Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gaydek
08-01-2008, 20:30
Problemów kilka w poszukiwaniu Pumilka :)
Autor Wiadomość
twari
[Usunięty]

Wysłany: 22-06-2007, 21:25   Problemów kilka w poszukiwaniu Pumilka :)

Witajcie drodzy forumowicze!

Ten serwis znam nie od dziś i choć jest to mój pierwszy post to przyznam że większość tematów znam już niemal na pamięć! Troszkę to dziwnie zabrzmi ale tak - napaliłem się na Pumkę! :mrgreen: Podoba mi się cholernie to autko a jak czytam wasze posty zachwalające jej zalety, przyjemność z jazdy etc to aż mi ślinka cieknie! :)

Obecnie poszukuję Pumki i moim założeniem by nabyć ją najpóźniej we wrześniu. Mam gorącą nadzieję że mi się to uda lecz wiem że (jak ostrzegacie) lepiej dłużej poczekać i znaleźć lepszy okaz. Być może po mnie pojedziecie ale szukam srebrnej pumki i raczej innej nie chcę. Wiem że to stanowczo utrudni mi poszukiwania ale jeśli ma to być samochód z moich marzeń to kolor też mógłby się zgadzać. Miałem duży kłopot między srebrną a czarną ale ostatecznie srebrna. EWENTUALNIE mogłaby być black. Obecnie mam czerwonego Cienkiego (kupiony mega okazyjnie) który służy mi już... 5 lat! Więc czas na zmianę! :) Rocznik szukanej Pumki najlepiej >99! Silnik raczej 1.7!
Jeśli ktoś z Was drodzy forumowicze zamierza sprzedać kocicę pasującą do opisu proszę o kontakt!

A teraz kilka pytań związanych z Pumką:
1. Czy może mi ktoś napisać jakie było minimalne wyposażenie Pumki (standard) a także podać listę wszystkich możliwych dodatków? Chciałbym wiedzieć co jest dodatkowym wyposażeniem a co standardem! Bez tej wiedzy sprzedawca może mi sporo kitu nawciskać...
2. Od kiedy dokładnie zmieniono deskę rozdzielczą? Piszecie że od '99 ale na allegro widziałem oferty z roku 99 jeszcze ze starą deską - czyżby sprzedawca kłamał czy też zmianę wprowadzono np w połowie roku?
3. Jak to jest z tymi silnikami 1.6? Warte zachodu czy omijać z daleka? Możecie kilka słów na ten temat?
4. Może głupie pytanie ale.. czy kanapa tylna jest składana? I jaka jest pojemność bagażnika?
5. I chyba najgłupsze ale dobrze wiedzieć - czy są bagażniki na dach do Pumek? Np na rowery albo narty?? W Cienkim na narty mam bagażnik typu magnetyczne przyssawki więc przypuszczam że do Pumki też by pasował ale co z rowerami? Dałoby radę je Pumką transportować czy nie? Głupi pomysł? :)

Wie że Pumka to sportowe autko a nie rodzinne ale jeśli Cienkim zjechałem pół Polski i pół Słowacji to Pumka też powinna dać radę! :)

Z góry dziękuję za pomoc!
Mam nadzieję że będzie mi dane wkrótce znaleźć się w szacownym gronie posiadaczy tych pięknych maszyn...
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-06-2007, 22:06   

twari napisał/a:
szukam srebrnej pumki i raczej innej nie chcę. Wiem że to stanowczo utrudni mi poszukiwania

wcale Ci to nie utudni poszukiwań, bo większość pumek na sprzedaż jest właśnie w tym kolorze - po prostu jest ich najwięcej :-)
twari napisał/a:
czy kanapa tylna jest składana?

jest składana, ale nie dzielona.
twari napisał/a:
czy są bagażniki na dach do Pumek?

są, ktoś kiedyś na forum miał do sprzedania, a wczoraj chyba ktoś założył temat o bagażnikach dachowych, musisz poszukać,
niektóre z Allegro też pasują, z Narauto też :-)
twari napisał/a:
Obecnie mam czerwonego Cienkiego

też jeździłam Cienkim (przez 2 lata) zanim kupiłam pumkę, ale gdy się przesiadasz - to czujesz się jak w bolidzie F1 :-)
Powodzenia w poszukiwaniach, naprawdę warto czasem poczekać (ja szukałam ponad pół roku !)
_________________

 
 
 
twari
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 15:32   

Dzięki za odpowiedź! Jeśli chodzi o Twoje poszukiwania to wiem o nich troszkę bo czytałem nieco to forum! :) Z tego co wyczytałem miałaś też pewne momenty załamania... Ale widzę że ostatecznie się udało! :) Mam nadzieję że i ja coś znajdę.
Będę wdzięczny za udzielenie mi pozostałych odpowiedzi!

Znalazłem kilka ofert - prosiłbym o krytyczne spojrzenie na te oferty chłodnym okiem!
Z góry dzięki za pomoc!

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2916862
Przebieg raczej 178 a nie 78 tyś km bo to '98! Ale cena niska...

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2913324
Z gazem - warto?

http://moto.allegro.pl/it...wypadkowy_.html
Dziwnie niska cena jak na '99! Niby 1.4 i 104.000 km


I jeszcze jedno pytanie - jaka dodatkowa funkcja kryje się pod tym niewykorzystanym przyciskiem:

:?:
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 08-01-2008, 20:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berni
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 15:39   

Co do w/w egzemplaży to polecałbym Ci silnik 1,7 bo to na prawdę wielka frajda, natomiast jeśli chodzi o gaz to jestem jego przeciwnikiem w samochodach tego typu :neutral:
Na podstawie opisu i zdjęć i tak nic nie wywnioskujesz, autko trzeba obejrzeć osobiście najlepiej z kimś kto się na tym zna, ja tego nie zrobiłem i teraz są tego efekty :oops:
Na szczęście ja i moja Kicia powoli wychodzimy na prostą :wink:
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 08-01-2008, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 24-06-2007, 15:54   

twari napisał/a:
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2916862
Przebieg raczej 178 a nie 78 tyś km bo to '98! Ale cena niska...


Ja kupiłem rocznik 97 i miała przebieg 77 tys. km.(udokumentowane na fakturach z ASO przez cały okres eksploatacji). Aczkolwiek możliwe, że licznik już drugi raz idzie.

twari napisał/a:
http://moto.allegro.pl/it...wypadkowy_.html
Dziwnie niska cena jak na '99! Niby 1.4 i 104.000 km


Cena wcale nie niska. To jest silnik 1.4. Do tego dolicz opłaty- bardziej 1500 zł niż ok. 1000 jak klient pisze.

Zdecydowanie szukaj modelu 1.7
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 24-06-2007, 16:26   

twari napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie - jaka dodatkowa funkcja kryje się pod tym niewykorzystanym przyciskiem


Fiesty miały tam włącznik przednich świateł przeciwmgielnych. Pumy takich nie mają więc jest zaślepka.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
twari
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 17:11   

Szukam 1.7 ale dziś jestem w lekkiej desperacji - drugi raz z rzędu na giełdzie w Mysłowicach nie spotkałem ANI JEDNEJ Pumki! :/ Masakra... więc jak tu wybierać jak nawet nie ma w czym? Ehh... łatwo nie będzie...

PS. Dzięki Passenger za wyjaśnienie! :)
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 24-06-2007, 17:51   

Oj oj łatwo chyba nie miał nikt. Z doświadczenia wiem, że na giełdzie ciężko trafić Pumę. Natomiast obok giełdy mysłowickiej w komisie od początku roku cały czas była do sprzedania Puma. Tyle, że jakoś długo stała. W necie ogłoszeń jest sporo pewnie coś trafisz. Pośpiech jest niewskazany.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24-06-2007, 20:36   

Tawri na gieldzie w Gliwicach co tydzien jest jedna dwie pumy. Wiec zobacz w gliwicach. Zobacze w komisie przy gieldzie czy dalej stoi jedna puma.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 24-06-2007, 20:43   

twari napisał/a:
1. Czy może mi ktoś napisać jakie było minimalne wyposażenie Pumki (standard) a także podać listę wszystkich możliwych dodatków? Chciałbym wiedzieć co jest dodatkowym wyposażeniem a co standardem! Bez tej wiedzy sprzedawca może mi sporo kitu nawciskać...


To jest dość trudny temat... Widziałem już tak różne zestawienia dodatków, że trudno napisać co było w standardzie.
Elektryczne szyby ZCTW mają wszystkie Pumy, elektryczne lusterka już nie są standarem. Klima i ogrzewana przednia szyba bardzo się przydają więc polecam te opcje.
Gdzieś słyszałem, że wszystkie 1,7 mają klimę, do momentu jak nie zobaczyłem 1,7 bez klimy...
Starsze roczniki - do '99 mogły mieć elektrycznie przesuwany fotel kierowcy. Później CHYBA nie było tej opcji.
Jeśli chodzi i skórę i fotele to Gaydek jest w tym specjalistą, więc nie wdaję się w dyskusję ;)

twari napisał/a:
2. Od kiedy dokładnie zmieniono deskę rozdzielczą? Piszecie że od '99 ale na allegro widziałem oferty z roku 99 jeszcze ze starą deską - czyżby sprzedawca kłamał czy też zmianę wprowadzono np w połowie roku?


Zmiana nastąpiła w połowie 1999.

twari napisał/a:
3. Jak to jest z tymi silnikami 1.6? Warte zachodu czy omijać z daleka? Możecie kilka słów na ten temat?


Ja zawsze będę polecał 1,7.
 
 
 
twari
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 21:24   

Dziś zszedłem chyba wszystkie komisy dookoła giełdy i niestety pustka. Planuję wybrać się do Gliwic ale to już w drugiej połowie sierpnia bo na początku lipca wyjeżdżam. Gdyby jednak trafiła się teraz w okolicy korzystna oferta to chętnie ją podejmę! :)

Passenger - dzięki za info o klimie! Czytałem też że w 1.7 ABS był w standardzie natomiast w 1.4 był opcją.
O podgrzewanej przedniej szybie słyszałem i szukam takiego wyposażenia.
A czy warto szukać Pumy z nową deską czy też wg was był to tylko "face-lifting" bez innych zmian i nie warto sobie tym głowy zawracać? Chodzi mi też o fakt że przebieg w Pumach z nową deską będzie bardziej realny... choć wiadomo że wszystko można pozmieniać. Jednak jeśli ktoś ma starszą Pumkę z np 212 tyś przebiegu to może wcisnąć kit że to 112...
Ehh.. chyba szukam dziury w całym! :)
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 25-06-2007, 18:50   

twari napisał/a:
Jednak jeśli ktoś ma starszą Pumkę z np 212 tyś przebiegu to może wcisnąć kit że to 112...


Na pewno mogą się zdarzyć takie kwiatki...
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25-06-2007, 20:24   

Passenger napisał/a:
twari napisał/a:
Jednak jeśli ktoś ma starszą Pumkę z np 212 tyś przebiegu to może wcisnąć kit że to 112...


Na pewno mogą się zdarzyć takie kwiatki...
licznik moze prawdu nie powie ale jesli zobaczy sie auto z dolu to juz wiadomo czy jest to 100tys wiecej na liczniku czy nie. Nikt nie bedzie picowal auta od dolu.
 
 
 
twari
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2007, 21:17   

Tak ale nie zawsze jest taka możliwość PRZED zakupem! W sumie to bardzo rzadko jest taka możliwość! O ile na giełdzie można wjechać na kanał o tyle w komisie już nie bardzo..
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25-06-2007, 21:19   

ogolnie bym nie szukal auta w komisie bo przekret jest na 100%
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo