Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzwi i inne..:P
Autor Wiadomość
COCKIN 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 15-04-2007, 19:19   Drzwi i inne..:P

Dzis byłem oglądac Pume 1999r. w Wadowicach. I miała one takie defekty;/:
1. przednie lampy znow były tak jakby zmatowione;/ nie wiecie co to moze byc? Albo jak sie tego pozbyc?:) Facet mowi, ze to byc moze z tych upalow we Francji. Juz 2 Puma, ktora miala takie cos na swiatlach.
2. Druga rzecz to drzwi kierowcy nie dolegały do karoserii. Czy mają one jakąs regulacje?
3.Opuszczanie lewej szyby nie chodzilo, jak sie trzymało kable to było ok, i slychac, ze miala ona jakis opór...
4. Czwarta i ostatnia to, ze miala lusterka z migaczami... Takie podróbki;) Ale nic w nich nie widac, nie wiecie gdzie by mozna bylo kupic oryginalne lusterka?;)

Proszę o kontakt i pozdrawiam Kamil.
 
 
 
SKUTER81 
SKUTER


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 83
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 15-04-2007, 20:51   

więc tak:
1. lampy-no one są takie jakby przybrudzone-mozna wyjąć to plastikowe szkło i wyczyścić, albo pofukać silkionem do tapicerek który ich troche "ożywi"-ja tak robie albo kupić nowe szkła 400zł-nówka z allegro za 1szt albo cała lampe za 850zł nowka 1 szt(stare sprzedasz za 400zł na alegro za szt. )-ale tym sie tak nie przejmój

2. szyby chodzą tak ciężko-szybka naprawa-pofukać "czymś na styki" lub wd 40 po wyłączniku(można śrubokretem delikatnie podważyć przyciski i fuknąć tam-działa na 100% a nawet może przyśpieszyc chodzenie szyby(mi na wyłaczniku od pasarzera szyba zasówa a na wyłaczniku od kierowcy idzie gorzej a to ta sama szyba więc dużo zależy od styku-na właczonym silniku idą też szybciej

3. lusterka-można na allegro dostać po gdzieś 200zł używane-są dosyć drogie bo to elektr.i podgrzewane.

4. opadające drzwi-najlepiej powie ci blacharz-mi też nie schodzi się idealnie to przetłoczenie co idzie przez auto....a drzwi patrząc od tylu też tak trochę wystają nawet na zdjęciach forda więc jak to nie przesadne to......o.k.-szczególnie widac na srebrnym kolorze

ja jestem z Cieszyna jak co służe pomocą

kosmetyke zawsze zrobisz gorzej z silnikiem-zawieszeniem wyciekami-to jest najważniejsze i czy nie ma korozji na tylnych nadkolach i drzwiach i na progach pod autem.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Opoya 15-04-2007, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 15-04-2007, 22:08   

SKUTER81 napisał/a:
lampy-no one są takie jakby przybrudzone-mozna wyjąć to plastikowe szkło i wyczyścić

Skuter, Cockinowi napewno chodzi nie o brudne klosze tylko o zmatowione przez ciepło. Tego nie da się wyczyścić bo to jest już zużycie plastiku z powodu wysokiej temperatury np. słońca. Tak się robi w Pumach. Jeśli Puma jest z 97-99 r. to już jest 8-10 lat, więc plastik się zużywa. Gdy oglądałem jedną Pume to jeden z kloszy był już tak zmatowiony(widać było bardzo dużo lekkich pajęczynek) że na przeglądzie by chyba nie przeszło. Pozatym to koszmarnie psuje wygląd autka bo przednie soczewki są bajeczne.
COCKIN napisał/a:
Druga rzecz to drzwi kierowcy nie dolegały do karoserii. Czy mają one jakąs regulacje?

Wątpie żeby drzwi miały regulacje, myśle że był bity ten bok i ktoś zwalił robote.
Zależy czy to bardzo przeszkadza, czy można jakoś to zreperować.
Opór w szybie? też tak miałem jakiś czas temu, czasem dziwnie zachowują się te szyby, ale teraz mam OKI i nic nie robiłem.
O lusterkach powiedział skuter.
Dobra rada, jeśli na sam początek bedziesz musiał włożyć do samochodu troche kasy aby naprawić to co wymieniłeś to lepiej poszukaj innej Pumy. Poza tym co napisałeś jestem pewien ze będziesz musiał na sam początek zrobić hamulce, rozrząd, opony. A to nie są tanie rzeczy.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-04-2007, 22:48   

Jeśli chodzi o drzwi, to niestety po paru latach używania mogą się opuścić. Szczególnie jeśli ktoś ma zwyczaj opierania się o otwarte drzwi. Nie musi być to dowód, że samochód był bity. W zeszłym roku wymieniłam sworznie w zawiasach drzwi. Pomogło.
Szkła świateł mogę być zmatowione i to nie od upałów, co od przegrzewających się żarówek. Niestety, pomoże tylko wymiana.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2007, 21:15   

SKUTER81 napisał/a:
lusterka-można na allegro dostać po gdzieś 200zł używane


jakby coś to ja za moment będę miała do sprzedania manualne podgrzewane, czarne ;-) oczywiscie oba :-)
_________________

 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 17-04-2007, 15:02   

co Ty Pusia, znow kombinujesz? przeciez masz chyba seryjne ..... nic nie rozumiem...
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2007, 19:22   

Kupiłam czarne lusterka elektryczne, "bebechy" wstawiłam w moje srebrne, które już zdążyłam przerobić na asferyczne i podgrzewane :-)
Pełna elektryka.

Teraz mam full wypas, jak to mówią ziomale ;-) (gdzies na forum ktoś tak napisał).
_________________

 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 17-04-2007, 20:23   

Pusia jesteś moderna :P
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18-04-2007, 12:10   

Pusia, a nie bylo lepiej kupic pume z elektryznymi lusterkami :P
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-04-2007, 00:04   

Nie, bo jest naprawdę w niezłym stanie, tylko była trochę ... goła :oops:
Wolę sama ulepszać niż kupić wraka z pełną opcją.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo