Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
22-01-2012, 23:05
Zakup Pumy - prosba o opinie
Autor Wiadomość
cradleoffilth 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-01-2012, 19:20   Zakup Pumy - prosba o opinie

Czesc,
Jakis czas temu postanowilem wymienic moja wysluzona juz Fieste na jakis inny samochod... Po dlugim szukaniu odpowiedniego samochodu, wybor padl na Pume. Jako ze obecnie zgromadzilem juz srodki wystarczajace na zakup wymarzonego autka, powoli zaczynam poszukiwania. Przeczytalem sporo tematow na tym forum i cos tam juz wiem...
Pytanie teraz tylko jak szukac by znalezc dobry egzemplarz. (Wiem, ze istnieje taki watek i tez go przeczytalem).
Niestety nie mam za bardzo osoby ktora mogla by mi pomoc i miala doswiadczenie w szukaniu samochodu. Pierwszy i obecny swoj samochod kupilem od sasiada i wybor byl raczej przypadkowy (ale dzieki niemu zakochalem sie w Fordzie :)) . Teraz przegladam rozne oferty i nie wiem co jest warte uwagi a co nie.

Moje wymagania to PUMA 1.7, rocznik tylko 2000 lub 2001 w jak najlepszym stanie (wole doplacic na poczatku ale byc bardziej zadowolonym). Nie moze byc tez w zaden sposob zwiesniaczona jakimis spojlerami itp... To podstawowe kryteria. Dodatkowo nie ukrywam, ze fajnie by bylo, zeby miala jak najbogatsze wyposazenie oraz jakis ciemny kolorek (najlepiej czarny lub ciemny granat - byle nie zolty, nie zielony, nie czerwony i nie fioletowy). Zdaje sobie jednak sprawe, ze z kolorem czy z wyposazenie to juz niestety moge byc zmuszny pojsc na kompromis. To tyle z podstawowych wymagan.

Mysle ze najlepiej sprawdzac codziennie oferty z ostatnich 24h (chyba ze sie myle?). Najwiecej oczywiscie jest ofert z komisow... ladnie wygladaja na zdj, oni juz znaja sposoby by ukryc niedociagniecia. Na co przede wszystkim zwracac uwage w ogloszeniach?

Przykladowa oferta z ostatnich 24h: http://otomoto.pl/ford-puma-C21729523.html
na moj gust wyglada calkiem zachecajaco... Co waszym zdaniem moze niepokoic? Czy widzicie cos na zdjeciach/w opisie co moze swiadczyc o zlym stanie tej pumki?

Troche sie rozpisalem, ale mam nadzieje ze moge liczyc na wasza pomoc :)

A moze ktos z klubwiczow mysli o sprzedazy swojej dopieszczonej Pumci :) ?
 
 
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 22-01-2012, 19:45   

Auto wygląda w miarę dobrze ale jest sprowadzone nie zarejestrowane warto zapytać sprzedającego ile jest już w kraju co do ewentualnej wymiany , naprawy jest . Ale dodatkowo dodaj sobie opłaty za cło i inne sprawy związane z rejestracja aut sprowadzony min przetłumaczenie dokumentów itp wiem bo moim rodzice kiedyś kupili tak auto i roboty papierkowej od groma latanie od jednych do drugich , chyba że zmieniło się już to.

Tyle mogę Ci powiedzieć z mego doświadczenia więcej tu jest takich znawców i z pewnością bardziej podpowiedzą :)
_________________

 
 
ar2r 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Medium Steel Blue
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 175
Skąd: Brzeg
Wysłany: 22-01-2012, 22:33   

W opisie podano,że auto jest z 2000r.Czy wobec tego nie powinno mieć trzeciego światła stopu w klapie bagażnika?No i ta kierownica wielofunkcyjna :mrgreen:
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 22-01-2012, 23:08   

ar2r napisał/a:
W opisie podano,że auto jest z 2000r.Czy wobec tego nie powinno mieć trzeciego światła stopu w klapie bagażnika?

Nie, nie powinno.
 
 
cradleoffilth 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-01-2012, 23:10   

No wlasnie w sprawie kierownicy wielofunkcyjnej juz napisalem do sprzedawcy z prosba o wyjasnienie funkcji ;) bo pisalem maila z prosba o bardziej dokladne foty...

Mowisz ze po 2000 roku powinno miec 3 swiatlo stopu?
Jest gdzies dostepna lista jak zmienialo sie wyposazenie na przestrzeni tych kilku lat produkcji? Szukalem i szukalem ale w porownaniu np do Fiesty ktora obecnie posiadam, informacji na temat Pum nie ma w internecie zbyt wiele :)
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 22-01-2012, 23:17   

cradleoffilth napisał/a:
Mowisz ze po 2000 roku powinno miec 3 swiatlo stopu?

To domena Pum z 2001 r. Może znajdzie się jakaś z trzecim "STOPem" z 2000 roku, ale zasadniczo trzeci STOP powinien być w Pumach z 2001 roku.


cradleoffilth napisał/a:
Jest gdzies dostepna lista jak zmienialo sie wyposazenie na przestrzeni tych kilku lat produkcji?

http://klubpumy.pl/viewforum.php?f=190
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2012, 23:27   

BuLaS napisał/a:
Ale dodatkowo dodaj sobie opłaty za cło i inne sprawy związane z rejestracja aut sprowadzony min przetłumaczenie dokumentów itp wiem bo moim rodzice kiedyś kupili tak auto i roboty papierkowej od groma latanie od jednych do drugich , chyba że zmieniło się już to.

Tyle mogę Ci powiedzieć z mego doświadczenia więcej tu jest takich znawców i z pewnością bardziej podpowiedzą :)


Załatwisz wszystko w 2 dni, koszt w sumie ok 1200pln
 
 
daro85 
Fanatyk Forda Pumy


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 24-01-2012, 13:01   

fajna ale ma 1 wadę nie ma tapicerki recaro: :mrgreen:
_________________
Auto jest jak prostytutka, bo często się p......li
 
 
 
cradleoffilth 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-01-2012, 20:25   

A czy cena nie jest podejrzanie niska?
Po oplaceniu - jakies 7400 za pume z 2000 roku....?
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2012, 22:10   

ja mialem 2000 ze swiatlem w klapie :-P

hmmm pumki tanieja, choc cena dosc niska.
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 27-01-2012, 22:45   

A no cosik za tanio:)
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 28-01-2012, 08:29   

a może doszukujemy się dziury w całym, a auto to całkiem dobry egzemplarz? Jak za tanio to zapytaj - może weźmie więcej :) a tak poważnie to zainwestuj stówkę czy dwie i odwiedź diagnostę czy serwis forda to Ci go prześwietlą na wszystkie strony (prawie) - ten wydatek na pewno Ci się zwróci
 
 
cradleoffilth 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-02-2012, 14:12   Prosba o opinie na temat tego egzemplarza

Co o niej sadzicie?

http://otomoto.pl/ford-pu...-C22453866.html
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2012, 15:12   

przede wszystkim to dwie rzeczy tak na szybko:
1. zdjecia kiepskie i do tego jeszcze mokre auto - nic nie widac, wiec trudno cokolwiek powiedziec
2. ta Puma ma juz raz przekrecony licznik wiec jak juz to jest tam 209.000 km


w sumie szkoda ze nie jest najważniejsza czesci pokazana wnetrza, foteli czyli lewy boczek fotela kierowcy, ktory lubi sie wycierac...
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2012, 15:23   

czemu ma mieć 209 tysi ?
przeciez to jest 2000 rok, wiec te 109 000 jest realne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo