Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
06-11-2007, 19:59
Ksenonowe światła w Pumie
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2007, 00:08   

JBJ, BTW to skrót, a w przypadku "xenonów" brak konsekwencji... Albo piszemy przez "x" i nie odmieniamy, albo piszemy z odmianą przez "ks"... Takie są zasady języka polskiego, a my powinniśmy się prawidłowo nim posługiwać.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-05-2007, 06:41   

Passenger, ale wytlumacz mi dlaczego brunde lampy z kseonami maja oslepiac a te samy lampy z normalnymi zarowkami HB3 nie?? Jedynie co jest zmienione to ustawienie zarnika ale i tak swiatla sie ustawia. Gdzie wyczytales to. Chyba ze dotyczy to takic lamp jak ma np. CC bo kazde auto z kseonami ma lampy z gladkim szklem i soczewka.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 08-05-2007, 10:38   

Oj Krzysiek, chyba się mylisz. Moim zdaniem nie każde auto z ksenonami ma soczewki. Mój sąsiad ma Mercedesa ML, ma ksenony a nie ma soczewek.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2007, 12:15   

Mr.Maya napisał/a:
dlaczego brunde lampy z kseonami maja oslepiac a te samy lampy z normalnymi zarowkami HB3 nie?
Bo światło ksenonów jest o wiele mocniejsze.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-05-2007, 14:32   

Opoya, Tak ale wiazka swiatla jest skierowana pod katem w kierunku ziemi. Wiec nie wiem jak by mialy zabruczenia zmieniac kont padania swiatla.
 
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 08-05-2007, 14:41   

np. jeżeli dolna część reflektora jest brudna, to światło będzie się odbijało od wartwy brudu i waliło bliźnim
_________________
powered by peżot_kombi_diesel_automat (C) Gaydek
Heinz up, baby Heinz up!
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-05-2007, 15:43   

A mozesz to na jakims przykladzie opisac bo zeby swiadlo sie odbijalo od brudu to by on musial miec bluszczaca powierzcnie. A takiego to ja jeszcze nie widzialem.
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 08-05-2007, 15:49   

a jak jest tlusty brud? zaden problem....od tych wszystkich spalin i zanieczyszczen. samochody sie ochlapuja nawzajem i to wszystko tluste jest........a tluszcz blyszczacy jest troche chyba....wiec jak taka mazia jest przyschnieta do reflektora to moze odbijac.....chyba.....
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2007, 15:55   

Wystarczy trochę wody, która nie spłynie, tylko zatrzyma się na brudzie...
Mr.Maya, więcej logiki i wyobraźni.

PS. inny aspekt sprawy, to dbanie o czyste reflektory bez względu na zainstalowane źródło światła, dla mnie to przejaw kultury i dobrego wychowania, tak samo jak prawidłowo ustawione światła.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-05-2007, 15:58   

Opoya napisał/a:
Wystarczy trochę wody, która nie spłynie, tylko zatrzyma się na brudzie...
woda podczas deszczu tez bedzie na lampach. i co wtedy wycieraczki bedziesz instalowac??

Opoya napisał/a:
PS. inny aspekt sprawy, to dbanie o czyste reflektory bez względu na zainstalowane źródło światła, dla mnie to przejaw kultury i dobrego wychowania, tak samo jak prawidłowo ustawione światła.
Dla mnie bardziej lizy sie bezpieczenstwo. Ja nawet po wymianie zarowki jade ustawiac swiatla.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 08-05-2007, 15:58   

Mr.Maya napisał/a:
Passenger, ale wytlumacz mi dlaczego brunde lampy z kseonami maja oslepiac a te samy lampy z normalnymi zarowkami HB3 nie?? Jedynie co jest zmienione to ustawienie zarnika ale i tak swiatla sie ustawia. Gdzie wyczytales to. Chyba ze dotyczy to takic lamp jak ma np. CC bo kazde auto z kseonami ma lampy z gladkim szklem i soczewka.


Nieważne czy to ksenon czy normalna żarówka, brudna lampa bardziej oślepia - sprawdzone przyżyciowo na własnym przykładzie... Jaka to zasada fizyki to mnie nie pytaj bo fizyki uczyłem się ostatnio kilka lat temu... Może wiązka światła bardziej się rozprasza na brudnym kloszu?
Zwróciłem na to uwagę przy okazji ksenonów bo tak jak napisała Opoya ich światło jest znacznie mocniejsze i większe jest ryzyko oślepiania.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2007, 16:05   

Mr.Maya napisał/a:
woda podczas deszczu tez bedzie na lampach. i co wtedy wycieraczki bedziesz instalowac??
No i dlatego mówiłam o logice... :evil: Przy czystych reflektorach woda spłynie, przy brudnych się zatrzyma...
Pomijając oczywiście efekt o którym napisał Pass...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-05-2007, 16:17   

Opoya, a co sie zloscisz :)
Passenger napisał/a:
Zwróciłem na to uwagę przy okazji ksenonów bo tak jak napisała Opoya ich światło jest znacznie mocniejsze
Swiatlo nie moze byc mocniejsze niz jakas tam norma dla normalnyc lamp. Jedynie kseon daje barwe swiatla dziennego czyli bardziej przyjaznego dla oka. A pytam si edlatego bo jzu widze jak kazdy kto dodal do auta kseony czesto myje lampy. Sam bede zakladal kseony i tak mysle czy by przy okazji nie pokombinowac z spryskiwaczami.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
PUMAFan 
Matiasz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 317
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-05-2007, 16:21   

MrMaya z całym szacunkiem ale poczytaj najpierw, a potem zabieraj głos chyba że chcesz nabijać sobie posty - Opoya zwróciła uwagę że są mocniejsze i są conajmniej 3 krotnie i nie choidzi tu o moc tylko o jasność też wartość mierzalną wieć juz daj spokój i wyedukuj się a potem dyskutuj

peace
_________________

 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-05-2007, 16:27   

PUMAFan, Moc swiatel w punkcie podaje sie w Luxach i zadna lampa nie moze przekraczac jakies tam normy ustalonej, druga sprawa to jasnosc mierzona chyab w Kaldenach. Nie pamietam jzu dokladnie dawno o tym mialem w szkole.

PUMAFan napisał/a:
MrMaya z całym szacunkiem ale poczytaj najpierw, a potem zabieraj głos chyba że chcesz nabijać sobie posty
Jesli poprawi Ci humor to to moga moderatorzy mi wyzerowac licznik postow :) Pisze zeby sie dowiedzec a nie zeby miec jak najwiecej. Zobacz ze zadko pisze w dzialach o wszytkim tylko raczej w technicznych.

[ Dodano: 08-05-2007, 16:36 ]
Lampy te cechuje większa skuteczność świetlna w porównaniu z tradycyjnymi lampami halogenowymi. Podczas gdy lampa halogenowa wytwarza 2000lm pobierając 65W lampa ksenonowa wytwarza 3000lm pobierając 42W i znacznie mniej się nagrzewa.

Tu masz opisanu dlaczego jest tak ze kseon swieci jasniej niz normalna zarowka.

Lm - czyli lumen a dokladniej - jednostka miary strumienia swietlnego

[ Dodano: 08-05-2007, 16:38 ]
Nie zmienia to faktu ze w danym punkcie oba typy lamp musza miec taka sama wartosc w Luxach.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo