Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
09-08-2007, 11:41
ford puma 1.7 benzyna
Autor Wiadomość
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-07-2007, 07:44   ford puma 1.7 benzyna

witam wszystkich jeśli ma ktoś kotka na sprzedaż proszę o info - szukam pumki bez nadwagi - w postaci szpachli czy innych przywracaczy kształtów - bez dojechanego pasa przedniego itp

w cenie max 15 tyś - zarejestrowaną najlepiej czerwona , czarna, granat bądź srebrna - zielony i szary raczej odpada
silnik 1.7 - i tej opcji będę się trzymał najlepiej BEZ gazu

okolice małopolski , podkarpacia, śląska, świętokrzyskiego itp - jak będzie igła to może być i szczecin
jestem poważnie zainteresowanym zapaleńcem i już się nie mogę kupna doczekać:-)

pozdrówka 4all i czekam na propozycje

[ Dodano: 09-07-2007, 11:02 ]
a co wy na to

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2748656
_________________

 
 
 
frompoland
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2007, 13:23   

hej, należę do ford club polska i w zeszłym roku sprowadziłem pumę jakiej szukasz... srebrna po pełnym tuningu 92kW+39kW mam wszystkie dokumenty i ks. serwisowe. Nowe sprzęgło sportowe (rachunek zakupu) i nowa pompa hamulcowa. Rok budy 97 rok ale silnik i skrzynia 2001 (firma tuningowa nie chciała robić przeróbek na używanym silniku) wszystkie papiery mam. Auto full wyposażone TCS, ABS, 2x airbag el lusterka, grzana przednia szyba + tylna + lusterka + spryskiwacze, nabita klima i zimówki po 1 sezonie. silnik ma przejechane około 70k km. Od ponad roku należę do fordclubpolska.org więc raczej jestem wiarygodny. NIE JESTEM HANDLARZEM!! siostra rodzi za miesiąc więc kupiła coś większego bo wózej i dziecko w pumie to lipa ;) Szczegóły na GG 2788047 lub 606-966-699. Samochód jest to lekkich poprawek (pęknięte prawe lusterko zewnętrzne - ktoś na parkingu, fotel pasażera ma skrzywiony zaczem więc czasem jeździ ale nie mocno i to wszystko). Super radio w środku, obniżany, filtr stożkowy, wydech od kolektora sportowy, 180 KONI MOCY !!!! jadąc nim z niemiec zamknąłem licznik 220km/h i auto sie jeszcze rozpędzało. Możliwa taka przejażdżka na miejscu ;) . Daj znać. Pozdrawiam Adam.
PS kolor srebrny
PS2 mogę wysłać zdjęcia


EDIT:
ubezpieczona do 10 października 2007 roku OC i AC na 14 000 też do października
cena za auto 11500 no chyba że wytargujesz z siostra ze 200 stówki na paliwo ;)

PS. w Warszawie (bop tam był użytkowany) zima na 30 litrach (cały zbiornik) siostra robiła koło 450km więc auto jest mocne i oszczędne mi w trasie (jak jechałem do polski) prędkość średnia 180km/h paliła coś koło 7 litrów czasem więcej czasem mniej.
Ostatnio zmieniony przez frompoland 10-07-2007, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 10-07-2007, 13:27   

Ja, z czystej ciekawości, poproszę o scan papierów, które masz od tunera i najlepiej wykres z hamowni.
 
 
frompoland
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2007, 13:28   

Gaydek, wykresu z hamowni nie mam scan postaram sie dodać wieczorem, nie tyle scan co zdjęcia z cyfrówki, skanera nie mam
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2007, 13:35   

frompoland, w takim razie zapraszam na hamownię. Jesteś z Warszawy, więc możemy się umówić, mamy hamownię, gdzie Klubowicze mają dużą zniżkę (50 zł zamiast 150). Sądzę, że to nie jest duży wydatek, mam nadzieję, że się nie obawiasz wyników.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
frompoland
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2007, 13:38   

Opoya, niestety nie jestem z Warszawy a i Pumka już nie jest w wawie :( a jechać tylko na hamownie to lipa...
btw w FCP też mamy hamownię i mam ją za darmochę (jak dobrze pogadam) ale dzięki za zainteresowanie... BTW ta puma jeździła w okolicach ursynowa na podlaskiech tablicach BSI92CL nawet raz koło galerii mokotów ktoś włożył karteczkę z zaproszeniem do klubu pumy ale siostra stwierdziła że skoro brat należy do FCP to wystarczy :)


EDIT:
nie obawiam się wyników bo wiem od kogo i jakie auto kupiłem siostrze... zresztą to nie mój samochód więc ja go nie znam... zabrałem go bo teraz jestem w Siemiatyczach i chce zabrać go na giełdę do Białegostoku... ale skoro ktoś z klubu chce kupić więc się zarejestrowałem... btw ogłoszenie wisiało jakiś czas temu na FCP
Ostatnio zmieniony przez frompoland 10-07-2007, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 10-07-2007, 13:39   

hmmm jak taka cena.........i takie przeróbki....... to może bym swoja sprzedał i kupił tą...jeszcze by mi kasa została żeby ją dopieścić.....
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2007, 13:45   

frompoland, skoro auto nie było na hamowni to skąd wiedza, że ma tyle KM? Firma gdzie hamujemy nasze auta robi różne przeróbki w samochodach (kumpel z Klubu Cougara właśnie uturbia tam auto) i zawsze dołącza wykres hamowania.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
frompoland
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2007, 13:46   

cenę nie ja ustalam... to nie mój samochód a przez te gwintowane (co prawda regulowane zawieszenie) nie potrafię tym jeździć :) ja mam mondeo i explorera i to mi styka puma fajna ale trzeba lubić ten typ samochodu. Wprawdzie numer u góry to numer mojej komórki ale mogę podać też numer do siostry i ona powie co jest i jak jej się jeździło...

[ Dodano: 10-07-2007, 14:48 ]
Opoya, bo samochód jest z niemiec i nie było tam papierów lub były i nie wiem gdzie są... mówię to na podstawie dokumentów z firmy H&R 92kW + 39kW reszta po niemiecku i zdjęcia dodam później... może już nie ma tych 180 a np 160 ale to też dużo jak na te auto
btw ja mam mondeo V6 i mam 170 koni :)

EDIT:
tam było robione zawieszenie i modyfikacja silnika nic więcej ze słownika nie umiem wyczytać :)
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 10-07-2007, 15:31   

frompoland napisał/a:
może już nie ma tych 180 a np 160

dużo zeszłeś :P też mnie ciekawi te 180 koni, ile kosztowała ta całkowita przeróbka silnika?

[ Dodano: 10-07-2007, 16:33 ]
frompoland napisał/a:
ja mam mondeo V6 i mam 170 koni

z V6 to raczej normalna moc, w dieslach 150 to podstawa, więc benzyna spokojnie 170, 180 KM wyciągnie.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 10-07-2007, 15:56   

frompoland napisał/a:
wydech od kolektora sportowy, 180 KONI MOCY


:lol:
Jeśli ma turbinę to uwierzę... 180 KM i nawet kolektora nie zmienili? No comments...
 
 
 
frompoland
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2007, 16:18   

bartolomeo, nie wiem ile kosztowało... a to że zszedłem 20 koni to tyko było napisane dla napisania... nie wiem ile ma nie trzeba brać wszystkiego dosłownie na 100% prawdy...


Passenger, jeśli nie zauważyłeś że tylko wymieniam co ma to auto nie wspomniałem o jakimś chip tuningu itp ja sie na tym nie znam... więc nie trzeba komentować bo nawet taki laik jak ja wie że wydech nie da tych ...dziesięciu koni mocy
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 10-07-2007, 18:18   

Nie chcę być złośliwy, jedynie komentuję... 180 KM z tego silnika wymaga baaardzo zaawansowanych przeróbek mechanicznych, nie wydechu od kolektora, stożka i do tego jakiegoś śmiesznego chipa - koszt takiej przebudowy przerósłby spokojnie cenę używanej Pumy.
Jedynie turbina/kompresor daje możliwość dość łatwego uzyskania takiej mocy z tego silnika. Pokaż może jakieś fotki spod maski.

frompoland napisał/a:
w Warszawie (bop tam był użytkowany) zima na 30 litrach (cały zbiornik) siostra robiła koło 450km więc auto jest mocne i oszczędne mi w trasie (jak jechałem do polski) prędkość średnia 180km/h paliła coś koło 7 litrów czasem więcej czasem mniej.


Do tego piszesz, że auto spala 7l/100 km... :shock: 1,7 wysilone na 180 KM będzie paliło znacznie więcej! :roll: Mocna i oszczędna benzyna to tylko w Erze :razz:
 
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 10-07-2007, 18:26   

frompoland - żeby było jasne: piszemy te wszystkie uwagi, ponieważ się staramy, żeby wszystkie oferty zamieszczone na tym forum były rzetelne i bez przekrętów. Paru aktualnych klubowiczów się już o tym przekonało i kupiło dobre samochody
Paru ludzi tutaj naprawdę zna się na Pumach i 180 czy 160 kucy z 1.4 to wbrew zarówno zdrowemu tunningowi jak i odrobinę wbrew logice
więc nie irytuj się na te uwagi
_________________
powered by peżot_kombi_diesel_automat (C) Gaydek
Heinz up, baby Heinz up!
 
 
 
frompoland
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2007, 18:51   

nie no rozumiem was a co wy na to że niemiec w 2001 roku zakupił nowy silnik i skrzynie za 13 000 euro!!! w Polsce to głupota dla kogoś kto ma pieniądze to hobby?

foo, silnik to 1.7 a nie 1.4 więc nie wiem skąd pożal się Boże uwagi
btw nie wątpię w fachowość kolegów z forum jak nadmieniłem wyżej należę od 1,5 roku do FCP i tam można się przekonać że moje info też jest rzetelne a ja nie mam nic do ukrycia... jak pisałem samochód jeździł na BSI 92CL więc warszawiacy mogli ją mijać nie raz...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo