Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
22-05-2007, 16:15
Szukam elektryka z Poznania co zna Pumki
Autor Wiadomość
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2007, 22:16   Szukam elektryka z Poznania co zna Pumki

Może ktoś zna elektryka z poznania co zna sie na Pumkach,bo autko mi sie grzeje i nie wiedzą co to jest:(Rezystor sprawdzony i jest Ok.Podono nie dochodzi prąd stały do wiatraka,ale i tak nie wiedzą gdzie tkwi przyczyna.Będę wdzięczna za polecenie kogoś,bo sprawa pilna tkzw.na wczoraj
 
 
 
Jimmy7 
Jimmy7 PUMA 1,7 RS

Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 126
Skąd: WLKP
Wysłany: 19-03-2007, 22:20   

Tu masz post co mi wkleila ANKA (mam nadzieje ze nie bedziesz zla ze podaje ten numer co mi podalas w tym poscie)

Jeśli masz blisko do Poznania ..to zadzwoń 0618307156 to warsztat autoelektroniki facet nazywa się Kędzia i jest niezły ,może on coś poradzi . Tylko umów się wcześniej bo do niego jest kolejka.Tylko w ten sposób mogę pomóc.
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2007, 22:22   

Już dostałam tem numer od Anki,ale niestety faceta nie ma chwilowo na miejscu,bo już dzwoniłam do nie go:(, ale dziękuje Jimmy7 za pomoc:)
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-03-2007, 21:35   

maciej kossowski - kobicar - 602245791 mechanik w kozieglowach
maciej serwisuje wszystkie nasze auta w rodzinie i w firmie
polecam :-)
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-03-2007, 21:54   

no to super:)dzieki i jutro zadzwonie,bo juz mi brakuje pomysłu:(Dzisiaj wymienilam czujnik temperatury który załacza komputer i jeszcze bardziej sie grzeje jak stoi w miejscu.Wszystko sprawdzone i wszystko niby ok a autko sie grzeje...już nie wiem gdzie uderzyć z tym i co to może być:(
 
 
 
Anka
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2007, 22:36   

Ewa...tyle ile się dzisiaj dowiedziałam...jeśli masz płyn chłodzący okey,jeśli termostat jest sprawdzony,jeśli wymieniłaś przekaźnik ,wiatrak startuje a auto nadal się grzeje nawet jak stoi ,mimo że nie mamy upałów..to może przegrzałaś silnik..może to uszczelka pod głowicą ..niech się wypowiedzą mądrzejsi... :???:
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-03-2007, 23:08   

Rozmawiałam z Ewa długo, więc napiszę co wiem...
Bezpieczniki OK, przekaźniki OK, rezystror dmuchawy OK, wymieniony czujnik temperatury wiec OK. W kręgu podejrzanych jest jeszcze termostat, jutro Ewa ma sprawdzić co i jak, bo mechanik jakoś się w tym temacie nie określił.
Obstawiam, że jeszcze może gdzieś być np. przetarty kabel od lub wypięte jakieś złącze, bo któryś z mechaników ponoć stwierdził, że do wiatraka nie dochodzi prąd. Sama tego nie sprawdzałam, więc tu polegam na jego opini.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Anka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2007, 00:19   

Opoya..z tego co mi napisała Ewa w esce ..to zrozumiałam że wentylator chłodnicy startuje gdy silnik się nagrzeje wiec powinien chłodzić ,a temperatura opadać...stąd takie moje spekulacje :roll:
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-03-2007, 00:23   

Tak tak Anka masz racje.Wentylator wystartował przy A a nawet bliżej L ,ale niestety nadal sie grzeje jak stoje na światlach albo w korku i to o wiele szybciej niz przed wymiana czujnika :(Ale potem jak w mieście zagrzał mi sie prawie do L to Paweł sprawdzil na pracujacym silniku i stał wiatrak.Temperatura troche opadla po otwarciu maski.
 
 
 
Anka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2007, 00:31   

Ufff..uszczelak głowicy odpada..Czyli nadal gubisz gdzieś prąd dziewczyno :smile:
 
 
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 21-03-2007, 00:32   

U mnie tak się dzialo jak wywalilo mi zawor nagrzewnicy :) ale to prawie cala woda mi wywalila.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2007, 00:33   

Dlatego pierwsze co sugerowałam to rezystor dmuchawy. Parę dni temu miałam prawie tak samo. Ale u mnie rezystror był walnięty i nawet to widać było od razu. Wymieniony i jest OK.
Póżniej myślałam, że to bezpiecznik lub przekaźnik. Teraz do sprawdzenia został termostat.
To co sugeruję jest związane z informacjami jakie do mnie docierają, nie zawsze można wszystkiego dobrze się dowiedziec via gadu, sms czy telefon. Już nawet zaproponowałam, by Ewa przyjechała do Warszawy... choć wiem, że taka podróż nie do końca sprawnym autem to duże ryzyko.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-03-2007, 00:42   

Paweł mi też dwa razy poszla kiedyś woda,ale szczeliły mi wtedy węże :(
 
 
 
ksolk 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 357
Skąd: Olkusz
Wysłany: 21-03-2007, 07:53   

Dziwie się dlaczego jeszcze nie sprawdzony termostat,ja bym od tego zaczął.Często podstawowa przyczyna grzania się auta
_________________
Aktualnie: Audi TT Roadster Quattro 225KM
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2007, 12:11   

Też się zdziwiłam, pominęłam termostat, bo nie sądziłam, że mechanik mógł tego nie sprawdzić :roll:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo