Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 14:27
Test żarówek: Philips BV vs Sylvania vs MTEC
Autor Wiadomość
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 01-04-2006, 19:05   Test żarówek: Philips BV vs Sylvania vs MTEC

Od dawna na forum trwają gorące dyskusje, które z żarówek HB3 są najlepsze. Zmieniając po raz kolejny komplet postanowiłem podrzucić wam troszkę fotek i skrócić czysto teoretyczne rozmowy na ten temat.

Oto fotografie żarówek:

Na dole PHILIPS BLUE VISION, powyżej SYLVANIA. Na drugim zdjęciu od lewej MTEC, SYLVANIA.



Na zdjęciach MTEC wyszło mniej srebrzyste niż jest w rzeczywistości. Philips ma lekką niebieską poświatę.

Ustalmy, że mówiąc lewe światło mam na myśli lewe dla siedzącego za kierownicą.
I pierwsze zdjęcie prezentujące porównanie PHILIPSA (lewe światło) i SYLWIANY (prawe)



Różnice nie są oszałamiające, jednak wyraźnie PHILIPS świeci mocniej. Kolor świecenia jest prawie identyczny.

Wyjęte światło Pumy podczas montażu żarówek MTEC'a


Efekt oświetlenia (drogi) po założeniu MTEC'a w porównaniu z PHILIPS'em


No i chyba to co zrobiło na mnie największe wrażenie - porównanie koloru świecenia:


Tutaj chyba nie trzeba pisać, który to PHILIPS, a który MTEC???

Zdecydowanie EMTEK jest najmocniej zbliżony do świateł XENON'owych jeśli chodzi o kolor oświetlenia. Światło jest bardziej skupione, ale mógło by być odrobinę mocniejsze.
Efekt po założeniu drugiej żarówki MTEC'A:


I oświetlenie przed samochodem:


A na koniec ciekawostka - porównanie świateł mijania MTEC oraz postojowych żarówek PHILIPS'a BV


I troszkę wrażeń z jazdy.
Kolor oświtlenia drogi jest zupełnie inny niż w PHILIPS'ach czy SYLWIANA'ch. Światło na prawdę jest białe i wpadające w oddali w błękit. Niestety jeździłem w deszczu i nie wiele mogę powiedzieć o długości świecenia tak więc może po kilku dniach dopiszę tutaj coś więcej.

Niestety nie orientuję się jak długo takie żarówki są w stanie świecić. PHILIPSY BV padły mi po roku użytkowania (jeżdząc prawie zawsze z włączonymi światłami).
SYLWIANY mam od początku posiadania PUMY i żadna nie padła do tej pory. MTEC - hmmm - czas pokaże.

Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla osób ceniących sobie dobry wygląd samochodu, rozsądną cenę i zgodność z przepisami drogowymi. Mogę śmiało powiedzieć, że ciężko jest odróżnić je od prawdziwych XENON'ów jeśli brać pod uwagę kolor świecenia. Różnicę będzie widać dopiero, gdy postawimy obok Pumę z XENONami (a takich oficjalnie podobno nie ma ;) )

A teraz spot reklamowy: Z tego co się orientuję to Opoya ma ich jeszcze kilka sztuk.

PS. Sorry jak trafił się jakieś błąd. Jak by co to zamiast besztać mnie z błotem oficjalnie na forum proszę przysłać mi PW i poprawię.
Ostatnio zmieniony przez Boogie 20-08-2006, 18:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
chapter322 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 18 Wrz 2004
Posty: 264
Skąd: Sieradz
Wysłany: 02-04-2006, 07:32   

Jeżeli chodzi o kolor to te żarowki MTEC mają barwe o wiele mocniejszą niż xenony moje czy passa ale na pewno świecą o wiele gorzej i mniej daja światła. Efekt tych zarowek MTEC jest naprawde bardzo fajny , strasznie błękitno swieca. Nasze xenony aż takiej poświaty błękitnej nie mają, może z czasam nabiorą takiego koloru jak wypalą sie bo jak narazie to sa nówki.
_________________
Trakcja jest jak dziwka z syfilisem - bez dobrej gumy nie podchodź.
 
 
 
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 02-04-2006, 10:41   

Zgadzam się z chapterem. Jeśli miałbym wybierać MTEC'i lub XENONY to zdecydowanie XENONY, bo świecą o niebo lepiej.

Jednak gdy ktoś nie chce, nie może zalożyć palników XENONOwych, a chce super wyglądać to MTECi mu się będą podobać.

Jeżeli ktoś będzie w okolicach Warszawy z Xenonami to chętnie zrobię kilka zdjęć i dodam do testu.

Do kompletu przydały by się właśnie Xenony i Philips Premium. Wtedy byłby komplet i każdy wybierając się po żarówki wiedzaił by czego ma się spodziewać...

tOmO
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 02-04-2006, 11:00   

Tomo, przyjedź na zlot w Borkach. Tam będzie najłatwiej dorobić zdjęcia do tego porównania... Będą Pumy z MTEC-ami, Philips BV i z Xenonami. Można po zmroku postawić je razem i obfotografować dla porównania.

Z tego co widzę na zdjęciach to MTEC-i nie świecą znacznie mocniej od BV. W takim razie jedne i drugie będą znacznie słabsze od HID-a.

chapter322 napisał/a:
Nasze xenony aż takiej poświaty błękitnej nie mają, może z czasam nabiorą takiego koloru jak wypalą sie bo jak narazie to sa nówki.


Dokładnie tak, HID dopiero po wypaleniu się (nie wiem ilu godzin na to potrzebuje) przyjmuje Swoją ostateczną barwę. Moje już są bardziej błękitne niż po założeniu. Szczególnie widać to po zmroku.
Z drugiej strony pamiętajmy, że im bardziej niebieskie światło (8000K, 10000K) tym słabsze oświetlanie drogi... pisałem o tym w temacie o xenonach w Projektach.

BTW Tomo, piękne opracowanie 8)
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 02-04-2006, 12:26   

MTECi nie są mocniejsze od PHILIPSów BV. Są dużo bielsze i odrobinę słabsze (co widać na zdjęciach)

Być może przez to że ich barwa to 4750K powoduje inne oświetlenie drogi i tak jak Pass napiszał trochę słabsze oświetlenie.

tOmO
 
 
 
Aguska 
Młoda Gniewna :)


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 01 Lis 2004
Posty: 65
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-04-2006, 21:21   

Troche za duzo czytania jak dla mnie bo jestem zmeczona ale powiem tylko tyle, ze wlasnie przed chwila zalozylam BV do Aygo. Jak dla mnie roznica jest niebo a ziemia (nie wiem jakie mialam wczesniej :| ).
_________________
^ I'm gonna shine hommie until my heart stop ^
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 17-04-2006, 21:51   

Porównanie BlueVision i zestawu xenonów w dziale "Projekty": http://www.klubpumy.pl/vi...t=1201&start=75 Polecam 8)
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
SKUTER81 
SKUTER


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 83
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 09-07-2006, 10:08   

ORGINALNE ZAROWKI TO PORAZKA ZDAJE SIE FIRMA SILVAN USA, JA MAM PHILIPS BLUE VIZION I JEST KOLOSALNA ROZNICA-PO PROSTU SWIECA,SA BIALE ALE DO KSEONOW PRAWDZIWYCH TO IM BRAKUJE JAK LUDZIA DO SLONCA............NIE ZAKLADAJCIE ZAROWEK Z NAZWA SUPER LIGHT XSENON ITP,MOZE SWIECA NA BIALO DLA PRZECHODNIA ALE DLA KIEROWCY TO PORAZKA DLACZEGO? DAJA JAKAS NIEBIESKA PODSWIATE CO OKO SLABO WIDZI,SLABO SWIECA NA DROGE BO MAJA NIEBIESKIE KAPTURKI("BANKA" JEST NA NIEBIESKO MALOWANA) ZEBY SWIECILY NA NIEBIESKO A TO "MALOWANIE":SKUTECZNIE ZATRZYMUJE SWIATLO-NAJLEPSZE SA BLUE VISION I OSRAM COOLBLUE-SA TO FIRMY ZNANE I NIE ROBIA BADZIEWIA......
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2006, 11:35   

Lubisz jak się do Ciebie krzyczy? Bo my nie, więc wyłącz CapsLock :evil:
A co do żarówek to niebiesko pomalowana bańka najczęściej da białe światło, bo niebieski jest filtrem dla żółtej barwy żarnika... (fizyka, zakres szkoły podstawowej)
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
SKUTER81 
SKUTER


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 83
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 09-07-2006, 22:28   

mamy tutaj fanatyka pumy ktory jest fizykiem........
sorry za duze litery ale jestem pierwszy raz na forum.....
co do zarowek powiem tylko ze :"najczesciej" to niby fizyczne biale swiatlo jest porazka i tanim chwytem reklamowym firm no name....ale jak sie upieracie.....poczytajcie prawdziwe testy zarowek niebieskich na necie i wyjdzie wam ze to kicha tylko philips i osram maja dobre swiatlo......dziekuje
_________________

 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2006, 23:51   

SKUTER81 napisał/a:
mamy tutaj fanatyka pumy ktory jest fizykiem........
Fizykiem nie jestem, ale zawodowo zajmuję się kolorami, więc ten temat nie jest mi obcy ;)

SKUTER81 napisał/a:
co do zarowek powiem tylko ze :"najczesciej" to niby fizyczne biale swiatlo jest porazka i tanim chwytem reklamowym firm no name....
Czemu porównujesz Mtec do "no name"?

SKUTER81 napisał/a:
ale jak sie upieracie.....
To nie upór, tylko wiedza praktyczna.

SKUTER81 napisał/a:
poczytajcie prawdziwe testy zarowek niebieskich na necie i wyjdzie wam ze to kicha tylko philips i osram maja dobre swiatlo......
W necie (nie "na necie") widziałam dużo różnych testów, niekoniecznie prawdziwych...
To że chwalę żarówki Mtec, wynika z mojego doświadczenia. Inni, którzy je zakupili też sobie chwalą, z czego się cieszę. Oczywiście nawet te żarówki nie mają porównania z ksenonami, ale w przypadku standardowych (HB3) stoją bardzo wysoko.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
SKUTER81 
SKUTER


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 83
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 10-07-2006, 13:37   

a te zarowki mtec gdzie mozna kupic i za ile bo faktycznie zdjecia robia wrazenie, chyle glowe a no name mialem na mysli zarowki typu super light xsenon itp za pare zlotych. Najwazniejsze pytanko:czy z punktu widzenia kierowcy sa takie dobre jak wygladaja z zewnatrz..........
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2006, 16:01   

Można kupić w... Japonii...
Dlatego, jak miałam możliwość, to sprowadzilam kilka kompletów, bo dla mnie samej nie opłacało się. Niestety moje "źródełko" wyschło, czekam na wieści. Jak tylko będą (wieści lub żarówki), na pewno dam znać na forum, bo jest trochę chętnych.
Z mojego subiektywnego punktu widzenia - są lepsze od standardowych, choć daleko im do ksenonów.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo