Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno laptopa- Pomoc
Autor Wiadomość
Kolin 
NÓdziaŻ :D


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 842
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 15-01-2009, 11:29   Kupno laptopa- Pomoc

Witajcie

Ostatnie dni poszukuję Laptopa...

Wybór ich jest tak duży cenny tak rozmaite a przy moim nie wielkim zasobie wiedzy na temat sprzętów komputerowych sugeruję się tylko cenna że im droższy to na pewno lepszy statek. Może ktoś z was zna się dobrze na komputerach i doradzi mi jakiś fajny sprzęcik na dłuższy czas.

Przeznaczenie: Gry,Internet,Muzyka,Trochę danych, Taki domowy wymiatacz do wszystkiego.

Limit 4 tys PLN

Z Góry dzięki :mrgreen:
_________________
Alfa Romeo 147 By Zender...

JTD powered by Cinsoft
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 15-01-2009, 11:34   

Jeśli chodzi o markę, to HP lub Toshiba. Resztę sobie odpuść. Co do parametrów technicznych - raczej to co wie każdy - im więcej zapłacisz - tym lepszy statek. Ale przy obecnym szybkim rozwoju technologii i spadku cen odradzam zakup za 4000. Za 3000 - max 3200 powinieneś znaleźć coś fajnego. Wydanie kasy ponad to, to już trochę bez sensu.
Chyba, że jesteś grafikiem komputerowym, to owszem, 12000 może nie starczyć :)
 
 
Kolin 
NÓdziaŻ :D


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 842
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 15-01-2009, 11:37   

HP właśnie głównie się kierowałem tą firmą,to mi każdy właśnie radził.
_________________
Alfa Romeo 147 By Zender...

JTD powered by Cinsoft
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 15-01-2009, 11:41   

Osobiście też mam HP pavilion i jestem zadowolony. W pracy używam Lenovo (dawny IBM) i widzę, że jest niezniszczalny (za to jego design wygląda jak z poprzedniej epoki. Pamiętaj,że laptop nigdy nie będzie najlepszym wymiataczem do gier (osobiście nie gram w ogóle), ale sporo rzeczy będzie chodzić.
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 15-01-2009, 12:04   

Ja korzystam z laptopa Toshiba (seria Satellite) i jestem z niego bardzo zadowolony. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Mam tu zainstalowaną jedną grę - jeżeli już rozmawiamy o grach, The Settlers - Narodziny Imperium, ale nie pamiętam, kiedy ją ostatnią włączyłem. Poza tym to praca, nauka i internet. Pass ma takiego samego lapa i chyba ma o nim podobne zdanie jak ja. Bez zastrzeżeń.

W domu jest jeszcze jeden laptop, Fujitsu-Siemens (o ile dobrze pamiętam seria Amilo). Po około pięciu latach używania posłuszeństwa odmówiła obudowa, pękła obudowa matrycy. Wymiana uszkodzonego elementu w autoryzowanym serwisie kosztowała chyba mniej niż 200 zł. Ponadto w międzyczasie konieczna była reinstalacja systemu operacyjnego, bo... coś tam. Także coś się działo, ale w sumie nic upierdliwego.

Kolin, przejdź się do Media / Saturna / whatever. Zobacz, dotknij, powąchaj ;) . Zobacz, co Ci się podoba. Ja najpierw odrzuciłem te, które mi się wizualnie nie podobały a dopiero później wybrałem Toshibę :) .
 
 
zolteq 
& Dżusti


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 445
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15-01-2009, 12:18   

Franek napisał/a:
eśli chodzi o markę, to HP lub Toshiba. Resztę sobie odpuść.

Zgadzam się w 100%

Ja mam tak jak Gaydek, Toshibe Satellite - co prawda leci jej już 3 rok, ale nie marudzę na nią, natomiast byłem też zadowolony z Fujitsu-Siemens - ale to bylo ze 4 latka temu i nie wiem czy się nie opuścili co do jakości.

W każdym razie rozglądałem się z miesiąc temu za notebookami i kolo w Vobisie, doradził mi że generalnie prym wiedzie HP. Tak więc, żeby sie przekonać czy to faktycznie prawda polazłem do paru innych sklepów i tam powiedzieli mi to samo, cena - jakość idą w parze.

Bierz HP - nie będziesz żałował ...tak też mi powiedział kumpel z roboty, który dziennie na sprzęcie tejże firmy pracuje. :)

Udanych zakupów
_________________
Była Puma 1,7
Był Galant 2,5 V6
Było Mondeo 1,8 mk4
Jest Mazda 6 (III) 2.5 Skyactive
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 15-01-2009, 12:41   

Ja osobiscie mam acera.... i mogę polecić tą markę. Jeśli się uważnie przyjrzysz parametrom to zauważysz że HP z tymi samymi parametrami jest droższy o 500 - 1000 zł od innych marek. Jam kiedyś tez chciałem HP.......ale kupiłem Acera za mniejszą cenę a wygląd jest równie miły dla oka. Co do IBM to raczej nie polecam. Nie wiem jak z nowymi seriami...ale mamy takie w pracy i ciagle ktos jest bez kompa bo lapek ląduje w serwisie ( w jednym nawet klawisze zaczeły uciekać :-) ) Poza tym design jest rzeczywiscie przedpotopowy. Co do siemensow to tez nie mam najlepszego zdania gdyz sa wlasnie takie nijakie.....i czesto występują problemy które opisał Gaydek. Toshibę moge polecić z czystym sumieniem również....też takie mieliśmy w firmie i bez zarzutu.

Czytajac jednak do czego potrzebujesz komputer....wywnioskowałem ze głownie chcesz się na nim bawić. W związku z powyzszym polecam jednak stacjonarny komputer. Zapłacisz mniej za podobną konfigurację a będziesz mógł sobie bez problemu grać w najnowsze gry.

Laptop do grania się nie nadaje. Ja kupując swojego kompa chciałem na nim grać. Okazało sie jednak że tak naprawde mimo tego że mam 2 gb ramu, 160 Gb Hdd i Geforce chyba 9800GS....w nic porządnego sobie nie pograłem. Problem stanowiła wszech obecna teraz Vista. Producenci komputerów dają też swoje sterowniki. To sprawia że jak zainstalowałem grę to albo się rozjeżdzała grafika, albo coś sie w ogóle nie chciało uruchomić albo jeszcze coś innego.

Dlatego teraz juz wiem i mogę polecić z czystym sumieniem nast. rozwiazanie. Jak najtańszy laptop,spełniający oczywiście pewne kryteria (ilość pamięci, twardego dysku czy wielkośc wyświetlacza) które nas interesuja. Myślę że w tej chwili komputer do internetu, muzyki, filmów czy nawet prostszych gier (strategie etc) kupisz za 1000-1500 pln. a do tego polecam zakup konsoli..........np. Xbox 360. Sam korzystam z tego rozwiązania i jestem bardzo zadowolony.

na zachęte - http://pl.youtube.com/wat...ynext=1&index=1
http://pl.youtube.com/watch?v=y0W2ol2MFIk
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=M3PApPlO-h4
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=WrtTdO3mGiQ
http://pl.youtube.com/watch?v=YI7LwdwmI-8
 
 
 
Prokotom
[Usunięty]

Wysłany: 15-01-2009, 13:22   

Gdybyś miał wieksze zasoby $ to namawialbym na Apple, ale tak to polecic moge Dell-a (juz sa dostepne u nas dla klientow indywidualnych), IBM-a i HP.
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-01-2009, 13:41   

Zdecydowanie Mac. Ale Dell też ma dobrą opinie :lol:
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Kolin 
NÓdziaŻ :D


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 842
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 15-01-2009, 13:48   

Gaydek napisał/a:
Kolin, przejdź się do Media / Saturna / whatever. Zobacz, dotknij, powąchaj ;) . Zobacz, co Ci się podoba. Ja najpierw odrzuciłem te, które mi się wizualnie nie podobały a dopiero później wybrałem Toshibę :) .


To samo będę robił najpierw musi wizualnie wpaść w oko a później cenowo i technicznie :wink:


Snaco napisał/a:
Ja osobiscie mam acera.... i mogę polecić tą markę. Jeśli się uważnie przyjrzysz parametrom to zauważysz że HP z tymi samymi parametrami jest droższy o 500 - 1000 zł od innych marek.


Jeden pan w sklepie mi go polecał, mówił że jest to dobra Firma między cenna a jakością.

Snaco napisał/a:
Czytajac jednak do czego potrzebujesz komputer....wywnioskowałem ze głownie chcesz się na nim bawić. W związku z powyzszym polecam jednak stacjonarny komputer. Zapłacisz mniej za podobną konfigurację a będziesz mógł sobie bez problemu grać w najnowsze gry.

Laptop do grania się nie nadaje. Ja kupując swojego kompa chciałem na nim grać. Okazało sie jednak że tak naprawde mimo tego że mam 2 gb ramu, 160 Gb Hdd i Geforce chyba 9800GS....w nic porządnego sobie nie pograłem. Problem stanowiła wszech obecna teraz Vista. Producenci komputerów dają też swoje sterowniki. To sprawia że jak zainstalowałem grę to albo się rozjeżdzała grafika, albo coś sie w ogóle nie chciało uruchomić albo jeszcze coś innego.


Nie jestem maniakiem Gier, ale od czasu do czasu lubię tam w byle co zagrać :mrgreen: raz na długi czas...

Prokotom napisał/a:
Dell-a



Dzisiaj takiego oglądałem tzn tej firmy.

Cytat:
Ja mam tak jak Gaydek, Toshibe Satellite


Muszę zwąchać co to za maszyna :wink:

Panowie dziękuję za rady, po obiedzie jadę na szukanie mojego okazu, mam nadzieję że wrócę do domu z zakupionym sprzętem.
_________________
Alfa Romeo 147 By Zender...

JTD powered by Cinsoft
 
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 15-01-2009, 14:01   

Ja właśnie tydzień temu kupiłem HP Paviliona. Ogólnie jestem zadowolony. Procek AMD, GeForce 256Mb, 320GB HDD, 4GB Ram, Wifi i takie tam pierdoły za 2800zł w Komputroniku. Przedtem od 5 lat korzystałem z Acera TravelMate i jestem z niego nadal zadowolony. Ani razu się nie zepsuł chociaż kilka razy spadł po schodach, wyleciał z samochodu, wyrwały się zawiasy ogólnie nie miał lekkiego życia. Byłem zdecydowany ponownie na Acera (w tej cenie można wyrwać też fajną konfigurację) ale mojej drugiej połówce z wyglądu bardziej podobał się HP. :wink:
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
zolteq 
& Dżusti


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 445
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15-01-2009, 15:35   

Prokotom, DELL - przereklamowany ...mamy w firmie 5 takich lapków i non stop coś się dzieje :/ a przy tym wcale tanie nie są. Dodam że większość DELLi produkowana jest w Łodzi :P - chociaż to raczej atut - bo wole nasze niż azjatyckie :P
_________________
Była Puma 1,7
Był Galant 2,5 V6
Było Mondeo 1,8 mk4
Jest Mazda 6 (III) 2.5 Skyactive
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 15-01-2009, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Prokotom
[Usunięty]

Wysłany: 15-01-2009, 16:30   

zolteq, ja mam bardzo dobre doswiadczenia z Dell-em zarowno desk jak i laptopami, wiec moze trafiles poprostu kiepska serie. Moj dla odmiany byl wyprodukowany w Irlandi, a bateria w Japoni.
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-01-2009, 16:38   

Zgadzam się, że Dell jest przereklamowany, tak samo jak i Vaio Sony (a szkoda, bo to akurat super sprzęt). Prawdopodobnie kupując lapa (pecetowego!), zrobiłabym podobnie jak Gaydek, najpierw pooglądała, później porównała parametry różnych modeli i wybrała taki, który pasuje mi pod względem użyteczności, podzespołów, ale i ceny. No i musiałby mi się podobać. Marka zeszłaby na dalszy plan, poza jednym wyjątkiem*

Jakiś czas temu kupiłam z powodów zawodowych Ausua i nie narzekałam na niego. Wada - akumulator zbyt szybko "wyzionął ducha". Zalety - cena, niezawodność (zero problemów, poza akusem, przez prawie trzy lata użytkowania).

*wyjątek, to oczywiście Apple, marzy mi się MacBook w najmniejszej wersji czyli 13.3", bo w domu mam kolejnego Maca (obecnie MacPro, zaczynałam od G4) i jest to po prostu jakość sama w sobie...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 15-01-2009, 16:53   

HP Pavilion -> zdecydowanie polecam :!:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo