Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 17:09
another opona bites the dust
Autor Wiadomość
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
  Wysłany: 18-03-2005, 08:13   another opona bites the dust

fakkkkkkk... farszafskie ulice, wczoraj wpadlem przednim lewym kołem w dziurę i przeciąłem zimową oponę na całej wysokości :evil: po założeniu zapasu letniego w dodatku coś mi lekko "tłucze" w tym kole i nie wiem co :566:
teraz pytanie: jest sens jechac z tym po prostu na diagnostykę czy trzeba do forda?
 
 
 
czołg
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 11:16   

eee. w fordzie to od razu z ciebie zedrą kosmiczne pieniądze, spróbuj do warsztatu - może uszkodzilo ci się po prostu łożysko?
 
 
majkel23 
prawniczek


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 83
Skąd: Prudnik
Wysłany: 18-03-2005, 11:50   

Foo........trzeba bylo zawiadomic policje...ci by spisali protokol..z tym do zarzadu drog i masz odszkodowanie czyli kase na naprawe...a jesli robia trudnosci to strasz sadem..zreszta oni sa ubezpieczeni od takich przypadkow...jesli nie bylo policji to juz jednak za pozno...to taka dobra rada...na przyszlosc...
 
 
 
czołg
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 12:02   

Generalnie te warszawskie drogi są do doooopy, nie wiem ile moje zawiasy jeszcze to wytrzymają. Codziennie jeżdzę Grochowską i to jest jakas makabra po prostu. Buch dołek, buch dziura, buch fałdka. Jak na odcinku specjalnym jakimś. Czasem jak jadę 130, to boję się że wylecę.
 
 
ksolk 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 357
Skąd: Olkusz
Wysłany: 18-03-2005, 12:08   

Majkel23 jak złoży wniosek do zarzadu dróg to bedzie sie sądził i prosił o odszkodowanie rok.A to wszystko za 200zł.Więcej wyniosą dojazdy itp niż to wszystko warte!
_________________
Aktualnie: Audi TT Roadster Quattro 225KM
 
 
 
czołg
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 12:15   

Racja, niektorzy mają niezłą przeprawę z ubezpieczycielami, a co dopiero z Zarządem Dróg. Moja koleżanka użera się z Samopomocą - miała stłuczkę i najpier orzekli, że samochód jest do kasacji, a potem, ze jedynie 5% uległo uzkodzeniu. Ja polecam - uwaga, bo to reklama - UNIQA. Miałem trzy stłuczki (2 ze swojej winy) i zero stresu z wypłatą kasy. Ale za ubezpieczenie wzięli w Warszawie - uwaga - 3500
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 18-03-2005, 12:19   

A warto spóbować, bo jeśli jest zaświadczenie policji i ocena rzeczoznawcy to nie trzeba jeździć po sądach.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
czarny 
my precious


Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 137
Skąd: Warszawa - Piaseczno
Wysłany: 18-03-2005, 12:26   

oczywiście że tak, normalnie ubezpieczyciel się tym zajmuje - i w sumie raczej nie ma z tym zbyt dużo zachodu
_________________
powered by 215/40/17 Potenza
 
 
 
majkel23 
prawniczek


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 83
Skąd: Prudnik
Wysłany: 18-03-2005, 12:39   

Jasne ze za kasa trzeba troszke pochodzic...moze i o 100 czy 200 zl. nie warto..ale jesli pojdzie Ci nie wiem..cos co kosztuje troszke wiecej..to spokojnie mozna walczyc...bo dlaczego masz placic z wlasnej kieszeni za bledy innych...
pozdrawiam
 
 
 
Jacek 


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 272
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 18-03-2005, 15:54   

foo nie jeteś sam. Gdy wracałem ze spotkania w W-wie rozwaliłem 10km przed domem na dołku felgę i oponę zimową. Straty na jakieś 600-700zł. Policja była, chyba i tak nic z tego, bo z tego co wiem to jechałem za szybko. Od kiedy 70-80km/h w terenie niezabudowanym to szybko w dodatku na drodze było ślisko. Parodia.
_________________
www.nieruchomosciwysocki.pl
 
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 18-03-2005, 19:53   

tia... pojechałem do mekaników i na razie udało im sie zdiagnozować coś urwanego przy wahaczu... wymienili, zapłaciłem i dalej sie tłucze :lol: bucuwa

co do Policji, to tak, zastanawiałem się... tylko spieszyłem sie na spotkanie, na którym miałem zarobic sporo więcej, niż opona... a tak to spędziłem godzinę w okolicach Magdalenki, zaaaaaaaaaaaaaaaadupie :)
 
 
 
Madzia 


Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-03-2005, 22:54   

U nas za duzo było zgłoszeń do zarządu dróg to wpadli na pomysł i ustawili znaki z napisem nawierzchnia uszkodzona i wtedy już nie odpowiadają. Bo masz jechać wolno i koniec

Porażka.
 
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 19-03-2005, 15:13   

dobra, założyłem komplet letnich łapek i chyba sie przestało tłuc... pewnie mam felerny zapas

:!: a teraz bardzo proszę o brak śniegu i mrozów :!: :D
 
 
 
Nicco 
ema puma


Dołączył: 19 Wrz 2004
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-03-2005, 15:16   

Kilka faktów nawiązujących do powyższych wypowiedzi:

1: Nie wiem jak jest w innych firmach ale Pzu,Warta,Alianz ubezpieczenie AC nie obejmuje uszkodzeń poniżej 500 zł. A jak obejmuje to szkoda zniżek

2: Jak rozwaliłem kiedyś koło w dziurze Policja przyjechała i powiedziała, że nie jest mi potrzebny protokół, wprowadzając mnie w błąd i pojechali sobie dalej :572:

3: Zarząd dróg miejskich wraz z moim zgłoszeniem o odszkodowanie załatał dziure na drugi dzień po zgłoszeniu i mówili "Dziura, jaka dziura? Tam nigdy nie było dziury..." Jak dostali zdjęcia samochodu z rozwaloną felgą w TEj właśnie dziurze powiedzieli "..AHA ..." :573:

4: Zarząd dróg miejskich nie przyznał mi odszkodowania na głupie 700 zł za części i naprawe (wg. rachunków) bo to za małe koszta a nie ich wina. Jak dostali wezwanie do sądu odszkodowanie znalazło sie w 3 dni :evil:


Reasumując : Poland, Poland Ăźber ales - żyj i nie daj sie zrobić ... [co kto tu woli sobie wstawić] :570:


PS : Ubezpieczenie mam właśnie w UNIQA i płace 1600 za rok za pełen pakiet - właśnie w Wa-wie. Nie wiem jak wyszło 3,5k .. no chyba, że sie nie ma zniżek
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2005, 16:20   

Jak już jesteśmy przy temacie dróg to warto wspomnieć o garbach, które powinny służyć ograniczaniu prędkości a nie rozwalaniu samochodów. W Poznaniu jest kilka takich, na których zawsze hacze podwoziem. Chyba powinny być jakieś ograniczenia co do kształtu i wymiarów. Już nie wspomnę o oznaczeniach. Często są kompletnie niewidoczne.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo