Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hamulce tylne dziwny problem !
Autor Wiadomość
Maciekzywiec 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Żywiec
Wysłany: 29-04-2017, 09:47   Hamulce tylne dziwny problem !

Witam posiadam pewien problem z hamulcem tylnym z którym nie bardzo wiem co mam zrobić a mianowicie powiem w czym tkwi problem. Przejechałem odcinek 2 km i zatrzymałem się używając hamulca, wrzuciłem wsteczny i próbuje cofnąć i nie mogę tylne zawieszenie podnosi się do góry. Z lekka zdenerwowany nerwowo zaglądam na reczny ale jest wporzadku opuszczony. Wiec chwytam reczny i próbuje go podnieść ale strasznie ciężko idzie do góry praktycznie nie da się go w ogóle podnieść! Dopiero po mocnym pociagnieciu i opuszczeniu kilka krotnie lekko puściły koła. Na chwilę obecną obserwuje że podczas próby cofania tył samochodu lekko się podnosi !
W związku z powyższym nie bardzo wiem co jest grane a jestem ponad 300 km od domu czy ktoś może mi pomóc w miarę swoich możliwości jak odblokować te koła całkowicie?
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 29-04-2017, 10:15   

Nio trochę szkoda, że nawet jak masz problem, to nie próbujesz uszanować zasad które inni tutaj przyjęli --> Regulamin forum KFP

Bez ściągnięcia bębnów można tylko dywagować i pieprzyć bez sensu.
Doraźnie spróbuj --> max poluzować linkę ręcznego i wielokrotnie naciśnij hamulec. Przejedź się kawałek(do przód i tył) i gwałtownie zahamuj.
Jak to da jakiś efekt, to nie naciągaj linki hamulca ręcznego. Bez niego można jechać, z zablokowanymi kołami ... trudniej :razz:
 
 
Maciekzywiec 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Żywiec
Wysłany: 29-04-2017, 11:08   

Dziękuję Ci za pomoc ale jestem w trasie i nie bardzo mam czas na to by czytać regulamin. Prosiłem o doraźna pomoc bo nie wiedziałem co mam zrobić w takim przypadku! A stalem na stacji benzynowej 300 km od domu .Twoja sugestia odkrecenia srubki koło ręcznego dała zdecydowana poprawę ! I za tą sugestie dziekuje
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 29-04-2017, 12:54   

Nie mając hamulca ręcznego, albo inaczej .. mając ale niesprawny :razz: , nie zapomnij zostawiać Pumki na biegu (najlepiej I lub R) i ze skręconymi max kołami w kierunku krawężnika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo