Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
06-11-2007, 19:59
Ksenonowe światła w Pumie
Autor Wiadomość
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 28-11-2012, 10:44   

Sorki ze dopiero teraz patrzac na powyzsze zdjecie musze powiedziec ze moje wygladaja zupelnie inaczej dzis podrzuce Wam fotke. Moje pudelo jest czarne w czerwone mazie
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 28-11-2012, 17:02   

w tych tanich zestawach - link wklejony przez Sharki'ego bodajże, obudowy przetwornicy są z blachy, z czego pamiętam u nas był to aluminiowy odlew z radiatorem http://img705.imageshack.us/img705/1165/xenq.jpg
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 29-11-2012, 08:13   

Mam takie jak na foto od DeeJay, potwierdzam.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 29-11-2012, 13:47   

Znalazlem czas zeby zrobic fotke moje pudelko wyglada tak:



zawartosci nie mam bo juz jest w aucie ale przetwornice nie wyglladaja tak jak na fotce zamieszczonej przez deejey-a :( Wasze wygladaja solidnie natomiast moja sa zrobione z blachy ktora nie przylega do siebie idealnie... :/ dodatkowo na wybojach lubia mrugac oraz zdaza sie im zgasnac wtedy musze wylaczyc swiatla i wlaczyc je ponownie
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 29-11-2012, 16:28   

W takim razie warto było zainwestować w xenony od plaskura1.
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 29-11-2012, 17:27   

poldek rzecz w tym, że maniek86krk, kupił właśnie ksenony od plaskura1...
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 29-11-2012, 17:33   

Ale kupił indywidualnie ;)
Błędem było to, że nie wyczytał wszystkiego na aukcji (domyślam się).
Zasada jest taka: jak coś kupujesz na allegro, to trzeba dokładnie wypytać i obadać temat.
A kontaktowałeś się z plaskurem i pytałeś jakie są przetwornice i czy może wysłać na maila fotki tych przetwornic ?
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 29-11-2012, 17:44   

trojan6 napisał/a:
Mam takie jak na foto od DeeJay, potwierdzam.


i z tym modelem nie ma problemów, o których pisał maniek86krk

a może się Paskur zszedł z jakości nie schodząc z ceny :???:
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 29-11-2012, 18:39   

Wlasnie w tym problem ze rozmawialem z pluskarem na gg nie zamawialem na allegro ! Napisalem do niego ze jestem z forum i ze chce te ksenony ktore sprzedaje ludziom z forum pumy poniewaz sa zadowoleni od wtedy powiedzial ze wysle te ktore od zawsze Wam sprzedaje i ze obnizy cene z 259 zl na 229 zl
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 29-11-2012, 18:42   

Wymień je na inne (nawet z dopłatą - na takie jak nasze), w końcu masz gwarancje
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 29-11-2012, 18:45   

Podpisuję się pod wypowiedzią deejay
Wymieniaj jak najszybciej na takie jakie mamy my.
Patrzyłem na aukcje plaskura1 i nie posiada już takich zestawów jakie zamawialiśmy kiedyś. Obecne w podobnej cenie wyglądają na "tandetne" :/
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 29-11-2012, 19:27   

Obecnie sprzedaje takie zestawy jak na fotce wiec jesli zrobicie grupowy zakup to taki zestaw dostaniecie
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 30-11-2012, 10:38   

Czyli lepiej już tych ksenonów u Plaskura nie kupować, a zainwestować w Osram Night Breaker :cry:
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 30-11-2012, 14:10   

maniek86krk napisał/a:
Wasze wygladaja solidnie natomiast moja sa zrobione z blachy ktora nie przylega do siebie idealnie... dodatkowo na wybojach lubia mrugac oraz zdaza sie im zgasnac wtedy musze wylaczyc swiatla i wlaczyc je ponownie
To już w ogóle mnie zniechęciło do zakupu ksenonów tym bardziej od Plaskura1. Kiedyś miałem ksenony takie jakie pokazał na zdjęciu deejay. Jakbym miał kupować to tylko takie.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Mietek21 

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 30
Skąd: Legnica
Wysłany: 07-12-2012, 21:07   

http://allegro.pl/zestaw-...2812890486.html

Ja kupiłem do siebie dokładnie ten zestaw. Przetwornice fajnie się schowały na podłużnicach, hermetyczne itd. ale jak podłączyłem próbnie wszystko i włączyłem światełka to palniki zaczeły mrugać i nie chciały przestać. Myślałem, że to może musi się rozgrzać trochę, pochodzić, ale nic. Za telefon i dzwonie do gościa. A ten mnie łaskawca poinformował, że "to są przetwornice analogowe i w niektórych samochodach tak się dzieje i że ma na innej aukcji zestaw z przetwornicami cyfrowymi za 199 PLN i tam już tego efektu by nie było". Może i bym rozpatrzył jego propozycję bo efekt wizualny naprawdę fajny jak pumka wygląda z ksenonkami, ale gość mi zaczął wmawiać, że z takimi przymrugającymi światłami można jeździć, więc odesłałem mu zestaw i teraz czekam na kasę, a za nią postanowiłem, że kupie osramy lub philipsy, bo jak przełożyłem żarówki z drogowych na mijania (te były już jakieś takie powypalane) i ustawiłem światełka tak jak powinny być to jazda w nocy już niestanowi takiego problemu.
Zdaniem podsumowania: chyba lepiej rozważyć zakup porządnych żarówek, pasty polerskiej do kloszy (koszt na dwie lampy mnie wyniósł ok. 7 zł) i poświęcić chwilę na ustawienie świateł lub podjechać za kilka złotych to specjalistów, niż inwestować w te zestawy bo raczej do idealnych nie należą.
Ja już następnego razu nie zaryzykuje.

Ps. Dodam jeszcze ku przestrodze: gość mi powiedział, że bez problemu zwróci kasę, jeśli odesłany przeze mnie zestaw będzie nadawał się do dalszej odsprzedaży, więc uważajcie na poreklamacyjne buble sprzedawane jako nowiutkie zestawy. Mój był niby oklejony fabrycznie, a i tak z przetwornic z jednej strony była zerwana folia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo