Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
06-11-2007, 19:59
Ksenonowe światła w Pumie
Autor Wiadomość
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-12-2009, 20:41   

Trochę to trwało, ale mam ksenonki. :D
Jeśli chodzi o sprzedawcę, to podobnych mi eksperymentatorów :lol: uprzedzam, że zamawiając zestaw ksenonowy na Allegro u użytkownika ymek_and_papa, zamiast HB3 9005 mogą dostać HB4 9006. Oczywiście, nieodpowiednie palniki można odesłać, ale zamiast 11 PLN otrzyma się zwrot 5 PLN. :lol: Ale OK, nie bądźmy drobiazgowi. Sprzedający miał szansę na zwiększenie liczby klientów, jednak moja wypowiedź pewnie nikogo do niego nie przekona, więc jego strata. ;)

Ale do rzeczy. Pierwszego dnia demontaż reflektorów dla mnie i mojego taty (nota bene użytkownika 4 Fordów w życiu) okazał się nie lada sztuką. :lol: Pomógł przechodzący facet, który wyznał, że jeździł kiedyś Pumą i bardzo mile ten samochód wspomina. :D Światła też (może jednak pamięć kiepska?). Tydzień później byliśmy już szybcy, jak obsługa Formuły 1 na pit-stopie. :mrgreen:
Światełka zostały umyte (również w środku), dziurki wywiercone, uszczelnione silikonem, wszystko podłączone, no i teraz Pumka patrzy na świat pięknymi, jasnymi oczkami o barwie 4300K.
Wygląda to mniej więcej tak (zdjęcia robione niestety starym aparatem):

Na żywo wygląda to lepiej. :) Jest rzeczywiście jaśniej, szczególną różnicę odczuwam w oświetleniu pobocza. Komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa znacznie wzrosło, KSENONY POLECAM KAŻDEMU WŁAŚCICIELOWI PUMY!

Oślepianie? Z ksenonami jeżdżę od tygodnia, każdego dnia szczególną uwagę zwracałam na mijane samochody - ani jednego mrugnięcia.

Przegląd? Akurat dzisiaj miałam termin, pan diagnosta powiedział, że jedyna rzecz, do jakiej może mieć jakieś "ale", to właśnie światła. :) Zapytałam, czy widział fabryczne oświetlenie Pumy. Widział. :) I zgodził się ze mną, że lepiej mieć nielegalne oświetlenie, ale czuć się bezpiecznie i być bezpiecznym dla innych na drodze. Pieczątka w DR jest. ;)

Tak więc, zmianę światełek uważam za bardzo udaną, cieszę się, że dołączyłam do grona dobrzewidzów! :D ;)
_________________
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 04-12-2009, 21:25   

Tak to można pomykać w nocy po mieście. Niebo a ziemia. Ja osobiście jeszcze nie mam ksenonów, ale wstawiłem tylko Philipsy Premium i też jest dużo, dużo lepiej niż na fabrycznych. I nikogo nie oślepiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
justynka5000 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 372
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 04-12-2009, 21:29   

Magenta to, że nikt nie mrugął nie znaczy, że go nie oślepiasz:) Mnie często ktoś mający ksenony bardzo oślepia, denerwuje mnie to, ale jakoś nigdy nie mrugam. Fakt ksenony fajna rzecz, a oświetlenie w pumie rzeczywiście nie jest rewelacyjne, ale co do kwestii bezpieczeństwa to się nie zgodzę, bo oślepiony kierowca może byc dużo bardziej niebezpieczny niż jeżdżenie z słabszym oświetleniem pumy:)
_________________
Moja Pumcia http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/59736
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-12-2009, 22:15   

justynka5000, masz rację, mi akurat w sumie 3 osoby, które jechały za mną/z naprzeciwka powiedziały, że światła są OK. :) No i pan diagnosta. ;)

Zahariash, ja poprzednio też miałam Philipsy, nie wiem, jak się jeździ na seryjnych. :) Strach się bać. ;)

Maciek napisał/a:
Magenta gdybyś dawała znać to koniecznie czy masz zakłócenia na radiu i czy znikają po wyłączeniu świateł oraz czy masz radio seryjne 6000CD tak jak ja.

ZERO zakłóceń. :) A radyjko mam wersję 5000 (póki co ;) ).
_________________
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 08-12-2009, 21:18   

Dzięki Magenta.

A ja rónież jak kolega Zahariash założyłem sobie philips premium i jestem zadowolony, białe, jasne, koszt 50pln dają rade i w deszczu, teraz się nie boję że czegoś nie zauważę.
 
 
 
kolargol 


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 521
Skąd: Radom
Wysłany: 02-03-2010, 15:40   

także u mnie zagościły ksenony, gdyż zwykłe żarówki były marne....
Po lekturze całego tematu doszedłem do wniosku, że postawię na sprawdzonego sprzedawcę i kupiłem u Plaskura. Barwa to 4300k bo miało być jak najefektywniej a nie najefektowniej :razz: Różnica w porównaniu do Philipsów Premium, które miałem jest kolosalna. Właściwie to nie ma co porównywać, co myślę pokażą zdjęcia. Natomiast Philipsy powędrowały na światła długie.
tak świeciły Philipsy...

a tak świecą ksenony 4300k :lol:

znacznie powiększył się zasięg :mrgreen: światła po rozgrzaniu świecą na biało z lekkim wpadaniem w żółty, choć przy rozgrzewaniu się są niebieskie.
Jest też niestety minus o którym wspominali inni użytkownicy zestawów od Plaskura czyli zakłócenia w odbiorze radia a mam fabryczne 6000CD. Potrafi ono śnieżyć nawet w centrum miasta na choćby rmfie ale da się z tym żyć.
Więc jeśli ktoś się zastanawia na ksenonami to szczerze polecam :mrgreen:
_________________
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 02-06-2010, 18:55   

Mam pytanko bo nie mogę znaleźć na Forum odpowiedzi a wydaje mi się, że tu o tym czytałem, chyba post Opoyi. Nowe ksenony na początku świecą nieco na żołto nim się trochę"wypalą"? Jeśli tak to jak długo? Założyłem nowe palniki 5000K i jakoś nędznie żółto świecą. Poprzednie 6000K od początku świeciły białym światłem.


Jeszcze pytanko o ten regulator pozycji światła przy kierownicy - co mogło się stać, że nagle nie działa wcale?
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-06-2010, 08:25   

robertpuma1910 - ad2 - poruszaj wtyczką od lampy - jeśli nie poucinałeś kabli :O to powinno być ok.
_________________

 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 31-07-2010, 15:42   

Kurczę, mam problem z xenami, założyłem 4300K, ale mają dziwne pole świecenia, ze 2 metry jasno, a potem dużo ciemniej.. jak to wyregulować? światełka mam w pozycji 0. proszę o pomoc. może ktoś wie, że jak będę w jakiejś określonej odległości od ściany to na jaką wysokość mają świecić czy coś?




Uploaded with ImageShack.us
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-07-2010, 15:57   

A masz dobrze ustawione światła? Podjedź na stację diagnostyczną, niech sprawdzą lub ustawią. Na forum jest instrukcja mojego autorstwa jak samodzielnie prawidłowo ustawić światła. Albo jedź na stację, albo poszukaj i zastosuj moją instrukcję...

PS. pokrętło w kabinie służy do opuszczania świateł dobrze ustawionych!
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-07-2010, 17:14   

Ewidentnie źle ustawione światła, pokrętłem w tej sytuacji możesz tylko je jeszcze bardziej obniżyć.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 01-08-2010, 20:54   

ok, znalazłem już i instrukcję i zdjęcia gdzie są śruby do regulacji reflektorów. dzięki
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2010, 01:29   

Uaktualniam tylko. Rabaty u plaskura nadal obowiązują. Właśnie kupiłem u niego 5000K. Cena u niego na Allegro, to 359,- a mi sprzedał za 310,-
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2010, 09:37   

Ja w tej chwili bym poszedł w ten lepszy zestaw który też Plaskur sprzedaje - philipsa.
Trochę droższy, ale efekt powinien być jeszcze lepszy.
 
 
Sid0r 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 111
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2010, 00:12   

Otóż i ja od dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem xenonów barwy 4300k :)

Różnica - KOLOSALNA. Philipsy premium przy xenonach to jak Najman przy Kliczku.
Zrobie kilka zdjęć i wrzucę.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo