Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 16:47
ET felgi
Autor Wiadomość
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-10-2006, 19:14   ET felgi

Mam taki maly problem jestem na etapie kupowani afelg i jedne bardzo mi sie podobaja. A oto one


A problem mam z tym ze gdy zapytałem sprzedawce jakie ma ET tych felg odpisal mi ze do forada jedynie pasuja o wartosci ET38. A z takim ET to nie beda pasowaly bo beda tarlu. Taki sam roztaw srob jak ford ma tez audi. I wlasnie moje pytanie czy jesli kupie felgi o ET20 bo takie bym chcial to czy beda jakies problemy z przykreceniem. Bo mi sie wydaje ze to nie ma zadnego wplywu. Felgi te wystepuja z takim ET 15,18,25,30,38,42. A moze ktos zna dobry sklep internetowy z felgami firmy Alessio.
Ostatnio zmieniony przez Mr.Maya 07-10-2006, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 07-10-2006, 20:26   

Na forum już pisaliśmy o ET felg, poczytaj tutaj.

Pytasz o felgi z ET 20. Jeśli ich wielkość nie jest jakaś bardzo niestandardowa to nie będzie problemów. Ja mam felgi 7x15" z ET 15 i wszystko gra - nie musiałem niczego wymieniać. Razem z felgami przyszły śruby i wszystko pasowało na zasadzie plug&play.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-10-2006, 14:20   

Pass zle mnie zrozumiales Pan i ktorego chialem kupic w/w felgi powiedzla ze do forda jedynie pasuaj z ET38 i zadne inne. Wiec sie zastanawialem czy jak nie bede mowil ze felgi potrzebuje do forda tylko podam mu rozmiar felgi srednice otworu cetrujacego i Et jakie mnie interesuje czy nie bede mial problemow. Ja che kupic felgi o rozmairze 7x15" czyli takie jak masz ty. Wiec moze ktos mnie uswiadomo co ma ET do tego czy felga pasuje do auta czy nie jesli kazde auto ma jakies granice w zakresie ET. Bo ja tego pana nie rozumie. Tak jak wiekszosci co sprzedaja felgi to patrza na katalogi i nic innego jzu do nich nie dociera.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 08-10-2006, 15:27   

Pan pewnie spojrzał w katalog, przeczytał ET standardowej felgi i tyle... Widać fachowiec z niego ;)

Felga 7x15" będzie pasować z ET 20. Ja mam 7x15" ET 15 czyli felga jest jeszcze bardziej odsadzona i jest git (widać na fotkach w Klubowiczach, że nie wystaje).

Tak jak piszesz, nie musisz facetowi podawać marki auta do jakiego kupujesz felgi.
Z drugiej strony możesz poszerzyć jego horyzonty i powiedzieć, że nie tylko ET 38 pasuje do Forda :690:
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-10-2006, 18:43   

Pass a powiedz mi jeszcze jak nakretki lapia fele bo fordy maja szpilki. Niby sa dosc dlugie ale nie chial bym zeby nakretka lapala mi na milimetry. Nie lubie jak mnie kola wyprzedzaja. Bo wkoncu scianka felg aluminiowych jest grubsza niz stalowych.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 08-10-2006, 19:05   

Nie powiem Ci na ile dokładnie nakrętki nakręcają się na szpilki, ale nie są to milimetry... Nakręca się je dość długo ;) Jeżdżę tak już półtora roku i nie miałem żadnych przygód.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2006, 23:35   

Pass ma rację. Gościu nie do końca zna się na tym co robi. Dodam, że zakres ET jest o tyle istotny, by opona założona na danej feldze nie obcierała o nadkole lub części zawieszenia. W mojej Pume mam założone alusy 7x16" z ET 16 i jest OK. Z tego co pamiętam minimalne ET felgi 7x16 dla Pumy wynosi 14 (lub 15).
Aha - standardowe nakrętki będą pasować (przynajmniej u mnie nie ma kłopotu).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10-10-2006, 19:08   

Mam pytanie. Podobaja mi sie jedne felgi ale w Jesli pasuaj do forda to maja Et 35. A jak sa z mniejszym ET to maja za maly otwor centrujacy czyli pasuja do jakiego peugota. I tak sie zastanawialem co jest lepszym rozwiazeniem czy kupic felgi i rozwiercic otwor cenrtujacy czy zalorzyc dystanse. Chcial bym miec ET feli w okolicach 20-25.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 08-12-2007, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo