Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CB RADIO
Autor Wiadomość
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 09-04-2014, 21:18   

Radia w rękach nie miałem, więc się nie wypowiem, ale powinno być dobre. Missouri : 1/2 fali i zysk 3db szału nie zrobią więc postaw na dachu w tym miejscu gdzie będziesz używał i podjedź gdzieś do serwisu niech Ci zestroją aby jak najwięcej mocy "szło w eter" a jak najmniej w ciepło, unikniesz grzania tranzystora mocy i "siania" na sąsiednich kanałach. Możesz zainwestować też w reflektrometr (starczy Ci do końca życia, a najprostszy kosztuje tyle co jedno czy dwa strojenia w serwisie)
 
 
wiertło 


Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 162
Skąd: Janikowo
Wysłany: 10-04-2014, 10:46   

deejay, jutro podjadę do kolegi bo ma to ustrojstwo do ustawiania CB. Na początek przygody z CB myślę że starczy :wink: Bardzo dziękuje za dobre informacje bo ciemny jestem na temat CB a w przyszłości się na pewno przyda :smile:
Mam jeszcze pytanie odnośnie CB gdzie podłączać ??? czy pod samo aku ?? pod gniazdo popielniczki?? wiele jest odmiennych zdań.

[ Dodano: 10-04-2014, 11:55 ]
Czy ten Reflektrometr FS135 do strojenia CB jest dobry ???
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2014, 15:32   

czy dobry czy nie... pewnie podobny do innych z tej półki cenowej, i nikt tu nie będzie miał zdania czy lepszy czy gorszy od innego. Informacji poszukaj na elekrodzie, może coś będzie - jest tam dział CB i informacje na temat strojenia anteny
 
 
jaguar 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 38
Skąd: Radomsko
Wysłany: 22-04-2014, 22:50   

Jesli chodzi o podłączenie czy pod aku. czy pod zapalniczkę to w zasadzie i z autopsji wiem że 4 waty wystarczy pod zapalniczkę a jeśli więcej jak coś w stylu Lincoln czy Jackson i wyżej to pod aku.Ja wrzuciłem Yaesu 857D a antenę sam robiłem na pasmo 11m:-) .Pozdrawiam
_________________
Paweł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo