Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja GPS a car-audio
Autor Wiadomość
franekqwerty 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: tu i tam
Wysłany: 07-06-2013, 00:23   Nawigacja GPS a car-audio

Witam. Obecnie na rynku jest wiele nawigacji GPS w odtwarzaczem filmów i muzyki, w tym mp3. Problem w tym, że te urządzenia mają za słabe głośniki do słuchania muzyki. Czy jest możliwość podłączenia nawigacji GPS do seryjnego systemu audio w samochodzie? Obojętnie mi, czy to będzie podłączone do seryjnego radia CD czy bezpośrednio do okablowania głośników, choć w tym drugim przypadku chyba będzie trzeba dokupić jakiś mały wzmacnacz czy coś.
Ostatnio zmieniony przez franekqwerty 14-06-2013, 17:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 07-06-2013, 07:57   

Sprawdź czy Twoje radio ma wyjście na zmieniarkę CD. Jeżeli ma, to możesz tanio kupić przejściówkę do podłączenia dowolnego urządzenia z gniazdem Jack 3,5 mm.
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 08:41   

franekqwerty, niektóre z nawigacji mają wbudowany nadajnik FM, ustawiasz sobie częstotliwość na jakiej będzie nadawać i w radiu w samochodzie tą samą. Fajna opcja bo można nakładać dźwięki czyli słuchasz np mp3 z karty pamięci w nawigacji i równocześnie słyszysz komendy nawigacji w głośnikach auta
 
 
ugryze 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-06-2013, 11:49   

Tast napisał/a:
Sprawdź czy Twoje radio ma wyjście na zmieniarkę CD. Jeżeli ma, to możesz tanio kupić przejściówkę do podłączenia dowolnego urządzenia z gniazdem Jack 3,5 mm.

Z tym "tanio" to różnie bywa - zależy od radia ;) Do seryjnego Pumy nie widziałem niestety "tanich" :(
_________________

 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 14:33   

Kiedyś w schowku miałem zamontowane coś takiego, podpiętego pod wejście od zmieniarki, posiadało wejście na karty pamięci oraz wejście na małego jack'a
http://allegro.pl/zmienia...3239483860.html
 
 
franekqwerty 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: tu i tam
Wysłany: 07-06-2013, 20:38   

Moje radio/CD nie ma żadnych wyjść/wejść z przodu. Nie wyjmowałem go z auta, więc nie wiem czy ma jakieś dodatkowe wejścia/wyjścia z innych stron.
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 20:41   

Myślałem że masz seryjne fordowskie, w takim razie pozostaje nawigacja z transmiterem
FM
 
 
franekqwerty 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: tu i tam
Wysłany: 07-06-2013, 20:43   

Mam takie: radio/CD: http://kupno.pl/item_images/0002/6129/1.jpg
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2013, 20:44   

no to masz wyjście na zmieniarkę
 
 
franekqwerty 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: tu i tam
Wysłany: 08-06-2013, 20:02   

Znalazłem przejściówkę mini jack 3.5 mm - mini-ISO AIV: sklep 1, sklep 2. Czy ta przejściówka będzie pasować do radia Ford 6000CD?

[ Dodano: 06-07-2013, 13:24 ]
Zakupiłem nawigację GPS Pentagram Nomad Q 7.0 z 7'' ekranem, odtwarzaczem MP3 oraz transimterem FM za połowę ceny w promocji w hipermarkecie. Pogrzebałem trochę w oprogramowaniu, teraz po włączeniu urządzenia ładuje mi się menedżer typu Media Center z przyciskami m.in. do nawigacji GPS (zainstalowałem sobie najnowszą AutoMapę EU, Navigo dostarczony z urządzeniem mam jako zapasową nawigację), Windows-a CE, odtwarzacza muzyki itd oraz do transmitera FM. Transmiter rzeczywiście ułatwia życie ponieważ nie trzeba bawić się żadnym okablowaniem. Włączam transmiter z głównego menu urządzenia GPS, ustawiam częstotliwość FM - standardowo mam ustawione na 90MHz, ale można to dowolnie zmienić. Włączam seryjne Fordowskie radio i ustawiam gałką 90MHz i dźwięki z urządzenia GPS odtwarzają mi się w radiu a co za tym idzie również w systemie głośników w samochodzie. Nie trzeba się też martwić mocą wyjściową głośników urządzenia GPS, transmiter jedynie wysyła fale radiowe, radio je łapie i wzmacniacz radia wzmacnia głośność. Zatem muzykę z plików MP3 z urządzenia GPS można słuchać z taką samą głośnością co CD czy radio.

Jednakże wiele osób ma już kupioną nawigację GPS bez transmitera FM, temat powstał dla wszystkich zainteresowanych problemem. Jeśli ktoś ma jakiś namiar na kabel co można podłączyć seryjne fordowskie radio z dowolnym urządzeniem z wyjściem słuchawkowym to proszę pisać.
--------------
GPS Pentagram Nomad Q 7.0 padł mi po miesiącu... (dostałem zwrot pieniędzy).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo