Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne dźwięki
Autor Wiadomość
Sarunia33 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 20 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Warsaw
Wysłany: 25-01-2017, 00:49   Dziwne dźwięki

Cześć wszystkim. Mam pumcie dopiero od października i chciałam was poprosić o radę. Od kilku dni słyszę dziwne dzwięki w tyle auta. Brzmi to jak ocieranie się o siebie 2 metalowych częsci. Troche takie szuranie metaliczne jakby mi coś zwisało i ciągneło się po glebie. Dzwiek jest bardzo nieregularny. Mija po chwili bez żadnych dzialan...tzn. po prostu jadę dalej, a dzwięk po chwili cichnie. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Czy moze byc jakas czesc w aucie, ktora zaczyna zwisac, a potem wraca na swoje miejsce? :razz: Niestety z mojego auta wydobywa sie jeszcze jeden dziwny dzwiek ale ten zlokalizowalam. Zwiazany jest z hamowaniem. Abs sprawny bo mechanik sprawdzal. Z przodu tarcze wymienione wraz z klockami i regeneracja zaciskow wiec zostaje tyl. Dzwiek wydobywa sie przy hamowaniu. Jest raczej cichy i taki spokojny ( w przeciwienstwie do powyzej opisanego szurania) lecz nadal niepokojacy. Czasami wcisniecie pedalu hamowania uwalnia ten dzwiek, a czasami go blokuje gdy trwa po wczesniejszym wcisnieciu pedalu- podczas hamowania pulsacyjnego. Dzwiek ten kojarzy mi sie z drewnianą korbką. Abyście mogli lepiej go sobie wyobrazic przejedźcie powoli paznokciem po korku od butelki plastikowej- ten dzwiek najbardziej oddaje "jęki" mojego kotusia... zaufany mechanik ma czas dopiero w weekend,a ja sie obawiam, ze mi padna hamulce tylne w trakcie jazdy... Doradzicie co to moze byc? Martwic sie i jechac do innego mechanika? Czy przezyje do weekendu? Moze ktos sie zna i w Wawce bywa to nawet na ogledziny zapraszam :grin:
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 25-01-2017, 12:51   

Hej, co do pierwszego dźwięku to IMO:
1 - wyjmij wszystko z bagażnika, sprawdź czy nie masz czegoś luźnego pod tapicerką (z którejś strony pod tapicerką jest zaczep od lewarka, pootwieraj te zaczepy tapicerki obczaj to) i wtedy sprawdź czy ów dźwięk dalej jest
2 - mi kiedyś dziwne dźwięki wydawał niedokręcony wieszak koła zapasowego pod autem;
3 - może tuleje z tyłu do wymiany - ale to chyba by raczej było stukanie, ale można obczaić,

to moje pomysły .

Co do drugiego dźwięku:
1 - jeśli jesteś pewna, że to hamulce to dotknij po jeździe bębny hamulcowe czy są gorące - może coś tam ociera ,
2 - podnieś auto na lewarku i zakręć ręką kołem jednym później , z drugiej strony i posłuchaj czy coś ociera,

To mi przyszło do głowy tak na szybko, co mogłabym sama obczaić bez czyjejś pomocy.
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
pumbart
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2017, 18:40   

Co do tego pierwszego dziwnego dźwięku jak i drugiego bo może ten pierwszy dźwięk jest związany z tym drugim, to można sprawdzić to co koleżanka tusia8510 napisała :

''Co do drugiego dźwięku:
1 - jeśli jesteś pewna, że to hamulce to dotknij po jeździe bębny hamulcowe czy są gorące - może coś tam ociera ,
2 - podnieś auto na lewarku i zakręć ręką kołem jednym później , z drugiej strony i posłuchaj czy coś ociera''
 
 
Sarunia33 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 20 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Warsaw
Wysłany: 12-02-2017, 09:13   

Dzieki za rady. Okazalo sie, ze szczeki do wymiany i lozyska rozpadajace sie w rekach mechanika. Od tamtej pory spokoj :-) :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo