Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
29-09-2008, 16:02
Podgrzewana przednia szyba
Autor Wiadomość
zolteq 
& Dżusti


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 445
Skąd: Gliwice
  Wysłany: 29-09-2008, 14:37   Podgrzewana przednia szyba

Hej, cześć wszystkim! ...jestem tu nowy :) szukałem informacji na stronie forum o podgrzewaniu przedniej szyby i jakoś mi sie nie udało znaleźć, więc uderzam tutaj :)

Niedawno kupiłem sobie swoje pierwsze w życiu autko ...dokładnie kociaka :) i koleś który mi go sprzedawał nie do końca potrafił mi wyjaśnić o co chodzi z tym podgrzewaniem.

Mam przy kierownicy (po prawej) przycisk do ogrzewania ...ale nie widzę żadnych siateczek na szybie (jak np. na tylnej ...te poziome paski). Czy to oznacza że nie mam podgrzewania i ktoś wymienił szybę, czy może to całe ogrzewanie działa na jakiejś innej zasadzie ? :)

Proszę odpiszcie bo jestem strasznie ciekaw :)


Pozdrawiam


zolteq
_________________
Była Puma 1,7
Był Galant 2,5 V6
Było Mondeo 1,8 mk4
Jest Mazda 6 (III) 2.5 Skyactive
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 29-09-2008, 14:45   

jak szyba była wymieniana...........to przycisk mógł zostać.....a szyba jest bez ogrzewania.

Z tego co pamiętam to były pumy bez podgrzewanej przedniej szyby....ale wówczas i przycisku nie było.

poza tym polecam przedstawienie się w odpowiednim dziale...
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 29-09-2008, 15:08   

Jak chcesz, to spróbuj przytknąć białą kartkę do szyby i cyknąć foto. Potem umieść na forum, może na zbliżeniu ktoś rozpozna czy są paski czy nie.
Ale tak właściwie, to sam powinieneś to dostrzec.
Albo inaczej. Przecież grzanie szyby, to duże obciążenie dla silnika/akumulatora, tak? To włącz silnik, poczekaj jak obroty się ustabilizują i wciśnij przycisk grzania przedniej szyby. Jak obroty się zawahają, to grzanie jest i działa, jak nie - to już chyba nie muszę tłumaczyć...
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-09-2008, 15:50   

zolteq, jak chcesz sprawdzić czy masz druciki w szybie, usiądź w samochodzie i popatrz pod kątem na przednią szybę. Jak masz podgrzewaną przednią szybę to zobaczysz wewnętrzne druciki :-) Poza tym, tak jak powiedział Franek jak włączysz przednią szybkę to od razu poczujesz to w obrotach silnika.

Paski w podgrzewanej szybie masz inne niż z tyłu. Na przodzie są pionowe i pofalowane.

PS. sprawdź od razu czy masz też podgrzewane lusterka boczne. Ogrzewanie tylnej szyby podłączone jest z lusterkami. Jak będziesz miał ciepłe wkłady w lusterkach, tzn. że masz :-) [/b]
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
zolteq 
& Dżusti


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 445
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29-09-2008, 19:08   

Dzięki wielkie, teraz dopiero przeczytałem wszystkie odpowiedzi... jutro obczaje wszystko o czym pisaliście, bo tak po ciemaku to nidy rydy :P

Oczywiście przedstawię się - sorki za nietakt :P

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :)
_________________
Była Puma 1,7
Był Galant 2,5 V6
Było Mondeo 1,8 mk4
Jest Mazda 6 (III) 2.5 Skyactive
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-09-2008, 07:32   

zolteq i daj znać czy poradziłeś sobie i wszystko gra.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 01-10-2008, 20:22   

sloodzik napisał/a:
PS. sprawdź od razu czy masz też podgrzewane lusterka boczne. Ogrzewanie tylnej szyby podłączone jest z lusterkami. Jak będziesz miał ciepłe wkłady w lusterkach, tzn. że masz [/b]


U mnie ogrzewanie przedniej szyby jest połączone z ogrzewaniem tylnej. Tzn włączane jest tym samym przyciskiem. Lusterka są włączane osobnym, zaraz obok. I pod kątem nie bardzo widać drut oporowy w szybie, dopiero jak przyświece jakąś latarką z drugiej strony i popatrze pod promień światła.
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2008, 07:30   

tomcio, czy jesteś tego pewien, że ogrzewanie przedniej szyby masz połączone z tylną?
Pierwszy przycisk włącza ogrzewanie przedniej szyby, drugi ogrzewanie tylnej + ogrzewanie lusterek. Tak jest w serii i przyznam szczerze, że nie spotkałem się z czymś takim, żeby pod jednym przyciskiem była i przednia i tylna szyba. No chyba, że w escorcie, ale tam i tak był dzielony przycisk.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2008, 11:50   

hmm ja szczerze tez nie widzialem zeby byla przod +tyl w jednym chyba ze to jakas nie standardowa jest
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2008, 11:51   

Zgadza się, powinna być oddzielnie. Ale tomcio chyba zrobił sobie modyfikacje elektryczne i dlatego tak ma :mrgreen:
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
zolteq 
& Dżusti


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 445
Skąd: Gliwice
Wysłany: 02-10-2008, 14:15   

Heja, kurcze jestem niepocieszony - obadałem szybkę i jednomyślnie stwierdziłem, że była wymieniona heh... albo koleś przede mną miał dzwonka, albo uszkodził szybę z jakiegoś innego powodu. Został mi tylko przycisk do ozdoby :P ...czaiłem ceny podgrzewanych szyb do pumci i powiem szczerze, że ok 800 zł to troche sporo :P ...chyba zostane przy tym co mam ;P
...życie ;P w każdym razie jestem cały zadowolony że w ogóle jestem posiadaczem takiego fajnego autka :D bo jak badam na nie codziennie przez okno - to coraz bardziej mi się podoba :D :D:D:D

pozdrawiam :)
_________________
Była Puma 1,7
Był Galant 2,5 V6
Było Mondeo 1,8 mk4
Jest Mazda 6 (III) 2.5 Skyactive
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2008, 14:21   

zolteq, Ja w ciągu 2 tygodni wymieniłem sobie dwa razy szybkę. http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
Nowa w serwisie w Nowym Sączu (podgrzewana) 3300 złotych. Opoya mówiła, że w Wawie jeszcze droższa (co koło 4 tyś) Ja kupiłem nówkę w Euroglasie i z założeniem wyszło mnie koło 1000 zł sztuka. A sztuk było dwie... Teraz już mam zniżkę :P Tffffuuuuu. Żeby się nie przydała.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 02-10-2008, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2008, 14:22   

Franek, a teraz masz szybkę z podgrzewaniem czy bez?
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2008, 14:24   

Tak, mam podgrzewaną. W sumie już trzecią. Wszystkie były / są podgrzewane.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 02-10-2008, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 02-10-2008, 16:20   

sloodzik napisał/a:
Ale tomcio chyba zrobił sobie modyfikacje elektryczne i dlatego tak ma


Nie nie robiłem żadnych modyfikacji - tak mam od początku, odkąd nabyłem Pume, i jestem pewien na 100% ze przycisk od lewej włącza obydwie szyby a po prawej lusterka.
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo