Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Puma ReCaro
Autor Wiadomość
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-11-2009, 16:24   Ford Puma ReCaro

Witam
Zainteresowała mnie:
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C10578612

Co o niej sądzicie?
Dzwoniłem pod podany telefon. Sprzedaje ją kobieta. Mówi, że z tego co pamięta jest 2 właścicielem. Kupiła ją z mężem od pracownika AutoPlaza Ford w Warszawie jakoś 1,5 roku temu. Ona z mężem się rozwiodła i po rozdziale majątku dostała ten samochód. Nie handluje samochodami - sprzedaje ją prywatnie.

Jest książka serwisowa.

1 felga ma inny kolor, bo złapała kapcia i skrzywiła ją. Takiej samej już nie było, więc kupiła taką samą w kolorze czarnym. Wcześniej była na stalowych felgach.

Ktoś ją oglądał i stwierdził, że gdzieś z przodu została uderzona (coś po lakierze na drzwiach poznał).

Do pracy skrzyni biegów i silnika nie ma żadnych zastrzeżeń. Zapewnia, że chodzi na prawdę bardzo fajnie.

Twierdzi, że nie zauważyła żadnej rdzy.

Poprosiłem ją jeszcze, aby poszukała tej rdzy, sprawdziła, czy jest ogrzewanie przedniej szyby (bo nie używała) i sprawdziła czy wszystkie szyby mają takie same oznaczenia.

Widzę, że tam w okolicy jest autoryzowany serwis Forda
http://www.ford.pol-motors.pl/
więc myślę, że możnaby tam podjechać i sprawdzić wpisy w książce serwisowej. Dodatkowo gdzieś zrobić:
- zmierzyć geometrię zawieszenia
- test amortyzatorów
- zmierzyć grubość lakieru
- zmierzyć ciśnienie w cylindrach
- test połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 14-11-2009, 17:09   

Obejrzeć zawsze można... Auto nie jeździ :?: Lewe przednie koło stoi na feldze - totalny brak powietrza. Ciekawe, kto w niej grzebał, bo jeśli mnie oczy nie mylą, to ma niebieskie podświetlenie zegarów - nie było takich w fordzie. Jedź, zobacz na żywo - ale pamiętaj, auto zawsze kupuje się oczami, więc najlepiej pojedź tam z kimś, kto nie jest zainteresowany pumą i kimś, kto się chociaż trochę zna...
Powodzenia :cool:
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 14-11-2009, 17:11   

Ogólnie wygląda ładnie, dokładki do zderzaków rzecz gustu. W sumie zdjęcia małe i trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Warto jednak zobaczyć na żywo i sprawdzić. Ogrzewanie przedniej szyby niby jest...
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-11-2009, 17:15   

Ja widzę, że te zdjęcia są dość stare. Na 2 zdjęciu można jeszcze zobaczyć warszawskie numery. Ale umowę kupna sprzedaży musi mieć, więc raczej nie sprzedaje go zaraz po kupnie. Dokładka do zderzaka tylnego bardzo mi się podoba i na pewno sam bym taką zakładał. Z przodu w atrapie grilla ta siatka też fajnie wygląda. Jest chyba założona na oryginalną atrapę, bo jakoś tak wystaje do przodu.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2009, 18:20   

wersja ReCaro .
jest totroszke zenujace bo takiej wersji nie bylo.to jest Futura, no ale powiedzmy ze sprzedaje pani to wybaczmy.
hmm felge kupila czarna, chyba 2 wlasciciel, jakos to takie dziwne.
jedz obejrzec dokladnie i pomysl.
p.s. rok temu sprzedalem taka sama ale srebrna za 14.500 wiec nie wiemczy podrozaly pumki czy ta stoi drogo

[ Dodano: 14-11-2009, 18:23 ]
a tak a propo
wymienione kierunki na biale
wymieniony grill
podswietlenie przebiegu niebieski (nie oryginal)
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 14-11-2009, 20:17   

lewadzki, cena na pewno jest do negocjaji ;)
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-11-2009, 20:22   

Czyli to jest pewne, że w Futurze jest również zielone podświetlenie? Co do tego, który właściciel, to nie było jej w domu, ale mówi, że ma wszystko w papierach. Ewentualnie ktoś z okolic powiedzmy 25 km byłby chętny pomóc (podjechałby w wybrane przez niego miejsce, gdybym zdecydował się jechać ją obejrzeć)?

A z ceny to myślę, że co najmniej 1500 uda się urwać.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2009, 20:26   

Boogie napisał/a:
cena na pewno jest do negocjaji

no niech zbija troszke z ceny, ja w sumie duzo nie bralem za moja bo chcialem szybko pogonic ;)
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-11-2009, 20:33   

W każdej Pumie seryjnie było zielone podświetlenie.

Fajne foteliki, bardzo wygodne i takie same jak u mnie :lol:
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-11-2009, 20:52   

Dlatego chce też fotele Recaro. Trzymanie boczne musi być w nich zajefajne.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 14-11-2009, 20:59   

no trzymanie w boczkach jest super, ale mam takie odczucie ze siedzi sie w nich zdeka wyzej niz w innych fotelach, zwlaszcza tych przed liftem...
ale ogolnie foteliki bajka :)
 
 
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 15-11-2009, 16:26   

Dowiedziałem się, że nie ma śladów rdzy, jest podgrzewana przednia szyba i elektryczne lusterka. Przednia szyba ma inne oznaczenia niż pozostałe, nie ma alarmu, a samochód jest nadal nieprzerejestrowany. Czytałem na necie, że niby jest obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni, ale prawo nie przewiduje żadnych kar za nie zrobienie tego. Niektórzy tak jeżdżą. Co o tym myślicie? Kobieta wydaje się dość szczera, a samochód na zdjęciach bardzo zadbany. Szpary między maską, a błotnikami są równe. Oceńcie połączenie słupków z błotnikami. Wydaje się, że jest dość duża szpara, ale jak oglądam inne zdjęcia (szczególnie czarnych Pum) to wychodzi ona podobnie. Sprawia wrażenie poprawnie naprawionej. Kusi mnie, aby jechać ją obejrzeć. Tylko, że to 285 km w jedną stronę. Aby tyle dobrze, że ponad 200 autostradą.

Ostatni raz widziałem 2 fajne Pumki w wakacje, ale wtedy jeszcze nie miałem zamiaru kupować. Jedna była ze Szczecina, a druga blisko mnie - z Dąbrowy Górniczej.
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-11-2009, 18:26   

Jest obowiązek, ale jak kupiłem skuter to rejestrowałem go po prawie 3 latach i nie było problemu :)
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 15-11-2009, 20:50   

michna3 napisał/a:
że niby jest obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni
Boogie napisał/a:
Jest obowiązek

Mylicie się... Nie ma obowiązku w prawie "PL", żeby przerejestrować auto... :shock:
Jest obowiązek "powiadomienia wydziału komunikacji" o nabyciu pojazdu - nic poza tym... Nie ma za to prawnego obowiązku powiadamiania o zbyciu pojazdu, ale warto zrobić to dla świętego spokoju - wiem z doświadczenia.
Jest naprawdę kilka paradoksów w naszym prawie - zwłaszcza na linii ubezpieczyciele-wydział komunikacji, ale o tym można założyć nowy temat.

A żeby było na temat - michna3, jeśli masz jak tam dotrzeć to jedź i na żywo zobacz auto. Ja raz zrobiłem błąd kupując auto na szybko i tylko oczami - sporo mnie to nauczyło... ;)
 
 
 
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 16-11-2009, 16:16   

Ile udało Wam się utargować przy kupnie samochodu? Nie mogę znaleźć nigdzie na necie informacji odnośnie negocjacji cen samochodów używanych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo