Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 19:25
Klima i utrata mocy
Autor Wiadomość
Ellik
[Usunięty]

  Wysłany: 30-05-2005, 18:53   Klima i utrata mocy

Witam,
Zwracam sie do Was z pytaniem o pomoc.
Posiadam Pumkę 1.7 i przy włączaniu klimy odczuwam znaczną stratę mocy, jest dośc odczuwalne. Natomiast jest też problem iż nie chłodzi najlepiej a niewiem doprawdy jak z tym sobie poradzić. Za wszelkie rady bardzo dziękuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Ellik 30-05-2005, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chapter322 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 18 Wrz 2004
Posty: 264
Skąd: Sieradz
Wysłany: 30-05-2005, 19:13   

ja mam to samo, przy włączeniu klimy jest odczuwalna utrata mocy ale wydaje mi sie ze to normalne. A jesli chodzi o chlodzenie to chlodzi u mnie tez średnio nie jest zimno ale tez nie jest gorąco.
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2005, 20:27   

To chyba wszyscy tak mają... :-)
 
 
 
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 30-05-2005, 21:06   

To jest normalne. Utrata mocy + większe spalanie przy włączonej klimie.
Niestety tak jest i będzie!!!

Jeśli kiepsko chłodzi to może trzeba nabić klimatyzację. To powinien Ci zrobić każdy serwis klimatyzacji. Przy tym warto dokonać czyszczenia klimatyzacji raz w roku i wymieniać filtr przeciwpyłkowy.

I jeszcze jedno. Klimatyzację trzyba uruchamiać raz w miesiącu, żeby zachować jej jakość pracy. Co ciekawe klimy używa się także w zimie do odparowywania szyb - ustawiając pokrętło na ciepłe powietrze.

tOmO
 
 
 
shawn
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2005, 21:21   

Po pierwsze tak jak napisał Tomo nalezy conajmniej raz w miesiącu odpalić klimę na parę minut . Poza tym:
1. Wymienić raz w roku filtr przeciwpyłkowy (zalecane nawet x2 w roku) , wystarczy zwykły filtr K1010, ja kupiłem ten węgłowy,ale znajomy od klimy odradził mi go, więc następny będzie zwykły.
2. Koniecznie zrobić dezynfekcję nawiewu powietrza !!!!!
3. Jeżeli jest konieczne to uzupelnić czynnik chłodniczy (nawet jest go mało to klima powinna chłodzić).
4. Po odpaleniu auta włączyć dmuchawę na maxa i poczekać parenaście sekund aby z auta zniknęło nagrzane powietrze, potem odpalić klimę i włączyć obieg wewnętrzny (szybciej się schłodzi)

U mnie klima chodzi miodzio 8)
 
 
Ellik
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2005, 23:54   I Dziękuję bardzo:)

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i jutro z samego rana jeżdzę wykonać wszystko po kolei według Waszych wskazówek. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Ellik
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-05-2005, 10:57   

Szczególnie zwróć uwagę na filtr przeciwpyłkowy. Jeśli jest stary to przepływ powietrza jest bardzo ograniczony i chłodzenie też o wiele mniejsze.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Bacha 
& Łasia


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 01 Mar 2005
Posty: 587
Skąd: Nisko
Wysłany: 31-05-2005, 20:14   

Ja ostatnio dobijalam klime i dezynfekcje nawiewu ... koszt 300 pln ... chlodzi super i kolo mowil zeby najszybciej schlodzic wnetrze to uzywac tylko wlotu srodkowego ...
_________________
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=444
http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Pum/39500
pytasz jaki mam silnik wystarczający by złoić Ci dup* :-P ...
 
 
 
Bacha 
& Łasia


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 01 Mar 2005
Posty: 587
Skąd: Nisko
Wysłany: 31-05-2005, 20:18   

Boogie to twoj labek jak sie wabi fajna psina mam takego w domu ...
_________________
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=444
http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Pum/39500
pytasz jaki mam silnik wystarczający by złoić Ci dup* :-P ...
 
 
 
ksolk 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 357
Skąd: Olkusz
Wysłany: 31-05-2005, 20:40   

Nie wiem jak u Was,ale u mnie przy włączonej klimie i posłuchaniu jej pracy z zewnątrz słychać takie chropotanie :mrgreen: ,może jest poprostu już pusta?
_________________
Aktualnie: Audi TT Roadster Quattro 225KM
 
 
 
Botat
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2006, 21:04   Klima....w pumie

Witam wszystkich...u mnie klima dziala idealnie i nie odczuwam zadnej straty mocy,,,proponuje przeczyscic uklad klimy i bedzie ok...a co do mocy to proponuje zalozenie stozka sportowego...i tak jak u mnie sportowy wydech...jest jej duzo latwiej...nie mam najmniejszych problemów z moca i juz na pewno z chłodzeniem...
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-08-2006, 13:35   

hmm , a jaki bezposredni wpływ ma stożek i wydech na prace klimatyzatora ????????
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-08-2006, 13:50   

Pewnie taki, że zyskujesz kilka KM mocy, które zabiera klima
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
shawn
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2006, 22:03   

ale w wysokich obrotach, na niskich jest gorzej
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-08-2006, 12:24   

stożek , jako sam stożek nie daje z siebie więcej KM , tylko powoduje lepszy zasys powietrza co sie przekłada na fakt lepszego wkręcania na wyższych obrotach, czyli na niższych tak jakby za bardzo nie powodował nic , a tym bardziej nie m wielkiej różnicy przy spokojnej jeździe po mieście.
a wydech jeśli mówimy tylko o zmianie tłumika końcowego , to on równiez nie daje nam żadnej wielkiej i odczuwalnej różnicy , dopiero zmiana calego układu wydechowego przynosi nam pare , dosłownie pare kucyków.
więc mowienie , że klima dobrze działa bo mam stożek i inny tłumik nie trafia od mnie.
moim zdaniem poprostu ta klima działa jeszcze bardzo dobrze i nie obciąża silnika , to wszystko. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo