Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
otwieranie bagażnika z pilota
Autor Wiadomość
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-04-2007, 22:58   

A czy w pilocie do pumy macie przycisk do otwierania bagażnika?

Bo ja we wtorek będę montować nowy alarm z nową centralką.
_________________

 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-04-2007, 01:23   

Pusia, jeśli mówisz o oryginalnym alarmie to już o tym było!
Zobacz tu http://klubpumy.pl/viewto...ighlight=#22015
Jeśli o dokładanym, to pomyśl - skąd możemy wiedzieć co dokładasz i jak działa?
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2007, 23:15   

Opoya, mówię o dokładanym, bo nie mam seryjnego.
A jeśli mam to o tym nie wiem. :cool:

Kluczyk mam zwykły, sama wiesz, ale ja po prostu źle sformułowałam pytanie.
Chodziło mi o to, czy można zrobić takie cudo, zeby bagażnik się otwierał i sam podnosił na siłownikach po naciśnięciu przycisku?
Czy każda puma na radio (nie IR) ma taki pilocik i otwiera bagażnik?

Kurczę, chodzi mi o to, czy mogę w ogóle zamontować nieseryjny alarm z centralnym ale i do bagażnika? Bo mi goscie w Cliffordzie powiedzieli, że się nie da, bo puma to auto niskiej klasy... Aż mi było przykro. :sad:
_________________

 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2007, 02:06   

Nie każda Puma miała alarm seryjny (fabryczny), bez względu czy to IR czy radio.

Myślę, że nie ma przeciwwskazań do otwierania bagażnika z pilota - bo tak ma część Pum fabrycznie, natomiast podnoszenie klapy bagażnika wymaga dodatkowo innego typu siłowników, nie wiem jak takie wyglądają i czy jest na nie miejsce.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 17-04-2007, 14:51   

Po pierwsze: mój ojciec w espero mial otwieranie bagaznika z pilota......a wcale nie uwazam ze to auto wyzszej klasy niz puma..... wrecz przeciwnie nawet :-)
Po drugie: nie potrzeba zadnych innych silowników. pilotem zwalniasz zamek, wiec jak masz moce silowniki to samo podniesie ci klape a jesli masz slabe to tylko sie troche uchyli tak jak ma to miejsce podczas wcisniecia przycisku przy klapie....

ot cala filozofia.... moim zdaniem bez problemu mozesz sobie zmienic alarm na taki ktory tez otwiera bagaznik. Problemem moze byc kasa poniewaz przeróbka moze byc kosztowna ale nie musi.
Pamietajcie że ludzie w kosmos lataja więc teksty ze czegos sie nieda do mnie nie trafiaja za bardzo. poza tym Pusia,

Pusia napisał/a:
Bo mi goscie w Cliffordzie powiedzieli, że się nie da, bo puma to auto niskiej klasy... Aż mi było przykro. :sad:


co sie przejmujesz jakimiś baranami. Ja mam zasade ze zawsze zasiegam jezyka w wielu miejscach i wyciagam wspolny mianownik..... A Ty nie potrzebnie przyjelalas pozycje ze Pan w Cliffordzie jest alfa i omegą. Fakt faktem że puma to nie Jaguar czy inny Lexux ale akurat otwierany bagaznik z pilota to nie przywilej samochodów wyzszych klas i swoj głupi komentarz powinien zachować dla siebie bo się tylko ośmiesza bęcwał jeden.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 29-12-2007, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2007, 19:08   

No więc ten bęcwał jeden - jak go Snaco nazwałeś - zamontował mi dziś syrenkę (bo fabrycznej nie było), więc mam teraz alarm, 2 piloty, domykanie szyb po zamknięciu pilotem, nad klapą się pomęczył i też mu się udało :-) Mam jeszcze taki magiczny szyfr ukryty gdzies w samochodzie, wbijam cyferki i dopiero mogę odpalić.
Jestem happy, bo w końcu tak bardzo się o nią nie martwię, a jak ją mają ukraść to na lawetę zapakują i też wywiozą...
_________________

 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2007, 19:20   

Pusia, gratuluję, mam nadzieje, że będziesz zadowolona. Pochwal się ile zapłaciłaś, może to kogoś zainteresuje.

A co do klapy - Pumy miały otwierany bagażnik, co już wspominałam, ale tak naprawdę było to tylko odblokowanie zamka, podnieść i tak klapę trzeba było samemu. Wygodne o tyle, że np. nie trzeba otwierać całego samochodu, by zapakować coś do bagażnika.
Snaco, by klapa otworzyła się zupełnie potrzebne są inne siłowniki. Fabryczne nie dadzą rady.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2007, 19:27   

Dużo zapłaciłam, więc raczej nikt nie będzie zainteresowany,
powiem tylko, że dzwoniłam do Babic Starych, tam, gdzie kiedyś miałam to montować, powiedzieli mi, ze za taki "full wypas" biorą 850 zł.
Bardzo dobra cena, w porównaniu z tym, co zapłaciłam w Cliffordzie.
Dostałam rabat, bo to sąsiad mojego narzeczonego, normalnie kosztuje to 1540 zł.
:shock:
_________________

 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 18-04-2007, 09:07   

niezla kasa..... a co do
Cytat:
Snaco, by klapa otworzyła się zupełnie potrzebne są inne siłowniki. Fabryczne nie dadzą rady.


to o tym pisalem wlasnie....jesli zamontujemy bardzo mocne silowniki to po wcisnieciu "guzika" klapa bedzie nam wybijać zęby.... Ja ostatnio kupilem dwa nowe silowniki bo stare w zime nie trzymaly wogole. No i niestety jak sprawdzalem u Adama moc swoich i Pusi (bo pewnie ma oryginal od nowosci) to u niej byly delikatnie mocniejsze. W tej chwili mam tak ze jak wciskam przycisk to msuze otworzyc klape do konca reka.....nie opuszcza sie ale nie ma tez pozadanego efektu jaki chcialem miec.....czyli zeby przy niewielkiej ilosci sily podnosila sie sama do gory. Niestety nie moge juz reklamowac (a na aukcji bylo napisane ze silowniki do pumy) bo stare wyrzucilem i nie mam nic na podmianke. ale to podobno standart i trzeba tylko znac dlugosc. Wiec zamierzam wymontować jeden i kupic na zamianke duzo mocniejszy. dzieki temu powinienem uzyskac zadany efekt. no i bede mial jeden na sprzedaz jesli ktos bedzie reflektowal...
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-04-2007, 11:59   

Snaco, plączesz się w zeznaniach, bo wcześniej napisałeś
Cytat:
nie potrzeba zadnych innych silowników

W Pumce wymieniałam siłowniki ze dwa lata temu i jest w sumie OK. Ja jestem zadowolona, ale do końca nie dały by rady same otworzyć klapy.
No i wydaje mi się nieco niebezpieczne takie rozwiązanie, bo jak sam wspomniałeś - można stracić zęby...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 18-04-2007, 13:13   

ale napisalem tez ze

Cytat:
jak masz moce silowniki to samo podniesie ci klape


moze troche wyprzedzilem swoje mysli . jakkolwiek chodzilo mi o to ze moze otwierac sie od razu. Co prawda nigdzie czegos takiego nie widzialem poniewaz nawet w Espero mojego taty bagaznik po prostu sie otwiera a nie podnosi i w innych samochodach jest tak samo. Mysle jednak ze Pusi chodzilo wlasnie o to zeby wciskajac przycisk na pilocie dzialo sie to samo jakby wcisnela przycisk przy klapie.
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2007, 14:09   

No więc spróbuję napisać, o co mi chodziło :-)

Chciałam wiedzieć, czy w pumce można zamontować "coś", żeby klapa po wciśnięciu przycisku w pilocie (lub w klapie) otwierała się sama całkowicie do góry.

Elektryk (ten od alarmów) zrobił mi tak, że pilot otwiera bagażnik tak samo jak przycisk w klapie (uchyla go).
( a wcześniej powiedział, ze się nie da, bo nie mam przycisku w samochodzie otwierajacego bagażnik)


PS. Snaco, grzebałeś mi w bagażniku u Adama?! :shock: :evil:
_________________

 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2007, 23:59   

Pusia, do takiego otwierania klapy bagażnika potrzebne są np. elektrycznie sterowane siłowniki. Poza tym zastanów się, czy to dobry pomysł. Gdy będzie padał deszcz, cała woda po szybkim otwarciu klapy wleje się do środka.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 22-04-2007, 00:37   

Opoya, mi tak sie stalo w drugi dzien swiat i zrobilem tym samym pumce smingus dyngus :mrgreen:
Pusia, tak jak Opoya napisala trzeba bylo by miec el. silowniki i cala reszte! Nie pamietam teraz ale u kogos widzialem taki bajer przelozony z bmw 7! bagaznik otwieral sie calkowicie sam i tez sam sie zamykal!
hmmm chyba jest jeszcze jedno rozwiazanie.... ale nie wiem czy takie cos mozna dostac... musze sie oto popytac...
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 24-04-2007, 09:52   

Pusia napisał/a:
PS. Snaco, grzebałeś mi w bagażniku u Adama?! :shock: :evil:


nie................ tylko go otworzylem kilka razy zeby zobaczyc jak sie podnosi i zeby sprawdzic jak mocne masz teleskopy. Dodatkowo mierzylem odleglosc blotnika od opony gdyz Adam zmienial mi zawieszenie i chcialem zobaczyc jaka jest roznica. To wszystko co robilem z Twoim samochodem

Nie myślałem ze musze sie spytac Ciebie czy moge otworzyc bagażnik. Nie bylo dla mnie w tym nic zlego. Gdybys byla na moim miejscu wogole bym nie zareagowal na podobna informacje. Poza tym sama przy mnie wczesniej otwieralas bagaznik wyjmujac graty dla Adama wiec jak teraz sobie tak myslę nie było tam zadnych kompromitujących przedmiotów. Jakkolwiek wiem ze ludzie sa rozni i roznie odbieraja i traktuja pewne zachowania czy sytuacje dlatego serdecznie Cie przepraszam jesli Cie urazilem i zaczelas mnie postrzegac jako "grzebacza bagażnikowego"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo