Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 16:57
piszczenie... w przednim kole
Autor Wiadomość
D Z I Q S
[Usunięty]

  Wysłany: 09-04-2006, 08:27   piszczenie... w przednim kole

Witam!od 4ech dni coś piszczy w porzednim lewym kole i coraz bardziej sie nasila :/ !są sytuacje ze przez chwile nic a później znowu..!przypuszczam ze to łozysko ..!mozna je wymienic w domowym gartażowym zaciszu z dostępem do kanału i 3ech podnośników??prosiłbym o ile ktos to robił o małą lekcję instruktarzową -co po kolei lub czy mozna to jakoś nasmarować zeby wyelimminować ten pisk który jest odczówalny ale szczególnie nie przeszkadza..!Chyba ze niejest to łożysko .. :roll:
 
 
Speedy 
czarna strzala->


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 906
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 09-04-2006, 08:53   

Sprawdz tez hamulce ..mi tez kiedys piszczalo caly czas i wlasnie wypadlo na hamulce :wink:
_________________
"Tuning to Twój wróg" :P
seryjne 277PS i 367Nm ;]
------------------------------
!!=-~Speedy~-=!!
 
 
 
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 09-04-2006, 08:55   

a jak to sprawdzic..krok po kroku?? :oops:
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 09-04-2006, 09:36   

Było już pisane o wymianie łożyska tutaj: http://www.klubpumy.pl/vi...ighlight=o+ysko
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 09-04-2006, 12:12   

łożysko raczej "huczy" a nie piszczy. Dlatego proponuję ściągnąć koło, obejrzeć dokładnie prowadzenie klocków hamulcowych w jarzmach zacisku, ze szczególnym uzwględnieniem ciał obcych pomiędzy zaciskiem a tarczą - czasem, gdy ktoś jeździ po szutrowych drogach (np. dojazd do posesji czy coś w tym stylu) drobne kamyczki lubią "wskoczyć" i potem powodować doznania dźwiękowe. Jeśli nadal będzie OK, należy otworzyć zacisk, wyciągnąć klocki, oczyścić gniazda prowadzące klocki hamulcowe, tak aby poruszały się one bez oporu w prowadnicach (korozja/woda/temperatura lubią sprawić kłopot). Następnie sprawdzić uszczelnienie tłoczyska oraz samo tłoczysko (szczególnie czy nie ma wżerów/rys). Jeśli będzie OK, to zmontować i nasłuchiwać w czasie jazdy czy problem ustąpił. Jeśli nie - to raczej nie hamulec będzie przyczyną, a coś innego :wink: Oczywiście same klocki muszą być jeszcze "bogate" i tak dobrane w parę z tarczami, że nie serwują nam wrażeń akustycznych w trakcie użytkowania. Pozdrowienia!
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-04-2006, 17:57   

Czasami też piszczy jak klocki się kończą.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 09-04-2006, 18:23   

Dlatego napisałem o tym (nie-wprost, ale jednak) pod koniec :wink:
 
 
 
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 09-04-2006, 21:41   

WIELKIE WIELKIE WIELKIE...DZIĘKI BANKOWY!! :) !JUTRO SPRÓBUJE SAM NA TO POPATRZEĆ !#WłASNIE TO NIEJEST ŻADNE HUCZENIE TYLKO PRZENIKLIWY PISK :572: !NAPISZE O EFEKTACH ..:)
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 10-04-2006, 12:55   

Niezamaco :wink: Sprawdź i napisz o efektach - najwyżej będziemy szukać dalej.
 
 
 
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2006, 17:17   

wiec odkreciłem dziś koło ,próbowałem zdjąc klocki ale niemiałem imbusa chyba ..7ki ! jedynie poruszałem pokreciłem i odziwo przestało!klocki mam jeszcze w miare dobre bo z 12mm pozostało,przy okazji sprawdziłęm czy nie są zapowietrzone!jak pojade na zmiane opon do znajomego to weźmiemy sie odrazu i za hamulce!jeszce raz thx za pomoc :)
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 11-04-2006, 06:50   

Czyli zgodnie z podejrzeniem - klocki "zapiekły się" w prowadnicach :D Co dalej z tym zrobić, to już wiesz. Pozdrowienia!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo