Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dym / para z kratek nawiewu - co to może być??
Autor Wiadomość
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2008, 12:51   dym / para z kratek nawiewu - co to może być??

Ostatnio miałem dziwną sytuację. Jeździłem cały dzień na klimie. Trochę w trasie, troche po mieście. Jak już był wieczór stwierdziłem, że wyłączę klimę, bo zdawało mi sie że jest wystarczająco chłodno. Po kilku chwilach poleciało mi coś na kształt pary / dymu z kratek wentylacji.
Przestraszyłem się trochę, bo dym poleciał kiedyś jak padł mi elektrozawór ogrzewania (chyba tak sie to nazywa) i wtedy woda wyleciała na silnik i stąd była para.
Ale tym razem woda w porządku, wszystko gra, tylko nie wiem skąd ta chwilowa para??
Może dlatego że kanały wentylacyjne były mocno schłodzone i po wyłączeniu klimy jak poszło ciepłe powietrze z zewnątrz wytworzyła sie para??
Ma ktoś jakiś pomysł??
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-06-2008, 13:47   

a może nagrzewnica poszła - działa ci klima dalej nie śmierdzi nic - bo objaw taki jakby nagrzewnica poszła ??
_________________

 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2008, 13:55   

Hmm, klima działa. Po tej sytuacji zrobiłem jakieś 400 km. Czy śmierdzi? Po tym jak padł mi ten zawór i woda wylała się na silnik miałem myty cały silnik w serwisie żeby nie śmierdziało tym płynem. Zapach trochę dziwny może jest. Tylko nie wiem czy nie jest to właśnie wilgoć która może gdzieś tam jeszcze w zakamarkach być zgromadzona.
Jak sprawdzić tę nagrzewnice? Jakie mogą być objawy i skutki tego?
No i w którym miejscu znajduje się dokładnie ta nagrzewnica?
 
 
k_daro
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2008, 21:48   dym / para z kratek nawiewu - co to może być??

cześć.
powiem ci tak. w niedziele wracałem z nad polskiego morza i po 11 godzinach jazdy na klimie też mi poleciał dymek z kratek a to dlatego że cały układ nawiewny był nieźle schłodzony. jakbyś miał nagrzewnice walniętą to napewno nieżle by ci ubyło płynu z układu chłodzenia jak z resztą przy jakich kolwiek niesczelnościach w układzie. taką sytuacje tzn z dymkiem miałem w Roverze teścia jak jechaliśmy do tarnowa. na miejscu też lekko zionęło parą. mogło by to być też palący sie wentylator ale to byś odrazu poznał po zapachu palonego lakieru albo plastiku. pozdro
 
 
k_daro
[Usunięty]

Wysłany: 26-06-2008, 23:02   

gwarantuje ci że zapach spalenizny szybko byś odróżnił od zapachu zawilgoconej albo lekko zagrzybiałem klimy. tymbardziej jeśli byłby to wiatrak to albo by wogóle nie działał albo któryś z biegów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo