Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pioneer DEH-P7000UB
Autor Wiadomość
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 12-08-2008, 19:45   

Dokladnie sie z Tobą zgodze - nawet przykład mieliśmy kilka wątków wcześniej że tonsil to "kiepska" firma. Ja też nie mam niewiadomo ile. Raptem w sumie 80W mocy. 2x25 w drzwiach i 30W w niskotonówce. Przy moim wystrojeniu sprzetu w środku można uzyskać dosyć poteżny masaż żołądka, dlatego też śmieje sie z coniektorych co wkłądają wzmacniacze po 500W a w rzeczywistości gra to porównywalnie z moim sprzętem... Pozatym jeszcze właściwości naszego ucha... Ale to jest już długi wykład, i naprawde wiedza ludzi opiera sie tylko na tym co przeczytają na forach typu audiostereo i na firmach w ktorych ładuje sie pieniądze niemalże wylacznie w marke (zaznaczam że są odstępstwa od tego co napisałem) Ja u siebie jedynie co mam markowe to radio (JVC) i głośniki (Tonsil) i do tej pory znajomi akustycy i pozostali fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń... A w bagażniku mam baaaaardzo dużo wolnego miejsca :) Zainteresowanym moge nawet porobić fotki. Aha - i też przyznam racje - drogo wcale nie oznacza dobrze. Porządny hajfaj można zrobić stosunkowo małym nakładem pienieżnym, tylko trzeba odrobine wiedzy. Aaaa i moje założenia co do sprzetu audio to takie ze audio ma grać dobrze wewnątrz samochodu, dla słuchającego, a nie łupić wszystkich w promieniu 100 metrów.
Ostatnio zmieniony przez tomcio 12-08-2008, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2008, 20:49   

Widze, ze temat sie torche rozkrecil:P Czytajac niektore wypowiedzi nie wiem co do czego, ale postaram sie to nadrobic na dniach:P A co do radia ktos wie cos o nim? Jakies szczegóły?

Tomcio, jak mozesz to zamiesc te fotki. Chcialbym zobaczys jak to wszystko mniej-wiecej powinno wygladac.
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 12-08-2008, 21:49   

Podaj swojego maila na pw to wrzuce. Jeśli jest ktoś zainteresowany to również prosze o pw z adresem.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-08-2008, 01:10   

tomcio, a może napisz temat o audio? Co jest potrzebne, na co zwracać uwagę, a co z racji ograniczeń jakim jest auto, można pominąc. Sądzę, że wielu osobom by się przydał...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 13-08-2008, 08:30   

Właśnie myslałem Opoya, nad czymś takim, ale tutaj jest za dużo rozbieżności, inny głośnik, inna częstotliwość rezonansowa, inna paczka i tak w każdym przypadku. Co do ogółów (typu wzmacniacz, kable) juz to poruszałem, i jest oczywiste ze nie ma sensu ładować niewiadomo ile kasy w druta. Kabel to kabel, ma przewodzić prąd, nie tłumić nic z zakresu 20Hz-20kHz i to wszystko. Tak samo z zasilaniem. Jeśli chodzi o głośniki, to jest naprawde sprawa indywidualna - jeśli ktos potrzebuje pomocy, chętnie pomoge - trzeba tylko napisać pw z konfiguracją sprzętu i oczekiwaniami... Wybór sprzętu - zazwyczaj radio kupujemy markowe, i to popieram. Wybierając wzmacniacze... heh zaczyna sie temat rzeka. Powiem tylko tyle że moj jakis no-name (peyinig czy coś takiego) sprawuje sie lepiej niż któraś z tanich konstrukcji blaupunkta (nie pamietam modelu ale ten no name 100zł tańszy), i przede wszystkim nie wierzyć w to co piszą przy mocach wzmacniaczy. Kupując wzmacniacz kierujmy sie parametrem moc RMS, to jest rzeczywista moc elektryczna wzmacniacza. Chyba że ktoś lubi fajne napisy na pakach i wzmacniaczach. Ale to gusta, o tym sie nie dyskutuje :mrgreen: Ps. dodam tylko ze nie potępiam firmowego sprzetu, ma on też swoje zalety, ale nie ten z dolnej półki. Zazwyczaj nie wypowiadałem sie na temat audio bo gdzieś tam raz cos napisałem to zostałem skytykowany :razz: Ale na forum jest już jedna moja konstrukcja (Hadzi) a druga jest w trakcie montażu (Mr.Maya). Może niech oni sie najpierw wypowiedzą jak to u nich gra ;) Wtedy popracuje nad jakimś takim ogólnym tematem... Tylko mowie to cieżka sprawa, no chyba że każdy będzie wkładał to samo :lol:
 
 
 
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 09:24   

Taki ogolny poradnik przydalby sie wielu uzytkownikom. Rozumiem tomcio, ze kiedy juz dobiore jakas tam konfiguracje to moge sie zwrocic o ocene, porady itp, tak?:P

A propos tego twojego wzmacniacza. Ta firma peyinig jest chyba dosyc renomowana, kiedys w drodze do Gdanska widzialem sporo jej reklam. Moze dopiero wchodza na rynek.
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 13-08-2008, 09:40   

Dysponuje sprzętem pomiarowym, generatorem szumu białego, różowego, i różnymi innymi wynalazkami potrzebnymi przy audio, wiec jak cos to wal śmiało. Tylko żebym Ci pomógł tak naprawde to musialbym mieć Twoje audio przed oczami. Jeśli Peyinig jest renomowaną firmą, to polecam jej wzmacniacze a przynajmniej model ktory mam. Coprawda pisze na nim 500W ale tak naprawde wydusiłem z niego niecałe 80W w mostku na obciążeniu 4Ohm przy zniekształceniach poniżej 0,1% THD W obecnej konfiguracji jego moc nie przekracza 30W RMS Chciałbym zobaczyć ten wzmacniacz w srodku, zeby stwierdzić na ile on jest solidny, wiec jak ktos ma jakiś uszkodzony to prosiłbym o współprace :P Mój jest na gwarancji wiec lipa z rozkręcania :/
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 12:24   

tak dokladnie o powerach u mnie kosztuja ok 700 a Gto jak poisales 600 to jest maskra u nas 16 kosztuja 449 a 13 ok 370zl seria GTO. ew w tym tyg moze by mi sie udalo promo zalatwic na GTI z 1600 na 1000zl ale to nie jestem tego pewien. pozdro a tu zamiescze ciekay link :

http://www.autoradex.pl/i...&show_newsid=28

to dopiero gra ze chodzi dach i deska rozdzielcza. pzodrwaiam
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 13-08-2008, 12:33   

To akurat dla miłośników tracenia bębenków w uszach :P Ja wole sluchać muzyki niż nią zabiać :mrgreen: Choć i 30W wystarczająco trzęsie całym autem :wink:
 
 
 
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 12:54   

Ja takze nie chce sprzetu, ktory gralby jak najglosniej. Chce aby dziwek byl czysty, bez szmerow itp. Chce aby jakosc byla wysoka. Dlatego no more MP3:P
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 13-08-2008, 13:01   

mp3 są ok, pod warunkiem że dobrze zrippowane. Bitrate 320kbps mnie juz zadowala. Choc wole wav, CDA i DTS :wink:
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 15:09   

tam akurat gla i glosno i czysto. no dla mnie ideal ( a nigdy nie slyszalem teg oauta wlaczonego na maksa) tyle ze odpowiednia suma pieneiedzy poszla. ale do auta mysle ze powery sa juz bardzo bardzo wystarczajace
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 13-08-2008, 15:44   

Powiem Ci tylko ze jest kilka konstrukcji napewno przebijających coś co tam stoi, tylko że jest to patent ludzi pracujących w pewnej firmie produkującej sprzęt nagłaśniający. Niestety nie moge powiedzieć co i jak, obowiązuje mnie tajemnica, ale widzialem na własne oczy pewną konstrukcje labiryntową o mocy 2kW w bagażniku "kombi". Całość tego sprzetu też grała bardzo czysto i baaaardzo glośno. Niestety sprzet nie jest do obejrzenia, choć porozmawiam z kolegą żeby pozwolił przynajmniej wyslać zdjęcia na e-maila. Jeśli chcesz to usłyszeć i porównać - nie ma sprawy to pewnie da sie załatwić ;) Dodam tylko - nie krytykuje w żadnym wypadku tej konstrukcji przedstawionej przez Ciebie, poprostu udowadniam tylko że pionieer, blaupunkt (nie wspomne już o sony) to firma jak każda inna, i wcale nie produkuje jakiegoś najlepszego sprzętu a głównie płaci sie za marke. Np. konstrukcje Mr.Maya oparlem na dosyć mało znanym głośniku, ale za to jakże rewelacyjnym. Sam sie zastanawiam czy teraz nie zmienić u siebie niskotonówki na BSW :wink:
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 23:39   

co do cen napewn omasz racje Placi sie glownie za marke zwlaszca w przypadku Sony tak jak mowisz. no ja mialem do czynienia glownie z autami JBL czyli Extrem car audio i moze troche przyzywczajenia do nich mi zostalo i jak dla mnie och sprzet jest ok choc rzeczywiscie moze troszke dorgi... Z checia obejrze ciekawe zdj ciekawych konstrukcji. pozdrawiam
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 13-08-2008, 23:47   

Wiesz, podobna sprawa jest w sprzecie estradowym, tylko ze tam jest troszke gorzej z JBL, ale to nas nie interesuje, w koncu siedzimy przy car audio, i popatrzmy też realnie - zazwyczaj muzyki słuchamy na takim poziomie, żeby mozna swobodnie rozmawiać. Pakowanie pieniedzy w moc to dosłownie bezsens, no chyba że ktoś jest głuchy albo startuje w konkursach audio. Nasze ucho jest dosyć dziwnie skonstruowane, nie jest tak wrażliwe na moc, bo żeby zdecydowanie poczuć różnice pomiedzy 20W a 50W trzeba być fachowcem w tej dziedzinie. Zainteresowanych odsyłam do lektur o psychoakustyce :wink: Tak naprawde to jeśli ktos ma pojęcie w temacie można naprawde niskim kosztem zbudować dosyć potężny sprzet car audio, może nie grzeszący mocą, ale za to rewelacyjny pod względem jakości. I gwarantuje że najwiekszym kosztem będzie w tym przypadku sam radioodtwarzacz. Dodam że 30W jest wystarczjącą mocą żeby zdrowo potrząsło nadwoziem auta i naszymi wnętrznościami :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo