
 
 
 
sebastian22
[Usunięty]

Wysłany: 04-01-2009, 20:34   

A ubezpieczenie kiedy mogę załatwiać? Chyba wezmę MTU ac+oc mam 0 zniżek.....tam na ich stronie jest kalkulator ale w nim muszę zaznaczyć jakie zniżki/zwyżki miałem u poprzedniego ubezpieczyciela i nie wiem co tam mam wybrać, bo różnica w cenie jest duża....wiadomo że nie wybiorę zniżki kwestia czy mam zaznaczyć 0 czy np. +40%.....

PS.
Babka z Agencji Celnej przygotowała mi także dokumenty do skarbówki i nic nie mówiła o tłumaczeniu tych Briefów....zobaczymy jutro. Póki co mam już złożony wniosek do Urzędu Skarbowego, we wtorek odbieram Briefy od tłumacza przysięgłego....
 
 
heavyfoot 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 262
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 04-01-2009, 21:24   

Ubezpieczenie musi się zaczynać od dnia rejestracji w PL, ani dnia później ponieważ grozi Ci wtedy ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny kara od 360 zł (do 3 dni bez ubezp.) do 1800 zł (pow. 14 dni bez ubezp.) w zależności od okresu bez ubezpieczenia.

Sprawdź oferty direct może znajdziesz coś taniego.
_________________
Wir sind die Coolsten, wenn wir cruisen,
wenn wir durch die City düsen
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 05-01-2009, 09:39   

sebastian22 napisał/a:
A ubezpieczenie kiedy mogę załatwiać?

heavyfoot napisał/a:
Ubezpieczenie musi się zaczynać od dnia rejestracji w PL, ani dnia później

Ja ubezpieczyłem OC mając auto jeszcze na niemieckich blachach przewozowych. I taki miałen nr rej. na polisie. Kiedy przerejestrowałem na polskie numery agentka zrobiła korektę w polisie i wydała nowy blankiet z nowym nr rej.

sebastian22 napisał/a:
Chyba wezmę MTU ac+oc mam 0 zniżek

MTU i Allianz są najtańsze dla Pum jeśli idzie o OC.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 05-01-2009, 15:17   

robertpuma1910 napisał/a:
MTU i Allianz są najtańsze dla Pum jeśli idzie o OC

identycznie co do złotówki do Alliansu stoi HDI, porównując i tam i tam przy zniżkach 60%.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
sebastian22
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2009, 18:16   

No zobaczymy, dziś zadzwonię do MTU, heavyfoot napisał mi że w Allianz wyniosło by mnie to 2991zł, zobaczymy co w MTU powiedzą....

No Urząd Skarbowy też już mam do przodu - teraz tylko czekać tydzień za wydanie papieru. Jednak nasz US nie wymaga tłumaczenia dokumentów.
 
 
katchleen81 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd: Kościan
Wysłany: 09-01-2009, 20:26   

ja pracuje w rejestracji pojazdow wiec jak cos moge pomoc:)) jak ma ktos jakies pytania:)
 
 
tramas
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2009, 20:47   

heavyfoot napisał/a:
Ubezpieczenie musi się zaczynać od dnia rejestracji w PL, ani dnia później ponieważ grozi Ci wtedy ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny kara od 360 zł (do 3 dni bez ubezp.) do 1800 zł (pow. 14 dni bez ubezp.) w zależności od okresu bez ubezpieczenia.

Sprawdź oferty direct może znajdziesz coś taniego.


a jesli mialem wykupione miesieczne ubezpieczenie , z dniem 17.12.08 (wazne do dnia 16.01.09) , data resjtracji 30.12.08 , to czy grozi mi kara opisana wyzej ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo