Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana pasa bezpieczeństwa
Autor Wiadomość
dresiek 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 74
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-10-2008, 11:36   Wymiana pasa bezpieczeństwa

Tak jak w temacie.

Czy i jak trzeba odkręcac tylny boczek zeby wymienic pas??? Jest on na śrubyczy zatrzaski?
Mam nowy pas, jak chce wyciągnąć pas z tej rolki to mi sie nie udaje, czy jest tam jakas blokada??? Wyciagam pas powoli.
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2008, 13:14   

Oj dresiek, dresiek, dresiek!!! Przede wszystkim wypadało by sie przywitać... :roll: http://klubpumy.pl/viewto...=2803&start=930

Nie trzeba tylniego boczka odkręcać, by wymienić, wymontować pas bezpieczeństwa. W bagażniku pod wygkładzina ukryte sa 3 (chyba 13')śruby mocujące napinacz. W kabinie montowany jest paś jedną śrubą na klucz torksowy. By sie tam dostać najwygodaniej byś miał wyjmując siedzisko.
Nie wiem czy uda sie z rolki wyjąć sam pas. Zauważyłem u siebie ze w ogole trzymajac napinacz w rekach (nie przykrecony juz co nadwozia) ciężko jest wyciagnąć pas, bo sie złośliwie blokuje. :roll:
 
 
dresiek 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 74
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-10-2008, 13:18   

Juz się przywitałem. Zaglądam tutaj sporadycznie.

Dzieki za info. Chodziło mi o wymiane pasa przedniego od strony pasażera.

Pozdrawiam!!!
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2008, 13:39   

dresiek, trzeba było pisać od razu,że chodzi Ci o przedni pas, bo pisząc o tylnim boczku myślałem, ze chcesz z tyłu wymienić pas bezp. W takim układzie musisz zdjac tylni boczek. Przykręcony jestśrubkami w bagażniku i chyba jeszcze w "podłoge" przy siedzisku. reszta jest na zatrzaski.
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 14-10-2008, 19:40   

dresiek napisał/a:
jak chce wyciągnąć pas z tej rolki to mi sie nie udaje, czy jest tam jakas blokada??? Wyciagam pas powoli.
Tak się dzieje jeżeli osoba ma zapięty pas podczas stłuczki/wypadku. Mechanizm pasów blokuje się podczas uderzenia, potem można go już tylko zwinąć, wyciągnąć się już nie da bez rozebrania tego mechanizmu i odblokowania go. Żeby dostać się do mechanizmu pasów musisz zdjąć tylny boczek. O ile dobrze pamiętam w bagażniku jest on przykręcony na 2 lub 3 śruby (śrub szukaj w okolicach podświetlenia bagażnika) i w podłodze przy siedzisku kanapy tylnej tak jak powiedział Hadzi na 1 śrubę lub plastikowy wcisk, nie pamiętam dokładnie. Na pewno reszta to 3 plastikowe zaczepy na rancie (wzdłuż przedniego pasa bezpieczeństwa), 2 blaszki przy szybie i 1 plastikowy zaczep w okolicach otworu w tapicerce, gdzie przechodzi tylny pas bezpieczeństwa oraz plastikowe wciski w wykładzinie bagażnika, która przypięta jest do boczku. Uff... :razz:

Zdejmowanie boczku.JPG
Plik ściągnięto 555 raz(y) 48,4 KB

_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez sharky 14-10-2009, 23:11, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
dresiek 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 74
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-10-2008, 10:44   

Pas wymieniony bez zdejmowania całego boczka.

Hadzi napisał/a:

Nie wiem czy uda sie z rolki wyjąć sam pas. Zauważyłem u siebie ze w ogole trzymajac napinacz w rekach (nie przykrecony juz co nadwozia) ciężko jest wyciagnąć pas, bo sie złośliwie blokuje. :roll:


ZGADZA SIĘ! :mrgreen:

Pozdrawiam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo