Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z centralnym zamkiem
Autor Wiadomość
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 06-02-2007, 22:15   Problem z centralnym zamkiem

Witam.
Mam problem z centralnym zamkiem... mianowicie wogóle nie działa. Wciskam przycisk w pilocie mignie w nim LED ale auto nie reaguje. Gdzie szukać przyczyny?? Jestem elektronikiem tylko nie mam pojęcia co gdzie jest w tym aucie... POMOCY!!!!
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 06-02-2007, 22:19   

Może bateryjka w pilocie padła? :razz:
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 06-02-2007, 23:19   

No nie przesadzajmy, po pierwsze to wiem kiedy pada bateryjka a po drugie wyraźnie napisałem że zapala sie dioda LED w pilocie a UPSa to ona raczej nie ma !!!
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 06-02-2007, 23:21   

no ale moze ma tyle pradu zeby ta dioda sie ledwo co zapalała ale sygnalu juz nie puszcza.......czasem najprostsze rozwiazania sa najbadziej trafione....
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2007, 00:43   

tomcio, wbrew pozorom, to może być wina baterii. Kup dwie 2016 i wymień. Niestety będziesz musiał zaprogramować pilot, ale schemat programowania jest na forum, poszukaj.
Dopiero jak okaże się, że wymiana baterii nie pomogła będziemy się zastanawiać co dalej.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 15:11   

tomcio, sprawdz czy auto zamknie sie cale kluczem. Jesli tak to moze byc uszkodzony kabel sterujacy (jeden z dwoch). Napisz czy zadziala Ci centralny zamykajac go kluczem ja podlaczalem alarm do centralnego wiec jestem dobrze poinformowany w temacie jakie kable do czego i jak :)
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 07-02-2007, 15:30   

A więc właśnie wymieniłem baterie w pilocie i nic... bez reakcji. Mam jeden przycisk na tym pilociku, i nie wiem czy on jest do orginalnej instalacji alarmowej :/ Tzn. nie wiem czy mam orginalną instalacje. Pozatym samochód elegancko sie zamyka z kluczyka, bagażnik też rygluje....
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 15:47   

Po prawej stronie przy nadkolu jest centralka od alarmu sprawdz czy dochodzi tam napiecie. Powiny wychodzic z niej co najmniej 4 przewody dwa to zasilanie a dwa do podawania impulsu w instalacje zamkow. W pumie nie ma centralni od zamka sulowniki komunikuja sie za pomoca 2 kabli. Moze masz uszkodzony odbiornik w aucie i dlatego nie daje impulsu na zamek. Wrazie czego zawsze mozna zamontowac uniwersalny sterownik.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 07-02-2007, 15:58   

Jeśli chodzi o to miejsce w bagażniku po stronie kierowcy, w którym sie uchyla tapicerka to tam nic nie ma. Są tylko dwa otwory a centralki normalnie brak. Z przodu po prawej stronie też nic nie znalazłem poza syreną do alarmu :(
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 16:19   

nie centralki nie ma od centralnego. Chodzilo mi o centralke od alarmu. jest po prawej stronie pod wykladzina z przodu (obok nadkola). Jesli masz orginlalny pilot to jest gdzies odbiornik do niego. pewnie odbiornik padl i dlatego nie dzial zamykanie z pilota lub nie dostaje napiecia.

Jak mozesz to zapodaj foto syrenki i pilota z kluczy. Bo orginalny alarm nie ma syrenki tylko trabi klaksonem.
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 07-02-2007, 16:35   

Jeszcze jestem w pracy, ale jak dojade do domu to cykne fotki i odrazu popatrze za tą centralką od alarmu :) Ładnie sie zatentegowałem szukając jej w bagażniku :D Pozatym na działaniu samego alarmu mi nie zależy, byle by centralny brykał...
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 17:12   

Sam alarm ma raczej dzialanie pasywne dziala dopiero po otwarciu dzwi. Brak w nim czujnikow ruchu. A z centralnym poradzimy sobie :)
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2007, 17:50   

W Pumie jest centralka od zamka centralnego! To ta sama centralka co od alarmu. W zależności od wyposażenia różni się w poszczególnych egzemplarzach aut (centralny, alarm radiowy lub IR, podwójne ryglowanie drzwi itd).

tomcio, napisz jaki masz kluczyk i jaki alarm, łatwiej będzie się nam zastanowić co może być przyczyną.

Tu dla ułatwienia informacje ułatwiające rozpoznanie alarmu:
http://klubpumy.pl/viewto...ighlight=#22015
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 17:52   

Opoya, jestes w bledzie. Silowniki ma 4 przewody a nie 5. Silowniki komunikuja sie za pomoca 2 przewodow mam schematy sterowania zamkiem z alarmem i bez. Jest tylko centralka od alarmu ktora podaje impuls w obwod sterujacy silownikami.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2007, 17:58   

Mr.Maya, a czy ja gdzieś pisałam o ilości kabli?
Poza tym, jeśli centalka od alarmu podaje impuls to w ten sposób staje się też centralką od centralnego zamka!
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo