Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autko z Francji...
Autor Wiadomość
Robert vel. Jamiro 
& Mary


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 282
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-05-2010, 10:50   Autko z Francji...

Witam.
Mam takie pytanie zamierzam kupić auto sprowadzone z tegoż kraju ,sprzedający mówi ze jest po opłatach gotowe do rejestracji dodam że fura stoi na obcych blachach jeszcze .Jakie dokumenty muszę mieć od sprzedającego ewentualnie jakich opłat się jeszcze spodziewać ?
Pozdrawiam
Robert
_________________
CC Po virusie ... bez dymu nie ma ognia :P
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2010, 11:14   

esli jest po oplatach, to chyba powinnes miec tlumaczenie dokumentow, oplate zrobiona w urzedzie celnym i skarbowce i chyba recykling. jesli pamietam dobrze to chyba tylko tyle , ale moge sie mylic.

jesli ma wszystko oplacone i jest przygotowany do rejstracji to tylko doliczyc koszt tablic i chyba karty pojazdu ( ponizej 300zl jesli dobrze pamietam )
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-05-2010, 11:47   

Karta pojazdu to 75zl. A co do dokumentow to swistki zaplacenia reciklingu, akcyzy moze tez byc zaswiadczenie o przegladzie i tlumaczenia wszytkich dokumentow. Powinienes tez miec stary dowod rejestracyjny z obcego kraju. lub wyrejestrowanie auta jesli przyjechalo na lawecie. Do tego doliczasz kosz tablic i juz masz auto na polskich blachach.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Robert vel. Jamiro 
& Mary


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 282
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-05-2010, 11:50   

Z tego co mi mówił sprzedawca to niby wszystkich opłat jest około 1500 zł
,ale jak wiadomo każdy w jakiś sposób kombinuje .
_________________
CC Po virusie ... bez dymu nie ma ognia :P
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-05-2010, 11:54   

Recykling to 500zl, tlumaczenia nie wiem ile, przeglad moze robil, plus oplaty w skarbowym i oplata akcyzy wiec moze tak wychodzic w okolicy 1500zl. Ciebie teraz bedzie obchodzic karta pojazdu tablice i OC
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Robert vel. Jamiro 
& Mary


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 282
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-05-2010, 11:55   

Fajnie by było jak ktoś by mi podesłał jakieś wzory wszystkiego co muszę mieć jak kupuję auto od żabojadów i co ile kosztuje ,dodam tylko że chodzi o bełkota 206 CC
_________________
CC Po virusie ... bez dymu nie ma ognia :P
 
 
maalenka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 491
Skąd: lbn
Wysłany: 20-05-2010, 13:26   

jak auto jest przygotowane do rejestracji to oplaty wyniosa cie ok 250zl w urzedzie komunikacji za zarejestrowanie plus ubezpieczenie, przeglad itp... a co do dokumentow:
* umowa( oryginal kupna sprzedazy auta miedzy Francuzem a kupcem-z tego co zrozumialam w tym przypadku Pan, od ktorego bedziesz kupowal auto-polak? plus tlumaczenie tej umowy)
*dowod rejestracyjny francuski+tlumaczenie dowodu
*zaswiadczenie z urzedy celnego o zalaceniu AKCU
*zaswiadczenie z urzedy Skarbowego o zaplacie ( hmm nie pamietam czego:P)
*dowod wplaty za recykling
z tymi dokumentami idziesz do urzedu komunikacji w twoim miescie i juz:) aaa zapomniala bym dodac, ze musisz miec zrobione badanie techniczne-pierwszy przeglad w kraju a jak nie bedziesz t5ego mial nici z rejestracji- chyba ze chcesz placic dodatkowa kase za "czerwone"blachy czyt.czasowe na okres 1msc

tylko nie wiem jak wyglada kwestia z ubezpieczeniem, czy trzeba miec je do zarejestrowania czy nie, nie pamietam.



a co do tego, ze auto stoi na obcych blachach to nic:) tablice rej odddaje sie dopiero w urzedzie komunikacji, nawet na dokumentach z urzedow(celny i skarbowka) sa numery francuskie auta

w razie pytan sluze pomoca:) jestem na biezaco w tym temacie wiec pisz, chetnie pomoge:D
_________________
"Zaopiekuj się mną...-wydyszała chora Pumi, kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy...

Pumkowe(i nie tylko) http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia-1.html
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 20-05-2010, 20:58   

tak, trzeba, przynajmniej u mnie, nie wydali mi dowodu rejestracyjnego, póki nie miałem ubezpieczenia OC w urzędzie.
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-05-2010, 22:30   

Wydaja tymczasowy a odbierajac staly pokazujesz OC. Wykupienie OC dzien po zarejestrowaniu grozi kara za brak OC.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo