Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 21:46
Zabezpieczenie antykorozyjne
Autor Wiadomość
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 29-11-2006, 14:36   Zabezpieczenie antykorozyjne

Chcę zabezpieczyć pumkę przed zimą. Chodzi mi o zabezpieczenie antykorozyjne. Szukalem na forum ale nie znalazlem podobnego tematu wiec jesli takowy jest to pewnie Gayd mnie przesunie. Chcialbym sie zapytać czy macie z tym jakąś praktykę. czym zabezpieczyć, gdzie to można zrobić i jakie sa koszty. Ostatnio od Pawła mechanika usłyszałem że bitex sie do niczego nie nadaje że tylko wosk. Mozecie sie również wypowiedzieć? Zależy mi szczególnie na informacjach gdzie i za ile cos takiego mozna zrobic oraz oczywiscie czym.
(p.s. jak mialem trabanta w szkole sredniej to go polozylem na boku na kole i sam pedzlem zamalowalem jakims mazidłem - ale to inne czasy i samochod tez inny ;-) )
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 25-12-2006, 20:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 29-11-2006, 15:00   

Http://www.klubpumy.pl/forum/viewtopic.php?t=1554 + czekamy na odpowiedzi znawców tematu (-> czym?, gdzie? i za ile? ;) ).
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 29-11-2006, 15:08   

spoko Gaydek, ja znam tamten temat tylko on jest jakby nie do konca jest odpowiedzia na moje pytanie. Jakkolwiek i tak czulem ze pokazesz "palec"
Dziekuje ci Wujku ;-)
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2006, 15:45   

Polecam Rust Check.
Miałam tam zabiezpieczyć swoją Pumę, ale z kasą cienko... :( Cena to ponoć ok. 500 zł, ale zadzwoń do nich, dowiesz się dokładniej. Niestety na ich stronie nie ma cennika.

BTW - stronę mają kiepską, źle się otwiera w FireFoxie i Safari. Na szczęście Opera sobie poradziła. W IE nie sprawdzałam - nie mam :P
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29-11-2006, 23:20   

Snaco, Jesli masz kompresor i pistolet do konserwowania plus kanal to sam to zrobisz. Jesli masz tak jak ja mialem uszkodzony miejscami baranek to nalezy polorzyc nowa warstwe. Potem na to jeszcze bitex tak dla pewnosci.

Teraz jak to zrobic jedziesz autem na myjnie gdzie myja podwozia ale wczesniej odkrec nadkola nich tam tez wymyja. Zobaczysz czy gdzies nie ma rdzy to ja usuwasz tak jak to opisalem w temacie co do niego dal Gaydek linka. Jak juz nie bedziesz mial rdzy to rozpuszczalnik benzynowy i odtluszczasz cala powierzchnie co chcesz malowac. Bierzesz pistolet i nakladasz baranek. Nadkola tez pokryj barankiem jest to srodek ktory jest elestyczny i kamienie go nie uszkodza. Baranek schnie jakies 40min, po tym czasie mozesz nakladax bitex tak samo na nadkola i caly samochod.

Koszty:

Ja zurzylem 4kg baranka czyli dwie puszki kazda kosztowala 20zl plus 5kg Bitexu plus rozpuszczalnik 5l 34zl. Farby i lakiery mialem. Teraz policz sobie sam koszty takiej konserwacji zrobionej fachowo swoimi silami.

Jesli mam cos doradzic to bym juz odlozyl ta konserwacje do lata. Zaden warsztat nie bedzie sie z Twoim autem bawil a niestety teraz juz mamy dosc wilgotne powietrze i auto po myciu bedzie dlugo schlo. Poprostu na wiosne moze odpasc taka konserwacja.

Zawsze mozesz braki w baranku uzupelnic barankiem w sprayu a bitex naniesc pedzlem.

Jak masz jakies pytanie to zadwaj niesty nie polece Ci zadnego warsztau bo nie znam w Twoich okolicach.

Poprawiamy O interpunkcji nie wspomnę, czytać się nie da...
Ostatnio zmieniony przez Boogie 30-11-2006, 00:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo