Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
26-09-2008, 14:56
Instalacja car audio w mojej pumce
Autor Wiadomość
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-07-2006, 23:27   

rewelacja , trzeba przyznac
masz jakies inne fotki lub tez jakis opis do tego ?
 
 
shawn
[Usunięty]

Wysłany: 01-08-2006, 00:35   

Jeszcze to, opis jest na pumapeople :)

quote from pumapeople:
After a few months of development, Turby has nearly finished our new dash display to replace the current dials in our sprint car.

Its an LCD display, mounted on carbon and attached to the current puma plastic cluster cover to keep it looking fairly standard. It'll be run by an in car PC and will take information from the Motec ECU and also Race Technology data logger. I am currently designing a layout for the dials for the road going mode (a prototype of which can be seen below).

The dash will give us three settings once Turby has finished the programming. There will be a road screen with a standard set of dials, and two sprint screens - one for me and one for Turby. These sprint screens will have extra data, including a stopwatch to see if we are up or down on our times at any point on the circuit, including lots of other info for the run.

It should work fine in sunlight, its deep inside the dash and uses the same clear plastic lens at the std dash to remove reflections / glare.

The data logger I'm using has GPS and accelerometers, so yes a track map can easily be displayed along with your location on it (which could be handy for unfamiliar venues where parts of the course often look the same).

I should also add the warning lights have been wired into the standard loom connectors which will make integration a doddle and look much more standard than the usual a set of LEDs/lamps with writing by the side.

First you need to fit an aftermarket ECU with suitable telemetry output and a GPS based data logger...

The std ECU will never be suitable as the OBD2 interface on the puma is far too slow. I'm getting data at the rate of 60+ channels 20 times a second from the ECU and another 30 channels from the datalogger at up to 100 times a second. I believe the std OBD2 interface on the Puma can just about handle about 1 channel 20 times a second...
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-08-2006, 00:09   

Oto kolejne fotki z ostatnich dwoch dni mojej pracy.
Niestety nie mialem aparatu , wiec bawilem sie telefonem.
Wygluszylem wszystko co mozliwe :-)
zlozylem z powrotem praiwe cale wnetrze i caly bagaznik.
Do zakonczenia mojej wizji pozostalo mi jeszcze :
- wymienic klemy i podlczyc plsusowy przewod zasilajacy
- przerobic oslone mieszka oraz tylni schowek
- zamocowac radio w schowku
- obkleic podsufitowke i zalozyc ja
- oraz zrobic zabudowe bagaznika
Tak wiec powoli do przodu ...









 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 06-08-2006, 00:18   

:564: czy zawodowo się czymś takim zajmujesz? czy to tylko pasja?
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-08-2006, 07:11   

amatorska pasja
 
 
forest 
<===>


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-08-2006, 16:11   

Mam dwa trzy pytania. Czym obiłeś ten welurowy (orginalnie) boczek na czerwono i ile Cię to kosztowało? Ile Cię kosztowało obicie kierownicy? Jak odkręcić fotel? Mi coś nie idzie...tylniej kanapy też nie mogę wyjąć, bo te śruby są strasznie podokręcane :/ nawet wkrętarka nie daje rady...
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-08-2006, 16:19   

Material nazywa sie alcatraz i metr biezacy kosztuje cos okolo 10 zl , ale zbyt dokladnie juz nie pamietam , wiec moge sie mylic.
Kierownica i mieszki sa obite skora , ale zrobil to juz moj poprzednik , wiec trudno mi na to pytanie teraz odpowiedziec.
Fotele przykrecony sa na 10 srub gwiazdka torx T50.
Kanapa- opracie na 4 sruby gwiazda Torx T ? hmm zapomnialem jaki rozmiar :oops:
Kanapa - siedzisko na haczyk z tylo oraz dwa zaczepy plastkowe z przodu po bokach.

[ Dodano: 2006-08-21, 00:39 ]
kolejny uplading zdjec , niedlug definitywny koniec , chyba :-)

















[ Dodano: 2006-08-21, 21:33 ]
i oto kolejny upload z robot , tym razem koncowy efekt przerobionych boczkow , moze jutro znajda sie juz na dzrwiach
po woli prace dobiegaja konca
sprzet juz gra i powiem , ze jak dla mnie to rewelacja :-)


[ Dodano: 2006-08-24, 00:10 ]
i oto kolejna porcja kilku foteczek , tym razem zamontowłem w końcu boczki



 
 
SKUTER81 
SKUTER


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 83
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 21-03-2007, 12:35   

solidna robota-to już wyższe loty car audio-tez lubie car-audio, ale nie jestem zwolennikiem rozbierania pumek...mam nadzieję że wszystko ladnie poskładałeś, a jak nie to pewnie muzyka wszystko zagłuszy, czekam na zabudowe bagaznika-bo to cos dla oczu...wpadnij na zlot BORKI- z checia pogadam o car audio...panel radia w podsufitcce-szacunek i słupki A są super-konserwacja płyty podłogowej bardzo dużo wytłumia-nawet jeśli ktoś nie bawi sie w car audio to polecam, no i przed rdza oczywiście zabezpiecza. porób foto jeszcze jak juz poskładałeś...
_________________

 
 
 
cayenne 

Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 85
Skąd: wwa-krk
Wysłany: 29-10-2008, 11:55   

odświeżając temat..
czy projekt jest już skończony ?? i co to za ustrojstwo przed gałką zmiany biegów ??
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-10-2008, 13:55   

tak , jest calkowicie skonczony
jedynie nie mialem czasu aby zamiescic fotki , a pozniej zapomnialem
 
 
laurenth1981
[Usunięty]

Wysłany: 29-10-2008, 22:50   

Kurzki fajnie by było gdybyś kiedyś wleciał na jakiegoś spota i poznał nowych klubowiczów :) I przy okazji bym zobaczył autko :) W końcu mamy przecież te same kolory ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo