Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak jest z radiem dwudinowym?
Autor Wiadomość
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2012, 15:28   

A jakie dokładnie radio wkładałaś?
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2012, 21:09   

lewadzki a czy przypadkiem morgan nie miał przerebionego otwory pod radio 2-dinowe? Już dokładnie nie pamietam jak miał to zamontowane... prócz jego monitoru :) :)
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2012, 21:45   

hmm, ja nie wiem.
w opisie ma ze 7 cali dvd , wiec to mi pasuje na 2din. . .
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2012, 21:46   

Monitor miał w miejscu radia, a na dole pod popielniczką zwykłe radio ;)
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2012, 21:48   

ale czy monitor mial 2din czy nie ? ?
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2012, 21:50   

Aż tak dobrze nie pamiętam, ale na 99% tak :P
 
 
bariwo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 114
Skąd: Marki k/ Warszawy
Wysłany: 31-01-2012, 00:32   

http://allegro.pl/peiying...2068754317.html

Coś takiego nie wchodziło mimo wielu prób. A to jest klasyczna stacja 2 din. Może gdyby ciąć plastiki i bawić się z tym 3 dni to może coś udałoby się wyrzeźbić. Ale bez cięcia plastików na bank taka stacja nie wchodziła.

Są na Alledrogo jakieś stacje z monitorami 6,3", może te mają mniejsze pudła, nie wiem.
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2012, 08:22   

lewadzki napisał/a:
ale czy monitor mial 2din czy nie ? ?


Michał 2 din to wysokość radia :)

żeby było wszystko jasne 2 din = 4 cale = 10,16cm (wysokość kieszeni montażowej)
radyjko z pumy ma bez kieszeni ok 9cm
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2012, 08:58   

tak tak, ale monitory czesto sa wielkosci radyjka 2din
 
 
bariwo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 114
Skąd: Marki k/ Warszawy
Wysłany: 31-01-2012, 12:03   

Panel z monitorem jest większy niż sama puszka. Więc wsadzenie puszki nie oznacza, że radio będzie wyglądało ok, bo jeśli wystaje sporo za obrys puszki to nie da się go dopchnąć, by nie wystawało brzydko bez ingerowania w plastiki i przycinania ich.
 
 
TomSon 
Rider of the storm


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 130
Skąd: Cieszanów
Wysłany: 25-02-2012, 09:22   

Franek napisał/a:
Skorpion ma takie duże:
Obrazek
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?p=109625#109625

Jest zadowolony z tego radia? Bo patrzyłem na allegro i są bardzo tanie ale niby odtwarzają mp3 i maja wyjście 4 x 50w dlatego się zaciekawiłem jak z jakością dźwięku;p nie chodzi o jakiś szał pał tylko o to czy jakość jest lepsza od seryjnego 6000CD
Chce zmienić radio tanim kosztem ponieważ w moim wyskakuje błąd e12 poza tym jeżeli sie orientuje to seryjne ma wyjście 2x50 (jak nie mniej) a wymienione wyżej ma 4x..
 
 
 
zygiboos 
Obecnie: ST220 i Cougar


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 401
Skąd: skądinąd
Wysłany: 11-03-2016, 00:31   

Jak coś to mi się udało wsadzić zwykłe 2Din i jest Alladin :)

Wsadziłem pełne 2DIN Norauto NS-411 BT - czas: 30 min na przerwie w pracy. Jeden cm brakowało, ale odkręciłem i wygrzebałem oryginalną metalową ramkę z szyną - przeciąłem jeden mały, poprzeczny, przeszkadzający plastik w środku gniazda cążkami (nic na zewnątrz) i wuala:






PS, nie mam fotek z montażu ale szybki poradnik napiszę:


    1. Wyciągamy stare radio razem z ramkami i co tam jeszcze mamy.

    2. Odkręcamy dwie śrubki od panelu nawiewu i zdejmujemy (niżej są jeszcze 2 zaciski) trzeba też wypiąć zaczep z pierwszego pokrętła

    3. Ucinamy przeszkadzający poprzeczny plastik cążkami (tak żeby zostawić miejsce na śruby po bokach - ucinamy sam poprzeczny plastik) - plastik jest niepotrzebny, ma tylko przeszkadzać i jest bardzo miękki, naprawdę zero z nim problemu żeby się go pozbyć.

    4. Odkręcamy szynę górną na radio fordowskie (1 śrubka torx u góry) i wyciągamy szynę z całą ramką na fordowskie radio.

    5. Z metalowej ramki z szyną odcinamy lub wyłamujemy sam dół z miejscami na 2 wkręty (z panelu nawiewu) oraz samą szynę.

    6. Do nowego radia z tyłu przykręcamy przejściówkę na szynę do nabycia na allegro (zaślepka zbędna przy 2 din):



    7. Skręcamy dół, podkładamy na miejsce wcześniej wycięty dół metalu (tam wchodzą śruby od panelu nawiewu), wkładamy radio przejściówką w szynę. Dodatkowo przydadzą się takie ramki (jeszcze nie kupiłem):




WAŻNE: nic nie zepsułem, co uniemożliwiło by powrót do tego co było - wszystko co wyjąłem i wyciąłem jest w zasadzie zbędne, sprawdziłem i zarówno oryginalne radio jak i to co miałem dalej da się włożyć, trzyma się i nie widać śladów :) . Wycinamy tylko to co ford dał żeby wkurzyć właścicieli nieautoryzowanych radyjek 2 DIN :)
_________________

Tworzę www, Jestem Vikingiem, Obecnie: Mondeo ST220 3.0 V6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo