Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wzmacniacz + tuba na seryjnym CD
Autor Wiadomość
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21-08-2007, 21:16   wzmacniacz + tuba na seryjnym CD

witam, mam seryjny odtwarzacz CD i seryjne 4 głośniki, mam w planach zamontowanie tuby, jeśli chcę tube to musi być też wzmacniacz.
Za jakimi musiałbym się rozglądać ?? jakie moce?? czy wogóle można coś takiego podpiąć pod seryjne CD ??
Od razu mówie nie chce dzwięku który zbija szyby i trzęsie pośladkami napotkanych lasek :P
Chce tylko poczuć mocniejszy bass.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2007, 21:28   

Polecam jakiś aktywny subwoofer. Np. taki, który zmieści się pod siedzenie kierowcy.
Ostatnio wymieniłam audio w Pumce. Niebawem zamieszczę opis (łącznie z fotkami). Teraz na szybko powiem, że mam radio z GPS - Blaupunkt TravelPilot DX 170, z przodu dwudrożne MacAudio 13, z tyłu fabryczne na górze (też dwudrożne) i Signaty 16.5 na dole jako średnio i niskotonowe. Do tego zwrotnica dzieląca pasmo tylnych kolumn. Aha - bo z tyłu mam fabrycznie cztery głośniki w kolumnach. No i dla zaakcentowana basów mały aktywny subwoofer w bagażnku, ale mam chęć go gdzieś przenieść. Może zostanie w bagażniku, ale w innym miejscu, może przeniosę go właśnie pod fotel kierowcy (pod fotelem pasażera mam zmieniarkę).

Jakość dzwięku po prostu powala... Poważnie! Jak to napisał Alfatech na forum Cougara - jest krystalicznie czysty. I o to chodzi. :mrgreen:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21-08-2007, 21:48   

Opoya wszystko fajnie i pieknie :)
ale w moim przypadku rozchodzi się o to czy wogóle można tube podpiąć pod seryjne radio, bo mam seryjnego CD taki jak na fotce http://img249.imageshack....1004843to3.jpg.
Wyczytałem w innych postach że pod seryjny CD teoretycznie nie można podpiąć wzmacniacza bo nie ma takiego wyjścia, chodź helpix ma takie CD jak ja i ma seryjny wzmacniacz w bagażniku.
Istnieją też tuby z wbudowanym wzmacniaczem.
Bawiliście się już z podłączaniem takich zabawek pod serie ??
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2007, 23:21   

Miałam wzmacniacz podpięty pod seryjne radio. Teraz mam podpięty aktywny subwoofer.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
alfatech 
Mustang 2005 V8


Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 101
Skąd: Koło
Wysłany: 22-08-2007, 13:40   

Opoya napisał/a:
Jakość dzwięku po prostu powala... Poważnie! Jak to napisał Alfatech na forum Cougara - jest krystalicznie czysty. I o to chodzi. :mrgreen:
potwierdzam ,chociaż miałem strasznego kaca i bałem się nawet muchy to dźwięk w Pumce Opoi jest naprawdę super ,usłyszeć można dosłownie "pierdnięcie komara" ( gdyby takowe było nagrane na płycie ;) ) ,wszystko jest ładne przestrzenne i bardzo czyste. Oczywiście do umcyk-umcyk ,tudzież bum bum ,wystarczy byle jaki sprzęt bo i dźwięków tam nie ma wiele a te co słychać to telefon komórkowy przeniesie :D
bartolomeo, można podpiąć tubę pod seryjne radio ,jakość dźwięku nie będzie najlepsza ale przy niskich tonach i dobrym zestrojeniu - do przyjęcia. Ja tak będę robił bo szkoda mi mojego radyjka 1,8 din :(
_________________
Pozdrawiam
Tomek
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 22-08-2007, 14:58   

więc w tym CD jest takowe wyjście bo specjalnie niechce mi się wyjmować radia
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 30-12-2007, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
alfatech 
Mustang 2005 V8


Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 101
Skąd: Koło
Wysłany: 22-08-2007, 15:21   

bartolomeo napisał/a:
więc w tym CD jest takowe wyjście bo specjalnie niechce mi się wyjmować radia
wejścia nie ma ,dlatego sygnał bierze się bezpośrednio z wejść na głośniki
_________________
Pozdrawiam
Tomek
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2007, 17:01   

Dokładnie tak. Sygnał do wzmacniacza szedł z wyjść głośnikowych.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 22-08-2007, 18:07   

Opoya ile mniej więcej kosztuje taki zestaw muzyczny jak sobie zamontowałaś w Pumce?
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-08-2007, 01:28   

Koniecznie złap się fotela!
Głośniki przód i dolne z tyłu kosztowały razem 340 zł (mam dobry kontakt na głośniki). Na górze z tyłu mam oryginały, leżały sobie na półce i czekały na swój czas. Subwoofer jest używany (jeździł w Fieście znajomej), więc kosztował dość tanio, czyli 200 zł. Oczywiście trzeba było poświęcić trochę czasu, głównie na rozmontowanie i zmontowanie kolumn, dołączenie zwrotnic itp. Do tego oczywiście demontaż i montaż w samochodzie (nic nie zapłaciłam).
Jakość dzwięku - bezcenna :mrgreen:

Dodam, że mam nieoryginalne radio. Próbowałam przy tym zestawie sprawdzić jak gra radio 7000 i o wiele gorzej od TravellPilota, którego mam zamontowanego (to też fabryczne fordowskie radio, ale w nowszych modelach).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23-08-2007, 07:43   

To bardzo tanio zrobilas audio. Ciekawe jak to gra.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Thomas 
Ford Mustang V8 GT


Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-08-2007, 10:41   

Mr.Maya napisał/a:
To bardzo tanio zrobilas audio. Ciekawe jak to gra.

Gra rewelacyjnie, słuchać każdy dźwięk - taki audiofilski zestaw. Cud, miód i orzeszki.
_________________
A z pocałunkiem póki co zaczekamy - powiedział piękny książę złażąc ze Śpiącej Królewny.

Pozdrawiam,
Thomas
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 24-08-2007, 22:01   

Ja mam JVC KD-SH 1000 plus 4x głosniki tonsila i aktywna niskotonówke B/R w bagażniku (również tonsila). Wewnątrz auta dzwiek powalający, bardzo wierny i wbrew temu co sądziłem wczesniej mp3 z bitrate 128kbps to pomyłka przy takim sprzęcie. Ładuje tylko 320kbps albo ac3 ew. płyty DTS :cool: Oczywiście sprzęt do odsłuchania w mojej pumci :razz:
 
 
 
jumbo
[Usunięty]

Wysłany: 03-12-2007, 00:49   Wzmacniacz+Tuba+Radio Seryjne

a wiec po raz kolejny ten temat lecz mam nadzieje ze padna konkrety, z tego co czytalem na innych postach nic konkretnego nie pisze, a jesli pisalo kiedys to posty zostaly usuniete ... chyba ze nie potrafie tego znalezc :/ nie wazne ... a wiec do rzeczy :)

mam oczywiscie seryjne radio na cd w pumce i zostal mi wzmacniacz z tuba z poprzedniego autka :) czy da sie podpiac pod seryjne ? z tego co wyczytaem to seryjne radyjko nie ma wejscia RCA wiec tutaj juz mam problem. Wczesniej mialem podpiete stadardowo, tj. zasilanie na wzmaka, cincze oraz sygnalowy z radia do wzmaka i ze wzmaka pod tube, a teraz jak to zrobic ? zasilanie rzecz jasna, natomiast co dalej ? co z sygnalowym ? cinczami ? jak to podpiac ? czytalem cos na temat tego zeby puszczac z glosnikow, natomiast gdzie mam to wpiac do wzmacniacza skoro mam tam wejscie tylko na rca, glosniki i 1 sygnalowy ...
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 04-12-2007, 17:49   

Jeśli masz wejście RCA możesz dorobić tłumiki (np. na potencjometrze) ew. moge Ci zrobić taką przystawke, pod którą podłaczysz wyjścia głośnikowe z radia a z drugiej strony pod RCA wzmacniacz...

PS. podłaczenie RCA bezpośrednio pod wyjście głosnikowe radia grozi uszkodzeniem przedwzmacniacza we wzmacniaczu :!:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo