Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kłopot z układem chłodzenia
Autor Wiadomość
Rad
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2007, 13:13   Kłopot z układem chłodzenia

mam kłopot z Pumą która na codzień jeżdzi żona. Wyciek płyny (do zera) spowodował konieczność wymiany pompy. Kilka dni było o.k. a potem płyn zaczął sie gotować w zbiorniku. Wymieniłem termostat ale to niestety nie pomogło. Po paru kilometrach wskazówka temperatury idzie do max . Jak właczy na max ogrzewanie problem znika tzn . temperatura silnika utrzymuje siena idealnym poziomie (nawet po przejechani 30 km). Oczywiście w srodku jest ... Wygląda na to że to chyba powazna sprawa . Puszczelka pod głowicą ? sama głowica ?
Jutro jade do autoryzowanego serwisu na ogledziny. Jesli możecie cos poradzi to bardzo prosze . przede wszystkim czy moja djagnoza jest słuszna . Kto moze taka naprawe zrobic w Warszawie poza autoryzowanymi i ile może to kosztować. Samochód żona ma od niedawna i nie mam z jego naprawą doświadczenia. Przy okazji w przyszłym roku na wiosne bedze go sprzedawał...
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-2007, 14:17   

Nie sądzę, by była to uszczelka lub sama głowica. Możliwe, żę zapowietrzony jest układ chłodzenia. Od jego odpowietrzenia niech zaczną. Podobna historia w Fieście - uszkodzony zawór nagrzewnicy.

Na marginesie - jabyś poszukał, to na forum jest już w kilku miejscach o najepszych serwisantach w Warszawie, a właściwie w Kobyłce. IMO, zadzwoń do Adama i się umów, zamiast do ASO pojedź do niego. Na pewno nie będziesz żałował.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2007, 15:44   

Rad, zwróć uwagę jak się temp. podniesie to czy zacznie opadac (wracac do prawidłowej pozycji) jak silnik wkrecisz na obroty powyzej 4-5 tyś i tak bedziesz go utrzymywal przez około minutę i obojetne czy zrobisz to w trakcie jazdy czy tez na postoju. Jesli tepm. sie unormuje to prawdopodobnie bedziesz miał zasyfiony układ chłodzenia i bedzie trzeba go przeczyścić. Tak jak pisała Opoya, wątpliwe jest by była to uszczelka czy głowica.
 
 
Rad
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2007, 17:28   

Dzieki za rady - tez mi sie wydawało ze problem może leżeć w zapowietrzonym lub zatkanym układzie ale mój poprzedni mechanik twierdził że zrobił odpowietrzenie - nie wiem tylko czy potrafil to dobrze zrobic bo na pewno nie jest to specjalista od Fordów nie mówic o Pumie. Bedę wdzieczny za podpowiedzi w czyje ręce warto oddac samochód w warszawie aby załatwic sprawę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo