Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
26-09-2008, 14:54
Wytłumienie drzwi
Autor Wiadomość
Daredevil 

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 21
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-11-2006, 17:03   Wytłumienie drzwi

Po zakupie głośników do przodu (16cm) JBL z serii grand touring postanowiłem wytłumić drzwi aby dać im pełne pole do popisu. Posłużyły mi do tego twarde maty bitumiczne (prawdopodobnie takie same jakich użył Kurzki). Oraz taśma piankowa.

Przebieg operacji:
-odklejenie z drzwi fabrycznej maty
-oczyszczenie drzwi z brudu (przy okazji ich konserwacja)
-przytwierdzenie i obklejenie kabli tak, aby nie obijały się one o drzwi powodując hałas
-nalepianie mat bitumicznych- na początku podgrzewałem je za pomocą palnika, ale okazało się, że jest to metoda dość nieskuteczna (folia na matach kurczyła się a same maty łatwo pękały) więc posłużyłem się nagrzewarką podobną do suszarki tyle, że o wiele mocniejszą. W instrukcji pisze, że maty można nalepiać bez wcześniejszego podgrzania, ale mnie wydaje się to nierealne
-wyciszenie drzwi poprzez naklejenie taśmy piankowej od strony obicia drzwi (ten zabieg przede wszystkim zredukował piszczenie i trzeszczenie drzwi)
-wyłożenie miejsc na głośniki pianką (użyłem niepofałdowanej pianki, ponieważ jest ona bardziej zbita i wydaje mi się, że dzięki temu lepiej rozprasza dźwięk)

Z tego co widziałem to Kurzki w swoim projekcie zalepił dziórę w którą wchodził element podtrzymujący okno, przytwierdzony do obicia drzwi. Ja obawiałem się, że taki zabieg może upośledzić otwieranie i zamykanie okien i dlatego to małe miejsce wytłumiłem fabryczną matą, która "wchodzi" nieco głębiej w tą dziórę.

Jeżeli chodzi o efekty to jestem zadowolony- drzwi nie trzeszczą, nie wpadają w tak duże wibracje, nie słychać kabli, a dźwięk wydaje się być głębszy.

W wolnej chwili zrobię zdjęcia.
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-11-2006, 18:59   

Daredevil napisał/a:
W instrukcji pisze, że maty można nalepiać bez wcześniejszego podgrzania, ale mnie wydaje się to nierealne

Jesli jest na zewnatrz bardzo goraco , to maty bez problemu mozna naklejac bo sa bardzo plastyczne , nietypowe ksztalty , ktore wyklejamy , wtedy uzywamy nagrzewnicy.
Daredevil napisał/a:
Z tego co widziałem to Kurzki w swoim projekcie zalepił dziórę w którą wchodził element podtrzymujący okno, przytwierdzony do obicia drzwi. Ja obawiałem się, że taki zabieg może upośledzić otwieranie i zamykanie okien i dlatego to małe miejsce wytłumiłem fabryczną matą, która "wchodzi" nieco głębiej w tą dziórę.

Hmm , gdyby cos mi przeszkadzalo , lub tez zle cos dzialalo , to napewno bym to zlikwidowal. To co widac na zdjeciach , nadal tak jest i nic niczemu nie przeszkazda.
Glownym zalozeniem , bylo calkowicie zamkniecie komry dla glosnika - ja jestem bardzo zdowolony.
:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo