Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaułek motocyklowy
Autor Wiadomość
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 27-06-2011, 22:49   Zaułek motocyklowy

No to (wiem, nie zaczyna się od "no"), żeby było śmieszniej, temat zakładam ja. Osoba która kompletnie nie ma pojęcia o motorach. Wiem za to, że wy to nadrobicie pełną profeską w tym temacie :564:
Zakładam z dwóch powodów. Powód pierwszy:
Ponieważ faktycznie pojawiło się kilka motorów w Klubie, więc dobrze by było, aby były one w jednym miejscu (oczko do adminów, o przeniesienie tematów motocyklowych w to miejsce, jeśli można oczywiście :wink: ). Podejrzewam, że grono motocyklistów będzie się powiększać z czasem
Drugi powód to mój kuzyn.
Kręcą go stare motocykle i jest ich pasjonatem. Od jakiegoś czasu odbudowywał od podstaw WSK-ę z 1962 roku. Zapytacie i co z tego ?
A no to, że właśnie dzisiaj był u niego rzeczoznawca i okazało się, że jego WSK, jest jedyną w Polsce w takim malowaniu i jest w 90% zgodna z oryginałem, więc dostał pozwolenie na "żółte" blachy.
Jest tak zakręcony na punkcie odbudowy starych motorów, jak nasz Speedy na punkcie tuningu :mrgreen: Obaj gadają jak nawiedzeni :593:

Nie omieszkałem dosiąść, tej jedynej w Polsce :622:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pełna nazwa to WSK m06-z2 i to jest jego pasja. Projekt zakończony i powiedział, że nie ma zamiaru sprzedawać.

A do jeżdżenia na co dzień ma japończyka: Yamaha TDM 850



Uploaded with ImageShack.us

Tak więc zapraszam, wstawiajcie swoje maszyny do naszego zaułka :568: :564:
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 28-06-2011, 16:01   

Mi się pomysł na taki temat bardzo podoba! :grin:

Ja swoją przygodę z motocyklami zacząłem krótko po skończeniu 18 lat. Szybko prawo jazdy, ciuchy itp, nim się obejrzałem i już wracałem przez pół Polski busem z motórem na pace :cool: .

Nie wyobrażam sobie życia bez motocykla. Czy to codzienne dojazdy, czy weekendowe wypady, czy tak po prostu dla fun'u się przejechać. Motocykl jest nie zastąpiony! :) Polecam każdemu chociaż spróbować się przejechać, dobre wrażenia gwarantowane! :)

Oczywiście trzeba bardziej bardziej uważać jadąc na motocyklu i dobrze mieć też oczy na około głowy. Także i w mojej "karierze" nie obyło się bez mniejszych lub większych przygód. Ale myślę, że chyba nigdy się do motocykli nie zrażę :wink: .

Parę fotek mojej maszyny:








A co do motocykli zabytkowych, to mam kolegę, który się nimi zajmuje i też sam restauruje swoje motocykle. I tak zrobił sobie Iż'a, też chyba z okolic 60'tego roku:



No ale niestety jakoś pod koniec zeszłego sezonu zostało na nim wymuszone pierwszeństwo jak wracał do domu. Z Iż'a wiele nie zostało, a on sam wylądował ze sporą ilością metalu w nodze.. Do tej pory o kulach chodzi. :(
Ostatnio zmieniony przez Tast 04-12-2011, 18:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Martinn 
Foka ST 170


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 344
Skąd: Skarżysko Kamienna
Wysłany: 25-07-2011, 16:43   

A więc i ja się tu pochwalę swoją maszyną :grin: Jeżdżę już parę latek więc co nieco siedzę w temacie :wink:
Motocykle to świetna sprawa, nieco niebezpieczna i dlatego potwierdzę słowa Tasta :wink: Oczy dookoła głowy, myślimy, patrzymy i używamy wyobraźni 3 razy intensywniej niż ma to miejsce jadąc autem, przyjmujemy zasadę "kierowca auta nas nie widzi"
Dołączam link z fotkami mojego moto :razz:

http://bikepics.com/members/martinn/01yzf600/

:grin:
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2011, 17:19   

Śmigasz aż miło. Zalatuje mi tu trochę jakimś zawodostwem :wink:
 
 
Martinn 
Foka ST 170


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 344
Skąd: Skarżysko Kamienna
Wysłany: 25-07-2011, 18:49   

Typowa amatorszczyzna :razz: Czasem po jakimś obiekcie zamkniętym się pośmiga żeby podszlifować umiejetności i slidery na kolanach :grin:
 
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 01-09-2011, 19:50   

No to ja się pochwalę swoją maszynką :)

_________________

 
 
Martinn 
Foka ST 170


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 344
Skąd: Skarżysko Kamienna
Wysłany: 02-09-2011, 18:40   

no całkiem zacnie :grin: ze 100 pojedzie?? :razz: :wink:
 
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 02-09-2011, 20:45   

Na pierwszym biegu spokojnie :lol:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gaydek 06-09-2011, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 04-12-2011, 17:23   

Tast mówisz i masz. Trochę mi się nie chciało, ale pojechałem na te Mikołaje

https://picasaweb.google.com/115774807593481724115/MikolajeNaZaspie#5682306334014792434
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 04-12-2011, 18:29   

Ja byłem jako jeden z uczestników parady i było super! Co prawda troszkę mi spodnie przemokły, bo jechaliśmy do Gdyni w dość mocnym deszczu, ale poza tym wszystko było ok :) . Organizacja bardzo dobra, dużo motocyklistów dopisało. Po drodze wszyscy do nas machali, uśmiechali się, przybijali 'piątki'... Jednym słowem pozytywnie :) . Pogoda mogłaby być lepsza, ale nawet mimo deszczu przyczepność była wystarczająca (można było też dodatkowo rozgrzać tylną oponę :D ) i z tego co mi wiadomo nikt się nie wywrócił :) .

Parę zdjęć:
https://www.dropbox.com/g...MM2011?h=7e2f25

Zahariash, o ile się nie mylę, stałem dość blisko tej ciężarówki która masz na 25'ym zdjęciu :) .
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 04-12-2011, 18:41   

Tak myślałem, że będziesz, tylko nie liczyłem że będziesz Mikołajem. Swoją drogą, to nawet nie kojarzę Twojej maszyny, bo tak to bym po sprzęcie Cię szukał :razz:
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 04-12-2011, 20:17   

W tym roku zdecydowałem się wziąć czynny udział w imprezie :) . W zeszłym też byłem przygotowany, ale ostatecznie wystraszyła mnie minusowa temperatura i padający śnieg..
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 04-12-2011, 21:35   

do twarzy co w tym stroju :mrgreen:
ale pogode widze w gdansku dzis mieliscie skopana
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-12-2011, 10:28   

ale super :) niektórzy nieźle pojechali "przebierając" motocykle ;) chciałabym zobaczyć tylu mikołajów na żywo... ehhhhh :cool:
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2011, 13:18   

to za rok do gdanska musicie zawitac ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo