Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc Zakup Pumy
Autor Wiadomość
Lopli 

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 07-04-2017, 23:33   Pomoc Zakup Pumy

Witam, od jakiegoś czasu planuje zakup pumy. Codziennie przeglądam strony takie jak OLX i otomoto i natrafiłem na takie ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDlhAB6.html

Wydaje się okej lecz trochę się obawiam tego zakupu. Pisałem z właścicielem i powiedział mi ze w najbliższym czasie do wymiany jedynie rozrząd. Puma ma zainstalowany ok 3 letnią instalacje gazową firmy stag. Tylko że tutaj zaczynają się problemy. Auto przez ostatnie kilka lat prawie w ogóle nie było używane. Od momentu zamontowania gazu podobno zostało przejechane tylko 10k kilometrów. Od mojego miejsca zamieszkania do miejsca sprzedaży pumy jest trochę ponad 200km więc nie chce tam jechać na marne. Dlatego postanowiłem się zapytać na forum z pasjonatami tego auta :) Co o tym sądzicie ? o co się jeszcze powinienem zapytać właściciela ? Brać czy czekać na lepszą/inną okazję ?
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-04-2017, 07:23   

Nie wygląda źle :) Nadkola z tyłu do zrobienia ale to powiedzmy standard. Pytać nie ma co, najlepiej podjechać i sprawdzić jak działa sprzęgło, amortyzatory, obejrzeć hamulce, podłogę oraz zobaczyć jak bardzo leci olej z silnika spod uszczelki pod pokrywą zaworów :mrgreen: . Jak się zgodzi to możesz podjechać na stację diagnostyczną, wtedy będziesz miał dodatkowo sprawdzone ewentualne luzy w zawieszeniu i procentową wartość sprawności amortyzatorów.
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 08-04-2017, 09:39   

Zacznij o poproszenie o VIN. Na jego podstawie sprawdzisz ---> TUTAJ jakie było wyposażenie Pumki po opuszczeniu fabryki.
Potem poproś, o numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji. To z kolei ---> TUTAJ sprawdzisz historie (od 2014r) rejestracji i przebiegu.
Co do fotek, jak Dukes napisał, blacharka przód i tył. Ale to normalne. Fotele wytarte co potwierdza te 200k km. (a na prawym jest dziura? że zasłonił :mrgreen: ). Nie wiem co to za ustrojstwo nad silnikiem, obok zbiornika płynu chłodniczego. Instalacja gazowa ? Na tym się nie znam.
Aa, zapytaj na jakiej podstawie twierdzi, że rozrząd do wymiany. tzn kiedy był ostatnio wymieniany, przy jakim przebiegu?
Z opisu to; auto nie jeżdżone ostatnio, ale za to ... jakie tanie w eksploatacji :razz:
 
 
Lopli 

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 08-04-2017, 10:58   

Sprawa z rozrządem jest o tyle ciekawa że pytałem się go na 2 różnych kontrach (żeby sprawdzić na ile są zbieżne jego informacje). Raz mi powiedział że rozrząd do 10tys km od wymiany i ma niby przejechane max 50tys km a za drugim razem mi powiedział że on go nigdy nie wymieniał. Gaz niby został założony zaraz po zakupie i zostało przejechane 10tys km a innym razem pisał że 40 tys km. czyli jeśli poprzedni właściciel wymienił rozrząd zaraz przed sprzedażą to jest przejechane 40tys km. Lecz te dane są trochę rozbieżne i to właśnie dlatego trochę sie obawiam zakup tego auta.
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 09-04-2017, 11:32   

Chłopcy super wszystko napisali.
Dodatkowo leman nie wiedziałam, że istnieje taki link (2 który wkleiłeś) super :D

IMO co najmniej drzwi od strony pasażera mają inny odcień - ale np. u mnie odcieni co nie miara i się tego nie wstydzę :P bo znam ich historię , za to kupujący może mi nie wierzyć. W autach z takim rocznikiem takie rzeczy to norma, szczególnie jeśli coś się naprawia a nie zostawia, żeby się rozsypało. Stawiam, choć mogę się mylić, że kolunio zwyczajnie sam nie wymieniał rozrządu. Dziwne też, jeśli sam wstawiał gaz, że tak mało jeździł - chyba , ze zagazowaną już kupił.
Ale jak napisali chłopcy, trzeba jechać oglądać.
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
zullo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-10-2017, 12:03   

Pozdrawiam wszystkich. Planuję zakup kolejnej Pumy. Na Otomoto znalazłem coś takiego. Czy któryś z forumowiczów zna może ten samochód? Czy jest wart kupna? Jestem z Warszawy i do Gryfic mam duuużo kilometrów. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

https://www.otomoto.pl/of...html#64eccfe90e
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo