Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyba nie zamyka się tak jak powinna
Autor Wiadomość
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 06-05-2013, 21:02   Szyba nie zamyka się tak jak powinna

Problem polega na tym, że szyba w drzwiach kierowcy w większości przypadków nie umie zamknąć się w prawidłowy sposób.

Silnik działa prawidłowo, szybko zamyka i otwiera. Raz na jakiś czas szyba zamknie się prawidłowo, jednak w większości przypadków albo zatrzymuje się przed końcem i nie umie się domknąć, zacina się nieco niżej i dociska tylko jeden róg lub wychodzi całkiem poza uszczelkę i próbuje się domknąć do końca.

Sprawdziłem uszczelkę i wygląda na nieuszkodzoną. Na całym obwodzie jest miejsce dla szyby i nie ma żadnych zgrubień. Profilaktycznie przesmarowałem krawędź uszczelki po stronie słupka ale nic nie pomogło.

Jeśli nie umie się domknąć to czasem pomaga lekkie dociśnięcie przy lusterku lub pociągnięcie do góry w tym miejscu, wtedy wchodzi na swoje miejsce. Wygląda to tak jakby blokowała się szyba przy lusterku bo szersza krawędź jest wypychana dalej i wychodzi z uszczelki.

Miałem otwartą tapicerkę drzwi. Wyczyściłem i nasmarowałem prowadnice ale nic nie pomogło. Prowadnica na środku drzwi trzyma się dobrze jednak ta krótsza od strony lusterka w momencie zacinana się szyby aż się wygina. Obmacałem i nie znalazłem żadnej przyczyny takiej usterki.

Zdjęcia obrazujące jak szyba się zatrzymuje i jak wychodzi z uszczelek.





 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2013, 22:30   

a szyba jest dobrze skręcona z podnośnikiem (śruba na zielonym plastiku)? jak masz jeszcze zdjętą tapicerkę to poluźnij te śruby lekko, zjedź na dół i do góry alby się szyba dobrze ułożyła - wtedy dokręć (te śruby powinny być widoczne w oczkach w ożebrowaniu drzwi
 
 
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 07-05-2013, 21:45   

Zdejmę tapicerkę przy najbliższej okazji i sprawdzę śruby.
 
 
mlody3eci 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 200
Skąd: Praszka
Wysłany: 14-05-2013, 21:32   

U mnie ścięło jednego nita od prowadnicy. Naprawione w 5 minut.
Ostatnio zmieniony przez Opoya 16-05-2013, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 19-05-2013, 17:46   

Zdjąłem ponownie tapicerkę. Nit na dole był wyrobiony i prowadnica trochę się ruszała. Nit zastąpiłem śrubą i podkładkami z obydwu stron. Teraz trzyma się tak jak powinno.

Szyba dalej nie zamyka się prawidłowo. Sprawdziłem obydwie prowadnice, które są zamocowane na stało i wszystko z nimi jest w porządku. Próbowałem inaczej dopasować szybę na tyle na ile pozwalała regulacja na śrubach ślizgu.

Czy ślizg wyrabia się w jakiś sposób oraz czy prowadnica w górnej części (schowana za blachą) może się wyrobić albo wykrzywić?
 
 
darpuslo 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 352
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2013, 00:40   

Nasmaruj prowadnice szyby , głównie tą od strony lusterka sprayem z silikonem , powinno pomóc :wink:
_________________
Fiat 126p, Fiat 126p, VW Transporter T3, BMW 733i, VW Jetta, Mercedes 115, Toyota Carina II, Fiat Punto, Kia Rio, Nissan Primera, i teraz Pumcia
 
 
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 16-04-2015, 20:01   

Gdzie kupić nowe ślizgi szyby? Te plastikowe elementy, które trzymają szybę na prowadnicy?

[ Dodano: 17-05-2015, 16:07 ]
Ponawiam pytanie czy gdzieś można kupić same ślizgi?

[ Dodano: 17-05-2015, 18:24 ]
Ze zdjęć trudno wywnioskować, ale samego ślizgu z prawej strony nie można przypasować do lewej strony?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo