Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
07-04-2008, 12:20
Murka i Murek na pumexowych ścieżkach...
Autor Wiadomość
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 03-03-2008, 16:52   Murka i Murek na pumexowych ścieżkach...

Witamy wszystkich :!:

Pozwoliliśmy sobie na założenie nowego tematu, gdyż zamierzamy na Forum znaleźć własne miejsce :wink: Od października rozglądamy się za samochodem, ale właściwe poszukiwania zainicjowaliśmy wraz z rozpoczęciem marca. Jesteśmy szalonymi studentami, którzy mimo bombardujących zewsząd uwag na temat naszego wyboru nie zamierzają go zmieniać. Tylko Puma :mrgreen: Chcieliśmy wypisać tutaj argumenty"dlaczego?", ale po pierwsze jest ich za dużo, a po drugie Klubowicze to ostatnie osoby, które należałoby do Kota przekonywać :lol:
Czego oczekujemy od Pumy i jakiej szukamy? Tylko/aż parę punktów:
:arrow: silnik 1.7 :!:
:arrow: rocznik: najlepiej od 98 w górę
:arrow: byle nie czerwona :razz:
:arrow: przyzwoicie zadbana (nie oczekujemy cudów!)

Forum czytamy od kiedy pomysł na Pumę zrodził się w naszych głowach. Już mamy wizję co z naszym przyszłym podopiecznym zrobić, jak o niego zadbać. Wiemy także na co należy uważać i jakie problemy mogą wyniknąć, kiedy Puma się obrazi na właścicieli :) Kurcze, nie zraża nas to jednak :neutral: :razz:

No i tu nasza prośba do Klubowiczów. Jeśli spotkacie się gdzieś z interesującą ofertą sprzedaży - dajcie nam znać :!: Nie dajemy się ponieść emocjom, ale Niecierpliwość to straszna choroba :wink: Niestety najwięcej Pum jest szmat drogi od nas, ale dla chcącego nic trudnego! Trzeba być zdecydowanym i nieugiętym ;)

Na tym kończymy nasz wywód i jeszcze raz dziękujemy za pomoc, którą już otrzymaliśmy i otrzymamy :!:

Murka i Murek

[ Dodano: 03-03-2008, 22:25 ]
No i szukania ciąg dalszy :) Już niedługo wybieramy się zobaczyć to cudo :razz:
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4590793
Widać, że bity, ale która Puma bita nie była :roll: Mamy blisko, więc warto się przejechać i pozbierać nowe doświadczenia :573:
Murka
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 03-03-2008, 22:42   

Powodzenia w poszukiwaniu własnej Pumy :!: :cool:
BTW czerwone też są ładne :razz:
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2008, 11:46   

Obejrzałam Pumkę z ogłoszenia...
Brak zaślepki w przednim zderzaku (była holowana?). Krzywo spasowany zderzak z przodu, brak gumy pod zderzakiem, brak dekielków w wiatraczkach. Na drzwiach kierowcy na dole poniżej klamki to bród, odbicie czy rysa? Ciężko ocenić bo samochód mokry. Do sprawdzenia działanie podgrzewania przedniej szyby (przycisk jest), klimy. Pod maską wyjątkowo czysto (zadbana? czy myta?). Jest fabryczny alarm. Poza tym IMO wygląda OK.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Bartek i Madzia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 606
Skąd: Kraśnik/Warszawa
Wysłany: 04-03-2008, 13:23   

Opoya napisał/a:
Pod maską wyjątkowo czysto (zadbana? czy myta?). Jest fabryczny alarm. Poza tym IMO wygląda OK.

na pewno myta i bita :mrgreen:
dodatkowo na belce brakuje 2 naklejek jednej żółtej drugiej z przekreśloną zapałką okrągłej

Opoya napisał/a:
Jest fabryczny alarm.


po czym poznajesz ten fabryczny alarm?
_________________
Pozdrawiam

Bartek
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2008, 14:30   

Bartek i Madzia napisał/a:
po czym poznajesz ten fabryczny alarm?


po tym "pipku" :grin:

_________________

 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2008, 14:39   

Po przycisku w pasie przednim, na środku. To czujnik otwarcia maski. W przypadku samego centralnego, nie jest montowany.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 04-03-2008, 17:54   

To się nazywa wysoki połysk. :roll:
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 04-03-2008, 19:35   

do tego co powiedziała Opoya, dodam jeszcze ze wykładzina od strony kierowczy przy nadkolu jest ruszana, wiec ktos tam musiałm grzebac, a tak jest ten czujnik wstrzasowy (czy jakos tak sie to nazywa), Puma były przewozone wieksze graty, bo tylnia kanapa była wielokrotnie składana, jezeli dobrze widze to jest płynu od chłodzenia poniżej miniumum co moze oznaczac w najlepszym przypadku ze ktos nie dbał o to lub gdzies jest "przeciek" i cos mi dziwnie wyglada kolor - zderzak i maska, a błotnik maja inne odcienie chyba ze fotki kłamia.
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 04-03-2008, 20:26   

Wy to potraficie skutecznie zniechęcić człowieka :razz: Ale to jest właśnie przykład tego, jakie okazy można spotkać w komisach... I przykład tego, co nieświadomi ludzie, pozbawieni dostępu do Forum nierzadko kupują. Na miłe zwieńczenie Pumy z Żor dodam, że przynajmniej nie jest napisane w ogłoszeniu "bezwypadkowa" :lol:

[ Dodano: 05-03-2008, 11:02 ]
Chcemy zobaczyć następny samochód:
http://moto.gratka.pl/tre...3b1c87632ed&s=1
W związku z tym mam pytanie
:arrow: co sądzicie o silnikach 1.6 :?: Ja wiem, że najlepiej 1.7, ale od 2001 roku trudno takie znaleźć (czy w ogóle są? :roll: ). To już nie Yamaha niestety... :roll: No i jak jest z grzebaniem przy przebiegu w samochodach z elektronicznym wyświetlaczem? Może jeszcze łatwiej? :razz: Ciekawy kolor samochodu, cena dla nas... wysoka, przyznaję, ale chyba warto obejrzeć.
Murka
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2008, 18:27   

mysle, ze warto! Szkoda ze nie pokazali jak wyglada prawy bok auta, przednie fotele... Zdjecia sa zrobione z daleka i jestem ciekaw czy sa pęcherze na tylnich błotnikach. Zastanawia mnie dlaczego w przednim zdesiu zamiast kratki jest siatka i ta półka w zderzaku nie jest czarna... jelsi w ogole jest :)
Silnik 1.6 jest bardzo dobrym motorem! Jest szybszy owiele od 1.4 ale porownywalnie tani w czesciach, zaś Yamaha zawsze bedzie droga, w wiekszosci cześci silnika kilkakrotnie drozsza :/

[ Dodano: 05-03-2008, 18:28 ]
A i jeszcze odnośnie felg... Wydaje mi sie ze nie sa to oryginalne fele na jakaich Puma jezdziła zaraz po wyprodukowaniu.
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 05-03-2008, 18:34   

Auto ciekawe ale trzeba zawsze obejrzeć żeby stwierdzić czy można je kupić.
 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 05-03-2008, 20:39   

Ok, autko zostało obejrzane, chociaż jako że byłem sam, a słabo sie znam (bardziej po to, żeby sie rozeznać w sytuacji i cenie), nie można powiedzieć że ocena dobiegła końca :)

Z tego co najbardziej mnie interesuje, na luzie po puszczeniu sprzęgła dało się słyszeć lekki szum, czy to znaczy że sprzęgło może już być mocno zjechane i trzeba je wymieniać?

Jak wygląda pas przedni pod maską w takich nowszych Pumach? Do tej pory oglądałem tylko starsze i wiem że powinny być na nim 3 nalepki, tam była tylko jedna blaszka z numerkami.
Podobno coś było majstrowane z boku od strony pasażera, podobnie ze zderzakiem - jak widać nie ma gumy.
Niestety nie wiem co sie stało z felgami seryjnymi. Zauważyłem też 2 małe rysy na lakierze (dł. jakieś 4-5cm).

Cena na razie zeszła do 19 tys. zł, w nią wchodzi komplet rocznych letnich opon razem z felgami.

Murek
 
 
 
helpix 
& Ines


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 306
Skąd: Rybnik
Wysłany: 05-03-2008, 20:54   

Napiszcie do kogoś z Gliwic, polecam Krzyśka (Mr.Maya), może znajdzie chwilę na obejrzenie tego samochodu.
Sporo się przy swojej narobił więc będzie wiedział gdzie dotknąć i zajrzeć.
Przy okazji szukacie idealnego samochodu, ale pamiętajcie są to auta używane więc zawsze i w prawie każdym znajdzie się coś do zrobienia,
tak samo jak prawie każde ma jakieś przejścia drogowe. Trzeba znaleźć kompromis, choć wiem, że jest to niezmiernie trudne :wink:

Trzymam kciuki za zakup trafionego i tego wymarzonego kota :cool:
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2008, 21:44   

Hadzi napisał/a:
jak wyglada prawy bok auta
mnie sie wydaje,ze puknieta, mimo ze zdjecie z daleka to widac,ze zderzak srednio na jeza spasowany wiec prawdopodobnie na przednim zdesiu jest siatka.
Hadzi napisał/a:
nie sa to oryginalne fele
dokladnie, wiesz moze ktos tez zostal bez kol :twisted:
Murka i Murek napisał/a:
jak widać nie ma gumy
a wierz mi, to fantastyczna sprawa a poza tym to koszt okolo 170 zl wiec lepiej niech zostanie w kieszeni
Hadzi napisał/a:
jestem ciekaw czy sa pęcherze na tylnich błotnikach
to mlodszy rocznik od naszych (1998) daj im troche czasu :wink:
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 05-03-2008, 22:00   

Kurcze, no tak - że bita to nie ma żadnej wątpliwości. Tylko ile Pum w Polsce bitych nie jest :?: :!: Chodzi teraz o to jaki wpływ miało uderzenie i składanie na mechanikę... Dlatego chcemy zabrać kota do ASO i sprawdzić co w nim siedzi.
Murka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo