Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 18:01
dwa problemy - hamulec i chyba przegub
Autor Wiadomość
PawelOpo
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2006, 21:31   dwa problemy - hamulec i chyba przegub

Witam.

W mojej Pumie zaobserwowalem dwa problemy. Mozliwe ze sa powiązane ale nie jestem pewien.

1. Przy lekkim hamowaniu (zdarza sie to tylko w miescie przy malych predkosciach 10-30 km/h) raz na 10-20 hamowan slysze dzwięk spręzyny (tak jakby sprężyna się wygiela za mocno, lub jakby pękała) i lekkie drgania na pedale hamulca.. Mechanik powiedział ze najprawdopodobniej jest to wyrobiona spręzyna przy pedala hamulca.... Wymieniał ktos kiedyś taką spręzyne lub mial podobny problem?

2. Przy lekkich (nie mocnych) skrętach i także malej predkosci slysze raz na jakis czas lekkie turkotanie z przodu (cos jakby zębatka jakas). Czy to mogą byc przeguby? Na stacji diagnostycznej wszystko wyszlo OK. Jakis czas jezdzilem bez opaski na przegubie bo mechanik zapomnial zalozyc lub spadla..... Mam tez wrazenie (moze i mylne) ze gdy podczas tego turkotania wcisne pedal hamulca czuje lekki drgania na nim i czesto turkot przestaje byc slyszalny po nacisnieciu hamulca...

pozdrawiam
Pawel
 
 
helpix 
& Ines


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 306
Skąd: Rybnik
Wysłany: 18-10-2006, 23:12   

polecam sprawdzenie czujników ABS.

Turkotanie to nie jest żadna zębatka, lecz pompa ABS.
U mnie było podobnie, wina spoczywała na pierścieniu abs, który jest nabijany na bębny tylnie. Ów pierścień w jednym miejscu był wylizany. Czujnik przy dużych prękościach odczytywał normalnie przerwy, było OK. Natomiast przy niewielkich prędkościach, podjeżdżaniu do świateł itp. nie wykrywał obrotu koła, włanczał się ABS.

Polecam zdjęcie tarcz i bębnów, wyczyszczenie elementów wskazujących, przetarcie czujników. Powinno pomóc.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo