Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LCD czy Plazma ??
Autor Wiadomość
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 28-10-2007, 23:15   LCD czy Plazma ??

Witam, borykam się z pewnym problemem. Otóż który jest lepszy?? 42''LCD czy może 42''Plazma??
Oczywiście nie licze tutaj na opinie typu: czytałem że lepsza plazma bo... lub słyszałem że LCD ma lepsze kolory...
Chciałbym przeczytać opinie klubowiczów którzy mają w domu LCD lub Plazme i co o tym sądzą, czy chwalą czy narzekają. Kiedyś jakieś pół roku temu czytałem że lepsze LCD bo plazmy się wypalają, dziś koleś w media polecał mi Plazme chociaż maja o ok 10000 godzin mniej zywotności, dlatego licze na was że wyrazicie swoje zdanie na ten temat, czy ktoś ma i chwali sobie Plazme lub czy ktoś ma LCD i jest nie zadowolony. Na co zwracać uwage? I jaką firme polecacie, LG ? Samsung :P ? Panasonic ?
Dzięki i pozdro ;)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-10-2007, 23:59   

Ja mam LCD Philipsa i jestem b.zadowolona.Tak jak pisałes faktycznie plazmy sie wypalaja,więc polecam osobiście LCD.Zwracaj jednak uwage żeby czas reakcji był od 6msec w dół.W moim czas rakcji jest 3msec
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-10-2007, 00:12   

Główną wada plazmy jest jej żywotność i niestety niestablilność obrazu w czasie (wypalanie, bo zasada działania plazmy podobna jest do świetlówki). Kolejną migotanie obrazu, wprawdzie prawie niezauważalne dla oka, ale mające znaczenie (wzrok szybciej się męczy). Ma za to lepszą jasność i kontrast od LCD, ale nie ma to aż takiego znaczenia, bo i tak nie ogląda się z rozjaśnionym na maksimum obrazem. Poza tym jakość LCD bardzo ostatnio się poprawiła.

LCD może mieć wyższą rozdzielczość przy tej samej przekątnej i zużywa mniej prądu. Za to plazmy występują w większym formacie niż LCD.

Jeśli w tej chwili miałabym kupić TV, to na pewno byłby to LCD.

A co do marki - zdecydowanie Philips.

Aha - sprzedawcy nie słuchaj, on i tak będzie zachwalał to, co chce sprzedać ;)
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Suu
[Usunięty]

Wysłany: 29-10-2007, 00:28   

lcd :)

plazmy sie strasznie szybko nagrzewaja do tego lcd maja lepszy odbior i maja mniejszy wplyw na organizm czlowieka poprzez kontakt z elektronami dzieki ktorym widzisz obraz :)

bla bla bla lcd kupuj nie ma co :) jesli zalezy ci zeby sprzet spalnial swoje wymogi i byl wytrzymaly to lcd
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 29-10-2007, 08:13   

miałem 42' LCD - był zupełnie git
przed zakupem miałem tą samą zagwozdkę co Ty... wybrałem LCD, ponieważ jest lżejszy, bierze mniej prądu a ja nie bardzo widzałem szczerze mówiąc różnicę w porównywalnych modelach

tyle, że teraz 'wszyscy' mówią, żeby kupować LCD, więc plazmy poszły mocno w dół (ostatnio kolega kupił około 40' za koło 2k pln)
_________________
powered by peżot_kombi_diesel_automat (C) Gaydek
Heinz up, baby Heinz up!
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 29-10-2007, 08:15   

a jesli do tego chcesz, by była to inwestycja na "czas jakiś" - to rozejrzyj się za LCD w wersji Full HD. ;)
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 29-10-2007, 09:38   

bartolomeo napisał/a:
Oczywiście nie licze tutaj na opinie typu: czytałem że lepsza plazma bo... lub słyszałem że LCD ma lepsze kolory...


Opinii producenta można nie wierzyć ale testom profesjonalnych i niezależnych źródeł to już raczej tak :wink: A w tych testach to jednak plazma wygrywa (nie zdecydowanie ale jednak). A przy dużych przekątnych ekranu to już zdecydowanie.

I jeszcze ta sprawa szybszego wypalania się plazmy: Najnowsze produkty Panasonica mają żywotność ok 11 lat - przy pracy 24/h :!: Więc to chyba nie jest szybkie wypalanie :wink:
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-10-2007, 11:15   

Ja miałem okazję porównać LCD i plazmę - i szczerze powiedziawszy plazma wg mnie odstaje i to bardzo - LCD moim zdaniem daje lepszy obraz ;-) LCD- ki górą :lol:
_________________

 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 29-10-2007, 13:42   

Tylko LCD. Moj sasiad widzac moj tlewizor chcial miec "lepszy"- wiekszy i kupil 42' plazme. Kiedy ogladam na niej obraz to tak jakbym patrzyl na zwykly kineskopowy ekran tylko ze duzo wiekszy. Ostatnio kiedy byl u mnie z siostrzencem (chcial zobaczyc xboxa) dzieciak stwierdzil "wojku zobacz jaki obraz! i jakie kolory!" a sasiad " wiesz...bo plazma to tak bardziej do telewizji jest" ... no comments.
aha ja mam samsunga 40' nie jest fullHD ale jestem z niego bardzo zadowolony i w zupelnosci mi wystarcza.
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 29-10-2007, 14:21   

OK, to ja dodam tylko tyle, że jestem zadowolony z LCD (Sharp full HD 46" + platforma n). Plazmy i tv projekcyjne były brane pod uwagę, ale zdecydowaliśmy się na LCD. Przy okazji polecam forum http://hdtv.com.pl/ i sklep http://audiovideo.com.pl/ .

Bartek, chyba nie masz wyboru ;) .
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 29-10-2007, 17:53   

dzięki ludziska :) aktualnie nie mam zabardzo czasu czytac tego wszystkiego, więc jesli znajde chwilke (może jutro popołudniu) to dokładnie poczytam wszystkie za i przeciw :) oczywiście licze na więcej opinii. A ja powiem wam moje zdanie
Według mnie lepszy obraz ma LCD porównując LCD 42 i Plazme 42. Piszecie tutaj o czasie rekcji, spotkałem plazme która ma 2,5 ms więc to już coś. Wujek ma LCD 42 i bardzo sobie chwali, moje dwie sąsiadki mają obie plazmy i też sobie chwalą. Więc trudno naprawde wybrać ten właściwy. Jeśli chodzi o obraz to na moje oko Plazma ma mniej taki wyraźny... hmm LCD bardziej czystrzy i lepsze kolory, szczególnie to widać na filmach przyrodniczych.
Zobaczymy :)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
sliczna24 


Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 260
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 29-10-2007, 20:05   

my tez mamy lcd LG i uwazam iz super jest:) , obraz, kolory wszystko ok:)
_________________
Doti
-------------------------------------------------------
www.soczewki.shop.pl
www.sklep.vesvacuum.pl
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 29-10-2007, 21:16   

robertpuma1910 napisał/a:
bartolomeo napisał/a:
szczególnie to widać na filmach przyrodniczych


bo na filmach przyrodniczych mozna zauważyć fajne i czyste kolory niż na jakiś reklamach jakie puszczają w sklepach na pułkach
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez Opoya 29-10-2007, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 29-10-2007, 22:44   

a co rozmiesz przez filmy przyrodnicze?? :D hehehe

Ja sie tam nie znam ale mam w domu 4 LCD i skoro mój ojciec je bierze to chyba są dobre... kiedyś bardzo dawno.. hit ze hej wujas kupił plazme ogromną... nie wiem ile cali ale ten tv to niczym jakas szafa... i nie podobała mi sie.

Ja sie nie znam ale mi pasuje LCD :)

Mogę zauważyć, że u mnie w domu z sprzętu nic sie nie kupuje, bo jesli chodzi o nowości to wolimy poczekać jakiś czas i do pracy ojcu przyniosą i będzie dużo taniej. Pare lat temu ojciec był tak zdesperowany :P że postanowił dokonać zakupu i właśnie sie wachał czy plazma czy LCD i wybrał LCD... po porównaniu z ta plazmą wujasa.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
Ostatnio zmieniony przez Opoya 30-10-2007, 00:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dr.Killer 


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 29-10-2007, 22:56   

Ja robiłem w sklepie rtv i nie będę przekonywał czy coś... powiem tyle, jak bym to ja miał kupować 42 to lcd sony full hd...

Sprawdź czy dany telewizor ma cyfrowy tuner naziemny, sony chyba wszystkie mają, bo za 2-3 lata nasze stare analogowe anteny znikną z dachów i zastąpią je cyfrowe by odbierać telewizje będzie trzeba kupić specjalny dekoder by coś odbierać...
Wiec będziesz miał wydatek z głowy.
Jak chcesz sprawdzić czy porównać w sklepie jakość obrazu niech ci odpalą film animowany disneya z dvd najlepiej już z dvd hd lub jakiś nowy film w HD, film weź lepiej ze sobą by problemów nie robili...
_________________
FOTKI ZE ZLOTÓW MUSTANGA

DO PRZODU BOKIEM...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo