Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy to wada fabryczna? półka
Autor Wiadomość
cristopor
[Usunięty]

Wysłany: 28-06-2008, 21:29   czy to wada fabryczna? półka

mam takie pytanie poniewaz 2 miesiace temu kupiłem pume i tylna pólka według mnie zamiast isc lekko w gore to opada zupelnie na dol i opiera sie o te plastiki co wyglada smiesznie niewiem czy tak poprostu one sa seryjnie robione czy to tylko u mnie bo ja mam dorobiona tylko jedna linke co idzie po srodku
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 28-06-2008, 23:07   

Jakoś mało zrozumiale dla mnie opisałeś problem.
cristopor napisał/a:
tylna pólka według mnie zamiast isc lekko w gore to opada zupelnie na dol

Tylna półka idzie na górę gdy otworzysz klapę bagażnika. Klapa ciągnie półkę poprzez 2 sznurki przytwierdzone do półki i zahaczane do klapy ( po bokach). Jeśli sznurki odczepisz od klapy to ta nie będzie podnosić półki.
cristopor napisał/a:
opiera sie o te plastiki co wyglada smiesznie

Tutaj to już zupełnie nie wiem o co chodzi :wink:

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem Twój problem.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Dredania 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 414
Skąd: Rybnik-Jankowice
Wysłany: 29-06-2008, 08:26   

cristopor, najlepiej wrzuć fotkę. I używaj zdań z kropkami ;)
Ogólnie półka idzie do góry ale np. u mnie nie jakoś mega wysoko (chociaż u mnie może to być też wina rozciągnięcia gumowych sznurków.
_________________
 
 
 
CikCiak 
& Tygrys


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 27 Maj 2008
Posty: 1171
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-06-2008, 10:10   

Ogólnie linki są 2 po bokach klapy. Widocznie ktoś dorobił tą trzecią po środku:( a u Ciebie jedyną.
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 10:20   

cristopor, tak to napisałeś, ze ciezko zrozumieć o co chodzi...
http://moto.allegro.pl/it..._ford_puma.html tak wyglada oryginalna tylnia półka.
 
 
cristopor
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 12:27   

he he zamojtałem sie. sami zobaczcie wedlug mnie ona jest za nisko po zamkneciu klapy bagaznika http://www.fotosik.pl/pok...9424aa191e.html http://www.fotosik.pl/pok...f7b0386225.html http://www.fotosik.pl/pok...f795d5f030.html
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 29-06-2008, 12:40   

Dobre !!!! Ktoś miał niezły pomysł.Ogólnie jest mały problem z tylną półką ale każdy sobie w jakiś sposób zabezpiecza żeby nie spadała. Masz w półce dwa otwory po bokach i tam musisz mieć sznurki.Poszukaj w klapie haczyków i tam je zaczep. A tą gumę to możesz wykorzystać do zabezpieczenia zakupów w bagażniku :mrgreen: . Pólka zawsze ci będzie opadać na dół bo masz głośniki.
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 16:49   

cristopor, japiernicze... ale kaszana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zrób tak jak pisze morgan, a tam gdzie półka sie trzyma tylnich boczków zróba jakies zawleczki, wkreć śrubki czy coś takiego by te bolce nie wychodziły z mocowań. Niektorzy maja jeszcze prolbem ze spadajacymi sznurkami z klapy, ale to wszystko jest na forum i wistarczy sobie poszukac :)

http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=285
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=2072
 
 
Danieloon 

Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 398
Skąd: Stawiszyn/Kalisz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 21-11-2008, 14:33   

Witam chciałbym się zapytać was w sprawie półki czy ona jest na jakiś zatrzaskach żeby nie wypadała????bo ja takich zatrzasków nie miałem jak kupiłem już Pume i jest problem bo w czasie jazdy półka potrafi wypaść ze swojego miejsca. I chciałbym takie zatrzaski kupić wie ktoś gdzie takie coś dostać? albo może ktoś chce sprzedać?? Pozdrawiam
_________________
Danieloon
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 21-11-2008, 14:38   

Danieloon moja tez w ogole sie nie trzyma i ciagle spada wiec juz jej nawet nie podnosze z bagaznika bo za sekunde by znów spadał, niestety nie mam w ogóle tych sznurków.
Tak na marginesie jak by ktos takie znalazł gdzies moze m dac znaka, bede wdzieczna :)
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2008, 14:57   

Robicie dziurki i wkładacie w nie gwoździki. Było sporo opisów na forum i nawet fotek - wystarczy poszukać - chociażby w tym topicu :!: :!:
 
 
 
Danieloon 

Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 398
Skąd: Stawiszyn/Kalisz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 21-11-2008, 15:20   

tusia8510, nomka, ale mi nie chodzi o sznurki bo sznurki to ja mam i się trzymają dobrze tylko mi chodzi o to jak półkę się wyjmuje tam są takie dwie blokady po lewej stronie i prawej żeby ta półka nie wyskakiwała. i nie mogę tego dostać nigdzie. Pozdrawiam
_________________
Danieloon
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2008, 15:24   

Ja tez nie pisałam o sznurkach :grin: Nie masz w ogóle tych mocowań półki czy po prostu Ci nie trzymają?
 
 
 
Danieloon 

Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 398
Skąd: Stawiszyn/Kalisz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 21-11-2008, 15:36   

nomka, jak byś mogła zrobić fotkę swojej półki to bym Ci pokazał o co chodzi. Może wytłumaczę tak. Jak mam półkę to po obu stronach są takie rolki i ta półka wchodzi na takich rolkach w te plastiki. I jak ja tą półkę włożę do tych plastików to nie mam tych blokad które trzymają tą półkę na właściwym miejscu i ona mi wypada.
_________________
Danieloon
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2008, 15:57   

No i cały czas mówimy o tym samym :mrgreen:
Oto fotka:


Nie ma tam fabrycznie żadnych blokad, są tylko te rolki, które wciskasz na miejsce - a jak są wyrobione to lubią wypadać.
Można sobie wykombinować własne blokady, przewiercając otworki i wykładając jakieś bolce (u mnie śrubki jak widać)

O to chodziło???
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo