Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej mocy są seryjne głośniki pumci?
Autor Wiadomość
vladix
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2012, 12:47   Jakiej mocy są seryjne głośniki pumci?

Mam do Was takie może głupie pytanie, ale przyznam się, że nie znalazłem na nie odpowiedzi.
Przymierzam się do zmiany radyjka - prawdopodobnie zakupię od znajomego używanego Pioneerka deh-7200sd (zależy mi na usb, a najlepiej na sd - używam w innym aucie i jestem przyzwyczajony :razz: ). Na chwilę obecną pumex posiada seryjne głośniki - z czasem pewnie je zmienię, ale nie wszystko naraz (za dużo wydatków: nowe opony, tłumik no i radyjko). Chciałem zapytać, ile W posiadają seryjne głośniki Pumy? Boję się, że jak podepnę 4x50W to się posypią. Nie znalazłem o tym nigdzie informacji, a wolałbym uniknąć otwierania drzwi w tak błachym celu. Jak wspominałem w przyszłości moze je zmienię na coś lepszego, aczkolwiek też w granicach rozsądku - nie rajcują mnie jakieś super wypaśne bassy i do tego lubię mieć pusto w bagażniku (więc odpadają wszelkie tuby itp).
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 24-03-2012, 13:20   

Z tyłu są 20W 6x9 a z przodu jak dobrze pamiętam to jakieś 13'ale też szału nie robią.Najlepiej sobie zakupić jakieś i zwrotnice założyć i do tego małe syki dołączyć.Po kupnie miałem na tyłach http://allegro.pl/2-glosn...2222633965.html takie zwyczajne i Ci powiem,że w miarę to grało z tyłu a potem kupiłem na allegro zestaw Blaupunkta i podłączyłem bez zwrotnic i nawet to ładnie grało.Z tyłu miałem wzmacniacz i tube,ale z miejscem masakra i jak bede chcial kiedys coś wcisnąc to sobie kupię jedynie tubę ze wzmacniaczem w sobie co wywalę kiedy będe chciał bo tą skrzynię co miałem to jak szafa na ciuchy:)
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2012, 13:48   

Głośniki Ci się nie posypią bo:
- radio oddaje moc około 20rms na kanał ;)
- seryjne głośniki są i tak tandetne, że wielkich strat nie będzie :D

Więc montuj i nie przejmuj się ;)
 
 
vladix
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2012, 16:06   

Dzięki za odpowiedzi :) .
Zamontuje i zobacze co będzie - jakiś czas może dam radę na tych seryjnych a potem się zmieni na coś lepszego. Ogólnie z radyjkiem jakie obecnie jest zabudowane (jakaś dziwna Elta) grają w miarę przyzwoicie - nic nie charczy itp. Tyle, że wg producenta te radyjko ma 4x25W (zapewne max) i dlatego obawiałem się mocniejszego sprzętu, w dodatku "bardziej markowego", który faktycznie może posiadać deklarowaną moc (z tą Eltą to może być różnie).
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2012, 17:01   

Ta podana moc przez producentów to moc MAKSYMALNA (nie rzeczywista ;) ).
Radia samochodowe (firmowe) zazwyczaj dadzą nie więcej niż 17-25rms na kanał ;)
 
 
vladix
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2012, 21:06   

No i znalazłem odpowiedź na moje pytanie - zdjęcie z postu w tym dziale rozwiało wątpliwości :)
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=5891

Edycja.
Właśnie znalazłem informacje o swojej obecnej Elcie i bardzo się zdziwiłem... Okazało się bowiem, że wg danych 4x25W to nie max, tylko rms - max to 4x45W. Ciekawe ile w tym prawdy, ale w takim razie okazuje się, że pioneerek będzie słabszy (ale zapewne sporo lepiej grający) :) .
http://www.dealtime.com/E...ith-CD-MP3/info
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo