Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Pumy 1.7 Suszec
Autor Wiadomość
Mac 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 08-09-2010, 09:41   Zakup Pumy 1.7 Suszec

Witam wszystkich posiadaczy Pumy i wszystkich pozostałych klubowiczów!

Bardzo się cieszę, że dołączę do grona posiadaczy tego sympatycznego autka.

Jednak nie znam się zbyt na samochodach i mam prośbę o komentarz do auta, który planuję kupic:

http://otomoto.pl/ford-pu...-C13982812.html

czy może ktoś kupował auto w Suszcu i np zna ten komis? Wygląda na zadbany, poprzedni własciciel zbierał faktury jak coś naprawiał, co swiadczy o tym, że dbał o auto (tak mi się wydaje). Szyby są z jednego rocznika, nie widać rdzy (wierzę, że garażowany więc). poprzedni własciciel kupił auto w 2000r. Sprawdziłam nr VIN i wszystko ok..

Mam jedną tylko obawę - sprzedawca "zagaduje" strasznie, więc nie odpowiada na pytania. I wydaje mi się, że to auto ma w dowodzie rejestracyjnym wpisane w polu "I" rok 1997..Jeśli tak fatycznie jest, o czym to może świadczyć? Datę pierwszej rejestracji ma 1998, szyby też 8, nr vin tez mowi, ze auto jest z 1998.
I jeszcze jedna rzecz - ta część gdzie jest skrzynia biegów "lata". jest tak średnio przymocowana, jakby się na filcu tylko trzymała.. i to jest dziwne :) nie wiem, jak sytuacja wygląda w innych pumach, czy ma prawo ta środkowa część nie być solidnie przymocowana do podłogi?

Dziś tam jeszcze raz jadę i chcę wszystko na spokojnie sprawdzić.

Z góry dziękuję za porady
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 08-09-2010, 10:51   

Nie podoba mi się przód i poducha pasażera. Sprawdzałaś, czy w kierownicy jest poduszka powietrzna?

PS. http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=5222
 
 
Angelika
[Usunięty]

Wysłany: 08-09-2010, 11:24   

No moje oko z przodu średnia szczelina pomiędszy zderzakiem a tak po za tym to wygląda na bardzo zadbane autko ;-) Ale dla Swojej pewności sprawdz auto dokładnie :wink:
 
 
kolargol 


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 521
Skąd: Radom
Wysłany: 08-09-2010, 12:03   

tak jak wyżej....jakieś uderzenie w przód musiało być bo słabo spasowane. tak poza tym to nieoryginalna gałka zmiany biegów
_________________
 
 
 
Mac 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 08-09-2010, 14:44   

Dziękuję bardzo za opinie,

gałkę oryginalną dołączają. Niby ktoś sobie zmienił, bo w zimie ta oryginalna jest zimna i nieprzyjemna, więc wymienił na skórzaną..

poduszek nie sprawdzałam w ogóle, bo nie wiem jak.. dziś mam zamiar udać się na przegląd z nią. Ale nie wiem, czy tam mi mogą sprawdzić, czy są poduszki?

eh.. a niby 100% bezwypadkowy.
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-09-2010, 15:51   

Mac, rzeczywiście, oryginalna alugałka zimą jest lodowato zimna, a latem bywa piekielnie gorąca. Ale można zastosować słynną skarpetkę. ;)
Akurat ja nie wiem, jak samemu sprawdzić, czy są poduszki, ale na Twoim miejscu zabrałabym autko na profesjonalny przegląd w stacji kontroli pojazdów. Lepiej stracić 100-200 PLN i mieć pewność, że dokonało się właściwego wyboru.
Szczęśliwego zakupu! g:)
_________________
 
 
mefiozo
[Usunięty]

Wysłany: 08-09-2010, 18:00   

Spasowanie przedniego zderzaka do błotników nie jest super ale nie koniecznie musiało to być powodem jakiegoś wypadku, po prostu poprzedni właściciel mógł podjechac pod jakiś krawężnik i zahaczyć i tak to mniej więcej wygląda. A z tym rocznikiem to strasznie dziwna sprawa. Sprawdziłbym dokładnie czy nie było ingerencji w numery, przebijania, ktoś mógł skasować 98rok i na te same papiery zawinąć innego kociaka. Sprawdź dokładnie. Aha, gratuluję wyboru modelu!
 
 
Mac 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 09-09-2010, 09:17   

Kupione!

no to już oficjalnie i ostatecznie jestem posiadaczem Pumki na Alumkach, jak to w komisie powiedziano :)

byłam na stacji diagnostycznej w tym Suszcu, co było tragikomiczne bo przegląd kosztował mnie całe 30zł, a wolałam wydać 200zł i sprawdzić wszystko.
tak więc wiem, że "jak na 12 letnie auto, to zadbane", jakiś wydruk komputerowy dostałam, no i tyle.
Zbieżności nawet nie sprawdzili, bo nie mogli/nie mieli sprzętu już nie pamiętam nawet, co mówili.

Z dobrych rzeczy okazało się, że rozrząd był wymieniany 2 lata temu przy 120tys i olej wygląda na świeżutki.

Teraz czeka mnie wizyta w "moim" warsztacie i chwila prawdy, w jakim stanie jest auto. Zdam relację po.

Jeszcze raz dziękuję za porady, pierwszy raz w życiu jestem na jakimkolwiek forum i nie mogę wyjść z podziwu, jaki to fantastyczny wynalazek ;)
Ostatnio zmieniony przez Opoya 10-09-2010, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
justynka5000 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 372
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 09-09-2010, 10:06   

Mac gratulacje pumka to świetne auto ja za swoja cały czas tęsknie :(
_________________
Moja Pumcia http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/59736
 
 
 
kolargol 


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 521
Skąd: Radom
Wysłany: 09-09-2010, 10:38   

gratulacje :wink:
_________________
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-09-2010, 10:57   

Mac, w innym temacie już Ci zdążyłam pogratulować, ale kupno Pumki zasługuje na wielkie świętowanie, więc - gratuluje raz jeszcze. ;)
A tak w ogóle, to szybka jesteś - czy to była pierwsza oglądana przez Ciebie Puma? Jeśli tak - szacun. Ja kupiłam drugą. :D
Teraz serdecznie zapraszamy Ciebie i Twoją Pumkę do Klubu, na spoty, zloty i inne odloty. ;)

PS Trzymam kciuki za drugi przegląd.
_________________
 
 
Mac 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 09-09-2010, 11:38   

Zachowałam zimną krew - to piąta puma którą oglądałam :)

Także miałam porównanie i tu relacja cena/jakość była najlepsza według mnie.

Najbardziej mnie trapią te poduszki powietrzne, no ale juz i tak nic z tym nie zrobię, więc nie będę się zamartwiać

pozdry
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-09-2010, 11:46   

Mac, nie przejmuj się, wg zaleceń Forda i tak po 15 latach od daty produkcji autka należy wymienić w nim poduszki. ;)
Zobacz temat co i kiedy wymienić.
_________________
 
 
Angelika
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2010, 11:55   

Moje gratulacje - życzę samych miłych wrażeń z nową Pumą :mrgreen: Sama zobaczysz jak to jest ściągać spojrzenia zazdrosnych/zdziwionych kierowców (szczególnie panie posiadające Tigry) :twisted: Ja moją kupiłam 2 lata temu i była jedyna w mieście a teraz już są 4 :lol: Super autko i tyle :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo