Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Opoya
23-04-2014, 00:10
Pomoc- Pierwsze Autko
Autor Wiadomość
Chm.Oskar 
Młody, ale zdolny :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 243
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 22-04-2014, 17:16   Pomoc- Pierwsze Autko

Witam!
Postanowiłem się zarejestrować na Waszym forum, gdyż z wielką chęcią chciałbym należeć do grona posiadaczy Forda Puma. Mam 18 lat, prawko od 5 miesięcy i powoli mam dosyć jeżdżenia autem rodziców :D Nie posiadam zbyt zawrotnej kwoty pieniędzy, bo do tej pory zdołałem uzbierać ok. 5000zł. Oglądałem już parę modeli, w paru siedziałem i jednak różnice są dosyć widoczne. Głównie dlatego, że jestem dośc wysoki, mamy niecałe 190cm. wzrostu, a nie w każdej Pumce był regulowany fotel i po prostu do niektórych egzemplarzy się nie mieściłem. Jako, że autem będę jeździł częściej po mieście zastanawiam się, jaki model będzie lepszy. Zwykłe 1.4, czy może 1.7 LPG? Wiadomo, że nawet z 1.7 na gazie pojeżdżę taniej, ale to nie ta sama radość z jazdy co na benzynie. Co do 1.4 to chyba w mieście aż tak dużo to on nie ciągnie. Wrzucę Wam parę modeli, które mnie na ten moment interesują. Tego pierwszego jadę nawet jutro oglądać. Liczę na Waszą pomoc i rady, bym mógł dołączyć do Waszego wspaniałego klubu :D

http://otomoto.pl/ford-puma-klima-C31433445.html

http://olx.pl/oferta/ford...html#7d49afc75f

http://allegro.pl/show_item.php?item=4170049753

http://olx.pl/oferta/ford...html#382c0a74e2

Dużo czytałem na temat tego auta, znam mniej więcej jego mankamenty i zdaję sobie sprawę z tego, że nie kupuję auta z salonu i że budżet do najwyższych nie należy, ale zależy mi by trafić jakiś fajny model, bo jednak będzie to moje pierwsze autko i najważniejsze jest dla mnie to, żeby dobrze wyglądało i dobrze się jeździło :)
Pozdrawiam, Oskar ;)
 
 
Piccardo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-04-2014, 17:26   

Tak jak już inni wspominali lepiej mieć większy budżet na to autko 7-8 tyś albo znajomego mechanika który ci będzie sprawdzał te auta. Moja puma kosztowała 4 tyś :D z czego drugie tyle w nią teraz wpakuję tyle że ja zrobiłem to z pełną świadomością :p
 
 
 
Chm.Oskar 
Młody, ale zdolny :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 243
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 22-04-2014, 17:30   

Powiem Ci, że jeśli chodzi o kwestie naprawy to mam kuzyna mechanika, więc z tym nie ma żadnego problemu :) Co do kosztów drobnych napraw na początek to z tym także się liczę, bo na razie posiadam tę swoją sumkę, ale w wakacje idę do jakiejś roboty. Więc teoretycznie mogę się jeszcze wstrzymać z kupnem i kupić droższe, ale wiadomo, najlepiej bym już chciał mieć, bo jestem dosyć niecierpliwym człowiekiem :D Zawsze te zarobione pieniądze mogłyby iść na te poprawki, bo szczególnie, jeśli kupiłbym tę Pumcię zieloną, chciałbym w późniejszym czasie dokupić sobie komplet tych zaje*** białych felg :D
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 22-04-2014, 17:34   

Chm.Oskar, Pierwsza Sprawa przywitaj się w odpowiednim dziale :P

Z Katowic nie ma się do czego po wyglądzie przyczepić, oprócz do wstrętnego pokrowca na kierownicy i naklejce na masce :)

Srebrna z Dąbrowy górniczej już śmierdzi dzieciakiem który wsiadał do auta żeby się popisać przed kolegą :)

Z Świętochłowic mało fotek dobrze jakby ta dziewczyna dosłała Ci na maila więcej a takto chyba ok

O Pjumie z Bytomia się nie wypowiem fotki i opis jak dla mnie tragedia :)

Według mnie albo Świętochłowice jak doślą fotki i bd wszystko ok albo Katowice :) ale to tylko moja prywatna sugestia :)
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
Chm.Oskar 
Młody, ale zdolny :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 243
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 23-04-2014, 16:03   

No, teraz trochę się pozmieniało. Autko ze Świętochłowic już sprzedane. Miałem "przyjemność" oglądać tę Pumkę z Bytomia i dziękuję bardzo.. Tyle ile tych Pum już widziałem, to autka w takim stanie jeszcze nie. Nie mam pojęcia, jak koleś ma zamiar sprzeda te auto za taką cenę. Tapicerka w fatalnym stanie, rdza na tylnych nadkolach już jest. Silnik chodził równo, ale wygląd auta odstraszał. Znalazłem jeszcze coś takiego z Będzina:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4179051451
Wieczorem będę dzwonił do gościa. Ogólnie jeszcze takie pytanie mam, bo od przyszłego tygodnia mam już praktycznie wolne od szkoły. Będę jeździł, oglądał. I co do ekonomiczności jazdy, ale i żeby auto nie muliło, lepszy będzie 1.4, czy 1.7 z LPG?
Ostatnio zmieniony przez Chm.Oskar 03-05-2014, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 23-04-2014, 16:21   

Chm.Oskar, ja mam 1,4 nie narzekam hmm.. co do spalania 1,4 do 100 pali naprawde mało bo kiedyś zszedłem do 5,4/100 no ale jak już przkroczysz 140+ to się zaczyna maakra trasa Siewierz-Katowice_Siewierz średnia prędkość ok. 160 daje swoje zjeść bo za 50 zł tankuje i wracam na rezerwie :) co do 1,7 napewno silnik mocniejszy i np. w górach mniej spali od 1,4 ogólnie z tego co mówią na tym forum to spalania są podobne i mało co się wahają niestety jednak ubezpieczenie i części do 1,7 są droższe i właśnie na to ja zwracałem uwage :) sam rozrząd jest kłopotliwy w 1,7 bo masz podwójny wałek rozrządu
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
Chm.Oskar 
Młody, ale zdolny :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 243
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 23-04-2014, 16:31   

No, właśnie dużo czytałem, o tym wariatorze co się często psuje w tych 1.7. Ja, jak pisałem głównie będę jeździł na trasie dom-uczelnia-dom. Rzadziej jakieś dalsze wypady, tak więc, jak piszesz z tą 1.4 nie ma źle. Oczywiście będzie trzeba przetestować możliwości gdzieś na jakiejś autostradzie :D Zastanawia mnie też, jak w tym autku z widocznością. Aktualnie poruszam się Renault Sceniciem i tam widać naprawdę wszystko. Siedząc w Pumie miałem wrażenie, że podczas jazdy nie będę widział, ani z tyłu, ani z boku, przy cofaniu na przykład.
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 23-04-2014, 17:01   

Chm.Oskar, no cofanie na wyczucie musisz ogarnąć :) jak tylko potrafisz korzystać z lusterek to żaden problem :) jeśli nie to masz mały problem :D ja już się tak przyzwyczaiłem że wszędzie gdzie prakuje to tyłem i nigdy w nic nie przy**bałem :) co do 1,4 nie ma tragedii :P osttnia przejażdżka :

[/URL]

Można więcej tylko dobrej górki trzeba poszukać ^^
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
kozii
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2014, 17:14   

http://olx.pl/oferta/sprz...html#ea72113d94

http://olx.pl/oferta/piek...html#7a0b6e3d12

http://olx.pl/oferta/ford...html#7a0b6e3d12

http://olx.pl/oferta/ford...html#efd6305270

http://olx.pl/oferta/ford...html#bac3306621

http://olx.pl/oferta/ford...html#bac3306621

Może coś z tych?? Czarna jest ode mnie z miasta.
 
 
Chm.Oskar 
Młody, ale zdolny :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 243
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 23-04-2014, 17:15   

No, nieźle :D Nie mów, że jeszcze sam te zdjęcie robiłeś? hehe :D Jeśli o mnie chodzi, to właśnie od momentu zdania egzaminu parkuję tylko tyłem. Nie wiem dlaczego, znajomi się z tego śmieją, ale ciężko mi idzie parkowanie przodem. Wykręcam wte i wewte, a tyłem zawsze równiuśko za I podejściem ;d Tyle, że inaczej w aucie, gdzie siedzisz wysoko i widzisz praktycznie wszystko, ale tak jak piszesz, lusterka to podstawa. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu już zdołam wyhaczyć odpowiedni model i od razu wrzucam zdjęcia tu na stronkę :D

[ Dodano: 23-04-2014, 17:23 ]
kozii Dzięki wielkie za aktywność w moim temacie. Niestety większość tych autek tutaj ma silnik 1.7, a mnie po prostu nie za bardzo odpowiada ten model. Będę kupował raczej 1.4, bo zależy mi też na ekonomiczności, prócz dobrych osiągów. Egzemplarz z Chmielnika od razu wpadł mi w oko :D Kolor super, jestem osobą, która raczej lubi się wyróżniać z tłumu, a u mnie w okolicy takiego cudeńka jeszcze nie widziałem. Szkoda, że jest gdzieś ze 150km ode mnie, a nie chcę za daleko szukać wozu, bo szkoda mi po prostu kasy na paliwo, jakby się okazało, że auto w stanie niezbyt dobrym. Oglądałem też model z Częstochowy. Tu już idzie zajechać, świetnie, że nawet ma gaz, co znacznie bardziej mi odpowiada, ale aż tylu funduszy nie mam na auto. Dochodzi jeszcze rejestracja, podatek, OC, jakieś oleje, filtry, standard. Dalej się zastanawiam, czy warto poczekać do tego sierpnia, gdy już kasy dozbieram trochę więcej, by kupić droższy model, ale ja jestem niecierpliwy i raczej już niedługo coś kupię, jak pisałem wyżej w przyszłym tygodniu pojeżdżę po województwie i coś ogarnę :)
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 23-04-2014, 17:25   

Oferta z Myszkowa to albo Angol przerabiany albo auto było malowane :) tylko na Anglie wychodził kolor Thunder

kozii, Ta czarna z Czewy ładna :) ale 1,4 i gaz ? hmm.. odrazu na tylną szybe tylko nakleić naklejkę "nie trąb, robię co moge"

A reszta poza woj. śląskim :) chyba że kolega Oskar chce pozwiedzać trochę Polski :) tak jak Hadzi szukał swojej Ani :)
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
kozii
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2014, 18:53   

Nie wiem, czy chce tourne po Polsce robić. Bo z tego co pokazał to raczej w swoich rejonach. Ja przejrzałem i pokazałem to co mi w oko wpadło.
A Oskar pisał, że niedługo będzie miał wolne od szkoły więc...
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2014, 19:18   

Pietia napisał/a:
Oferta z Myszkowa to albo Angol przerabiany albo auto było malowane tylko na Anglie wychodził kolor Thunder
To nie jest Puma Thunder, ani nie jest na Thunder malowana, ten kolor nazywa się cuirass. W rzeczywistości wygląda dużo ładniej niż na zdjęciach.
Można porównać z zestawieniem zameszczonym na forum:
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=6045
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 23-04-2014, 19:24   

A ostatnia wisi w ogłoszeniach od ponad roku, pamiętam te zdjęcia gdy szukałem swojej ;) Kosztowała prawie 7 tyś w zeszłym roku :P
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 23-04-2014, 20:12   

Opoya, :oops: każdy ma prawo do pomyłki ::)
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo