Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomasz Strozik wsiada do Pumy
Autor Wiadomość
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 29-02-2008, 23:42   Tomasz Strozik wsiada do Pumy

Cytat:
2008.01.17 14:01
Tomasz Strozik wsiada do Pumy

Po raz pierwszy w historii wyścigów samochodowych w Polsce w nadchodzącym sezonie kibice będą mieli możliwość obejrzenia w akcji Forda Pumę. Posiadaczem tego samochodu na początku tego roku stał się Tomasz Strozik. Zawodnik z Warszawy obecnie przygotowuje auto pod kątem startów w wyścigach płaskich i górskich, gdzie zamierza bronić wywalczone w 2007 roku szarfy Mistrza Polski.

Po ubiegłorocznej dominacji w klasie E1-1150 zarówno w Wyścigowych jak i Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Tomasz Strozik w przyszłym sezonie wystartuje w Fordzie Puma. Samochód został kupiony od Jana Urbanka, który występował nim w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Czech.
- Tak jak o wielu rzeczach, również w przypadku tego zakupu zadecydował przypadek. Informację o tym, że samochód ten jest do sprzedania otrzymałem od Pana Mariana Czapki. Decyzję musiałem podjąć dosyć szybko i w przeciągu dwóch dni byliśmy już w Czechach, gdzie zakupiliśmy Forda – powiedział Tomasz Strozik.

Samochód obecnie jest przygotowywany w siedzibie Strotom Moto. Najważniejszą modyfikację jaka jest obecnie wprowadzana w Pumie stanowi nowa jednostka napędowa. Silnik o pojemności 1600 ccm zastąpi 2-litrowy Ford Duratec. Puma powinna w tej specyfikacji osiągać moc w granicach 230 – 250 KM.
- Na razie wszystko jest jeszcze w budowie – stwierdził kierowca. - Mam tylko nadzieję, że nowy regulamin, który nie został jeszcze zatwierdzony, pozwoli na zmianę pojemności silnika. Puma oprócz nowego motoru, będzie miała także inny pakiet aerodynamiczny. Dotarły już do mojej firmy elementy karoserii z żywicy, a samochód po wprowadzeniu zmian będzie w wersji Super1600. Nie planujemy modyfikacji zawieszenia, które jest wystarczająco dobre. Zmienimy jeszcze system zasilania z gaźników na wtryskowy i użyjemy w pełni programowalnego komputera DTA S40 który będzie obsługiwany przez współpracującego z nami Artura Ryzińskiego. Dodatkowo w skrzyni biegów skrócone będą przełożenia główne oraz użyty zostanie mechanizm Torsena. Mimo, że samochód jest o wiele bardziej zaawansowany technicznie od Fiata CC, będziemy starali się bazować na wcześniejszych doświadczeniach.

W zbliżającym się sezonie reprezentant Automobilklubu Rzemieślnik planuje starty w pełnym cyklu WSMP oraz DSMP. - Zastanawiam się jeszcze nad występami w GSMP, ale dużo w tym wypadku będzie zależało od zebranego budżetu – dodaje kierowca. Na razie udało nam się pozyskać tylko jednego sponsora . Jest nim firma zajmująca się obróbką silników. Mieści się ona przy ul. Krasnobrodzkiej w Warszawie i wspiera nas już od pewnego czasu swoim doświadczeniem.

Jak przyznaje zawodnik celem zespołu tak jak w ubiegłym sezonie będzie walka o czołowe pozycje klasie w cyklu DSMP. Po zajęciu szóstego miejsca w generalce za kierownicą Fiata Cinquecento, apetyt w nadchodzącym sezonie będzie z pewnością większy. - Nie można jednak wykluczyć chorób wieku dziecięcego, jakie mogą się zdarzać na początku sezonu. Samochód przejdzie bowiem szereg modyfikacji, które mam nadzieję, przyniosą zamierzony efekt– powiedział Strozik.
Nie poznaliśmy jeszcze drugiego zawodnika z którym Tomasz Strozik będzie się zmieniał za kierownicą Pumy podczas trzygodzinnych wyścigów. - Mój dotychczasowy partner został niedawno szczęśliwym ojcem i być może nie wystartuje w sezonie 2008. Mam jednak trzech kolejnych kandydatów do zespołu i już w lutym powinienem poznać nazwisko zawodnika z którym wystartuję w rywalizacji DSMP– powiedział kierowca Pumy.
Obsługą samochodu podczas rund WSMP oraz GSMP zajmie się Jędruś-Motorsport. Po każdej rundzie nad prawidłowym przygotowaniem samochodu do następnego startu będzie się zajmował już sam zawodnik. - Ubiegły sezon pokazał, iż jest to sprawdzone rozwiązanie i nie zamierzamy zmieniać tego dobrze działającego systemu pracy – komentuje reprezentant Automobilklubu Rzemieślnik.
Więcej zdjęć nowo zakupionego samochodu znajdą Państwo na stronie zawodnika pod adresem www.strotom-moto.pl. Tam również będziemy zamieszczać najświeższe informacje oraz zdjęcia przedstawiające etapy modyfikacji Pumy.


http://strotom-moto.pl/in...=news&p=0&id=72
http://www.infomoto.pl/te...,wsiada,do,pumy

Był Kasiborski (rallycross, http://www.iks-ino.pl/index.php?i=11 ) i Guzek (rajdy, http://www.norbertguzek.pl/index.php ). Teraz jest Strozik (wyścigi samochodowe, http://strotom-moto.pl/index.php?site=news ) a to oznacza, że w Polsce pojawiła się trzecia wyczynowa Puma :D .
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 01-03-2008, 00:59   

no no 2.0 :) ajjjj

ciekawe czy Pumką też będzie wygrywał :)
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-03-2008, 01:51   

Super wiadomość :)
Jestem ciekawa który to silnik (z Fiesty ST?).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2008, 06:49   

No prosze! Teraz Puma bedzie jeszcze bardziej znana :) moze wiecej osob sie zdecyduje na jej zakup! Oby Tomasz Strozik nią wygrywał i pokazał co to autko potrafi :)
 
 
Lukas 


Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 198
Skąd: Pruszków
Wysłany: 01-03-2008, 12:02   

Fajnie, mają za dużo o jeden silnik ciekawe czy by go nie oddali w dobre ręce :mrgreen:
_________________
UZNANIE W WIELKOPOLSCE.
 
 
 
zoharek
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2008, 14:33   

Co ci po 1.6?
 
 
Lukas 


Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 198
Skąd: Pruszków
Wysłany: 01-03-2008, 14:37   

to 1.6 pewnie generuje około 180 koników
_________________
UZNANIE W WIELKOPOLSCE.
Ostatnio zmieniony przez Lukas 01-03-2008, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-09-2008, 11:39   

dzisiaj ( w dzień urodzin Gaydka :lol: ) znalazłem na www.pumapeople.com fajne foto http://www.pumapeople.com...req=si&img=2623



Polak i Puma o które nie słyszałem ??

było ??? mam nadzieję że nie :-)
_________________

 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 17-09-2008, 12:01   

Było (-> pierwszy post w tym temacie) i nie było... :) . Wkrótce na forum pojawi się więcej info nt. Kasiborskiego i jego rallycrossowej Pumy.

BTW to moja fotka :D .
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-09-2008, 13:00   

Gaydek czekam :-) na więcej info :-)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo