Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
mr_bongos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2008, 19:25   Proszę o pomoc

Czy może ktoś zna to auto i mógłby się na jego temat wypowiedzieć?

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C5140090

Jechałem nim dzisiaj i zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie.

Wizualnie:
stan zdaje się być świetny, lakier idealny ,aż za bardzo nawet jak dla mnie, bo ani jednej małej ryski na nim nie ma. Tapicerka czyściutka (na pewno prana), ale nie podziurawiona i tylko nieznacznie przetarta na lewym boku siedzenia kierowcy.

Technicznie:
pojeździłem nim trochę po dziurawej drodze :mrgreen: zawieszenie sprawowało się poprawnie, nie było czuć luzów, nie było dziwnych reakcji auta, silnik pracował równo, bez zbędnych przydźwięków, dziwiło mnie tylko że dół jest bardzo słaby (może to normalne w Pumach) ale po dodaniu gazu dopiero po krótkiej chwili auto zaczynało wyrywać do przodu.
Skrzynia biegów chodziła bez zarzutu (bardzo mi się podoba że biegi są bardzo krótkie i wchodzą bardzo precyzyjnie). Hamulce brzytwa, auto zatrzymuje się dobrze i nawet jak przy ostrym hamowaniu puściłem kierownice nawet nie drgnęła.

Elektryka sprawna, czyli szyby chodzą jak należy, nawiewy, klima, oświetlenie, radio, wszystko sprawne.

To tyle z moich obserwacji
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 20-05-2008, 19:55   

mr_bongos, więc Twoja opinia na żywo jest pozytywna. Cóż tu dodać - warto podjechać jeszcze do jakiegoś mechanika żeby sami sprawdzili i podejmiesz decyzję. Co do przyśpieszania Pumy po chwili - to tak jest - ktoś pisał o zmiennych fazach rozrządu. Ale także może to być oznaka, że trzeba będzie wymienić sprzęgło.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
Ostatnio zmieniony przez robertpuma1910 20-05-2008, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20-05-2008, 19:57   

38 000 km :577:
 
 
mr_bongos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2008, 20:05   

Gaydek napisał/a:
38 000 km :577:


Licznik przekręca się po 100tyś więc pewnie jest 138 :wink:

[ Dodano: 20-05-2008, 21:07 ]
robertpuma1910 napisał/a:
mr_bongos, więc Twoja opinia na żywo jest pozytywna. Cóż tu dodać - warto podjechać jeszcze do jakiegoś mechanika żeby sami sprawdzili i podejmiesz decyzję. Co do przyśpieszania Pumy po chwili - to tak jest - ktoś pisał o zmiennych fazach rozrządu. Ale także może to być oznaka, że trzeba będzie wymienić sprzęgło.


Właśnie tak chciałem zrobić, nawet umówiłem się do ASO na dokładny przegląd, ale problem jest z czasem. Przegląd najwcześniej mogę zrobić dopiero w przyszły wtorek, a koleś z komisu powiedział że nie zarezerwuje auta, i obawiam się że może wcześniej zostać sprzedany :cry:
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 20-05-2008, 22:22   

No to zabierz ze sobą jakiegoś swojego zaufanego mechanika i podjedź niech on oceni auto. Nieraz jest to lepsze niż przegląd w ASO. :wink:
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
mr_bongos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2008, 22:30   

wąski napisał/a:
No to zabierz ze sobą jakiegoś swojego zaufanego mechanika i podjedź niech on oceni auto. Nieraz jest to lepsze niż przegląd w ASO. :wink:


Może i się nie znam ale jednak wydaje mi się że komp w ASO więcej zobaczy niż ludzkie oko, poza tm mój zaufany mechanik ostatnio sporo stracił w moich oczach, jak mi spaprał instalacje elektryczną w aucie :sad:
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 20-05-2008, 22:41   

Oko okiem ale słuch dobrego mechanika jest też niezastąpiony. :wink:
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
mr_bongos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2008, 22:48   

wąski napisał/a:
Oko okiem ale słuch dobrego mechanika jest też niezastąpiony. :wink:


Zgadzam się, ale tak jak mówiłem mam teraz wątpliwości czy to aby na pewno jest dobry mechanik.

[ Dodano: 21-05-2008, 16:45 ]
http://moto.allegro.pl/it...60000km_as.html

a co sądzicie o tym egzemplarzu? Nie za tani jak na ten rocznik?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo