Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 20:58
Sztywność karoserii???
Autor Wiadomość
Uparty
Gość
Wysłany: 21-10-2006, 18:54   Sztywność karoserii???

Witam!w mojej pumie mam problem ze skrzypieniem na nierównościach, szczególnie słyszalnym przy wolnym przejeżdzaniu przez muldy i inne podobne nierówności gdzie są naprężenia całego samochodu. początkowo wydawało mi się że trzeszczy/skrzypią plastiki i tapicerka ale teraz mam pewność że źródłem dźwieków są blachy! Jednocześnie zaobserwowałem że z prawej strony- skąd dochodzą hałasy- tzw. słupek czyli szerokie miejsce karoserii między boczną szybka a szybą tylną minimalnie wysunęło sie ponad linie szyby tylnej, jakieś 5-6 mm! Z lewej strony wszystko jest ok-tzn krawędź szyby jest na tym samym poziomie co krawędź blachy! i stąd moje przypuszczenia że trzeszczą blachy które sie trochę odkształciły i dlatego "jęczą".
CO Z TYM ZROBIĆ?
Czy ktoś z Was miał podobne problemy lub inne problemy ze sztywnośćią karoserii?

i druga kwestia: tylne zawieszenie-cos jakby ocierało, przy nierównosciach, może amory już siadaja albo sprężyny hałasują?

w każdym razie całość pięknie współgra i tworzy efekt jazdy starym, rozklekotanym samochodem! :693:

czy można coś na to poradzic?
 
 
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 21-10-2006, 21:13   

Co do pierwszej kwestii to ciezko cokolwiek powiedziec moze Twoja Pamka jest po konkretnej bombie i dlatego sie wszystko poodksztalcalo (wspołczuje).

Zawiecha to moze byc pqare rzeczy amorki, spreżyny bądź drążki stabilizatora oczywiscie podejrzewam najtansze czyli drazki.

pozdro
 
 
 
Uparty
Gość
Wysłany: 22-10-2006, 16:29   

Cytat:
moze Twoja Pamka jest po konkretnej bombie i dlatego sie wszystko poodksztalcalo (wspołczuje).




i to właśnie jest dziwne bo jest totalnie niepukana!
mam pewność :694:
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22-10-2006, 17:55   

Jesli mozesz pokaz foto jak wyglada miejsce ktore ci sie nei pdoba moze okazac ze jednak puma byla kiedys uszkodzona np. na lini montazowej i tam ja zle naprawili.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Uparty
Gość
Wysłany: 22-10-2006, 19:25   

narazie nie mam foty!
być może że byla uszkodzon na linii ale czy to wyszłoby po 7 latach?bbo mam wrażenie że takie rozklekotanie wzmożyło sie od mniej wiecej 2-3 miesiecy, wzcesniej bylo jak najbardziej wporzadku-tak twierdza tez inne ospby ktore jeździly ze mna
chyba nie ma innej opcji niz jakis blachasz-chirurg plastyczny.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo