Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cos puka w zawieszeniu...
Autor Wiadomość
Przemo031 

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 18-06-2012, 15:29   Cos puka w zawieszeniu...

Siemka

mam problem poniewaz puka mi cos (wydaje mi sie ze to z przodu) w zawieszeniu...

A wiec odkrecilem jedno kolo poparzylem nic nie zobaczylem to samo z 2 kolem i nic...

zebralem sie i pojechalem na trzepaka. Diagnosta posprawdzal z 15 min i powiedzial tak:

Zawieszenie w dobrym stanie, uklad kierowniczy w dobrym stanie amortyzatory widac ze nowe... i teraz sam juz nie wiem co to puka... czy jest mozliowsc aby ktos przy wymianie amortyzatorow zle zalozyl sprezyne lub zle przymocowal dekiel od mc persona do auta ? luzow zadnych nie ma a naprawe meczyl auto dosc dlugo. podnosil je na podnoscniku, sprawdzal na trzepaku, sprawdzxal amortyzatory...


Jest ktos w stanie cos doradzic ?
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 18-06-2012, 15:47   

A sprawdzałeś Łączniki stabilzatora? bo w Pumie to koszmar i dość często się zużywa.
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 18-06-2012, 16:54   

To chyba może być dużo rzeczy... tuleje na wahaczu, przeguby, łączniki z tymi gumkami...
Obczaj czy na pewno z przodu, bo jak tego nie jesteś pewien to ciężko coś doradzić.
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
Przemo031 

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 18-06-2012, 22:38   

laczniki stabilizatora niby nowe ok 3 miesiace temu byly wymianione ( tak mowili )

tuleje na wahaczy wykryl by chyba na trzepaku lub jak auto bylo w gorze...


Jestem prawie pewny ze to prawy przod tak tlucze... ale rozbieralem dzis to strone sciagnelem kolo i nie wiem moze jedna guma na wahaczu lipna jest ale nie ma tam lozow...
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 18-06-2012, 23:11   

Do internetowej diagnozy najbardziej pasują łączniki stabilizatora bądź sworzeń wahacza. Tuleje we wahaczach raczej by musiały być już w naprawdę tragicznym stanie żeby pukały.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Przemo031 

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 18-06-2012, 23:11   

no dobra ale czy diagnosta na szarpaku by tego nie widzial ?
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 18-06-2012, 23:17   

Są różni specjaliści z rożnymi umiejętnościami i doświadczeniem, nie mówię, że ten diagnosta był zły ale trzeba brać wszystko pod uwagę. Poza tym u mnie jak łączniki pukały na samym początku to diagnosta też powiedział, że wszystko ok. Dopiero za troszkę czasu jak łączniki się bardziej zużyły to stwierdził, że to one pukają.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Przemo031 

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 18-06-2012, 23:18   

Sam juz nie wiem trzepal tym autem z 5 min...


A do wali niemilosiernie jak sie jezdzie czasami nawet na prostej drodze ( prawie prostej ) juz mnie mysli przychodza czy to nie pol osie czy tez przekladnia...
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 18-06-2012, 23:29   

Poduszki silnika też mogą pukać. Najlepiej podjedź do jakiegoś mechanika, niech obada sprawę.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Przemo031 

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 19-06-2012, 11:26   

bylem u znajomego (mechanik) powiedzial ze to moze byc na laczeniu drazkow kierowniczych (maglownica) z kolumna kierownicza...
 
 
bariwo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 114
Skąd: Marki k/ Warszawy
Wysłany: 20-06-2012, 20:32   

Maglownica? Pukająca? Pierwsze słyszę.

Zacznijmy od początku i opisz dokładniej problem:
1. Jaki słyszysz dźwięk? Stuknięcie pojedyncze, ciągłe.
2. Skąd on dobiega? Ze środka samochodu, spod prawego koła, lewego koła ?
3. Czy problem występuje na postoju, podczas jazdy, przy prostych kołach, przy skręcaniu, przy najechaniu na nierówność?

Do tej pory wszyscy wypili kawę i wróżą z fusów, bo opis jaki podałeś nic nie mówi.

Opisz dokładniej będziemy myśleli :)
 
 
Przemo031 

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 20-06-2012, 23:26   

na laczeniu maglownicy z kolumna kierownicza jest taki gowninko ktore jak dostanie luzow moze pukac...


dzwiek jest prawie identyczny jak dzwiek wywalonego sworznia wahacza...
stukanie pojedyncze co jakis czas
Slychac je z przodu samochodu niby z prawej strony jadac autem ( czyli puka cos niby od pasazera )
i puka podczas jazdy na prostej i na nierownosciach ( na dziurach to jakby mi mial zaraz wahacz odleciec ;p jak jade po miescie to puka co chwile... i to denerwuje... i jeszcze jedno jak jade sobie autkiem np prosto i zaczne robic kierownica krotkie ruchy prawo-lewo to dzwiek jest systematyczny powtarza sie tak jak ja ruszam kierownica...

Koncowki kierownicze nowe
stabilizatory tez nowe
sworznie wahacza dobre
tuleje na wahaczach tez nie sa wywalone...

I to ze jak ruszam kierownica to slychac te pukanie zastanawia mnie o co chodzi... ruszalem drazkami dzis ale tam nie ma luzow...
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2012, 00:25   

chodzi ci o krzyzak? Ot to tylko take moje domysly. Czy poduszki amortyzatorow sa ok? W pierwszej mojej pumie dlugo nie mogli dojsc a wymienialam cyklicznie rozne czesci zawieszenia. Ostatecznie padlo na poduchy. Dzwiek wydobywal sie gdy skrecalam wlasnie w prawo a kojarzyl mi sie tak jakby ktoos pukal w drzwi,moze glupie porownanie,ale nie wiem jak inaczej to opisac.
 
 
bariwo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 114
Skąd: Marki k/ Warszawy
Wysłany: 21-06-2012, 00:46   

Napiszę Ci swoją diagnozę... prozaiczną: dokręć wahacz. Podjedź na kanał poproś o dokręcenie śrub. Stawiam, że lekko odkręciła się śruba mocująca wahacz. Objawy idealnie mi pasują do tej "diagnozy".

Upewniłbym się na 100%, gdybyś mi napisał czy: na postoju, gdy skręcasz koło w jedną lub drugą stronę "puknięcie" jest dokładnie w tym samym momencie. Jeśli tak, to na 200% stawiam na nie dokręcony wahacz.
 
 
Przemo031 

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 21-06-2012, 09:13   

tak chodzilo mi o krzyzak ;) ale nie wszyscy moga wiedziec ze tam takie cos jest...

Autko trzepal czlowiek na trzpakach a pozniej sprawdzal na podnosniku... wiec naprawde wydaje mi sie to niemozliwe aby tego diagnosta nie zauwazyl.


Jak stoje i ruszam kierownica nie ma zadnego pukniecia... dzieje sie tak jak jade to pukniecia sa prawie w tym samym momecie co ja rusze kierownica (krotki szybki ruch np przy 50km/h)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo