Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagubiony dowód rejestracyjny :(
Autor Wiadomość
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 18-07-2006, 00:12   Zagubiony dowód rejestracyjny :(

Czy komuś się zdarzyła taka głupota, jak...zgubienie tego dokumentu??

Co wtedy ... da rade uzyskać nowy bez zminy rejestracji ? Jakie koszta...
Jakie koszta mandatu...za brak dowodu rej. ?
Czy przed mandatem uratuje mnie sterta papierów od auta?
P.S. ja wcale nie zgubiłam :P tak orientacyjnie pytam :)
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
Ostatnio zmieniony przez Boogie 20-08-2006, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18-07-2006, 05:31   

Nie bedziesz musial zmieniac tablic a koszt jak mnie pamiec nie myli cos okolo 80zl placilem za dowod jak rejestrowalem auto. Mandat moze byc wysoki i zalerzy od pana policjanta te dokumenty napewno nie daja 100% pewnosci ze nie dostaniesz mndatu.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 18-07-2006, 07:31   

Mandat z tego co kiedys słyszałem to moze byc wyjatkowo wysoki (chyba do 5tyś :) ).

Gumiś właśnie ten opis na gg to tak przypadkiem :wink:
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 18-07-2006, 09:30   

Nie przesadzajcie. Mandat to 100zł. Wyrobienie nowego dowodu to ok.70-80zł, wystarczy zgłosić się z kartıĄ pojazdu i dow. osobistym do Wydziału Komunikacji. Nie trzeba, ale bezpieczniej jest zmienić tablice na nowe (z nowym nr) - "znalezione" dow. rej. sıĄ "w cenie" i potem może się zdarzyć, że jest w Polsce dwie takie same Pumy :wink: Nowy dowód + tablice to jakie¶ 200zł, ale własny spokój jest chyba bezcenny. Przerabiałem kiedy¶ podobnıĄ sytuację jak skradziono mi portfel ze wszystkimi dokumentami. Nie jest tak ¼le. Pozdrowienia!
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 18-07-2006, 10:38   

Czyli co wystarczy iść do Wydziłu Komunikacji z kartą pojazdu i dowodem osobistym i mi zrobią w mig dow rej?

Nie ma potrzeby, aby zmieniać tablice rej, ponieważ ja go nie zgubiłam... nazwijmy to że schowałam... i nie pamiętam gdzie :) wiem ciężka sprawa :mrgreen:
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 18-07-2006, 13:11   

Może niezupełnie "w mig", bo wszystkie "twarde" dowody drukowane są w Wytwórni Papierów Wartościowych i trwa to w sumie do miesiąca czasu, ale na miejscu dostaniesz tymczasowy dowód, na którym możesz jeździć.
Najpierw jednak proponuję zrobić porządek w torebce :wink:
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 18-07-2006, 23:35   

Tymczasowy otrzymam w mig?

Porządek w torebce i plecaku robiłam juz chyba z 10 razy... autko dokładnie przetrzepane... oraz pokój...jeszcze tylko szafa z ciuchami mi została.. :) ale coś czuje ze jutro po pracy się wybiore po takie tymczasowe... i może da rade być na spocie HoLLyłódźkim :roll:
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 19-07-2006, 23:35   

HoLLyłódź już zna te historie, ale pozwole się pośmiać CAłEJ POLSCE :)

Drogi Pawełku, tak jak mówiłeś odłożyłam dragi, postanowiłam się wziąć w garść...

Tak więc...DZIŚ...

z samego rańca dzwoniłam do Wydziłu Komunikacji, w celu zapoznania się z... "wymogami" wyrobienia ponownego dowodu rejestracyjnego...( aby dziś móc być na integracji z Wawką -- patrz SNACO :d )

Ni w ząb się dodzwonić tam nie mogłam...ok godz. 13 udało się dodzwonić... "urząd czynny do 16stej, zapraszamy trzeba wyrobić dowód tymczasowy" ... wielce ucieszona, postanowiłam zwrócić się o pomoc..do Darii ( chodziło rzecz jasna o transport z pracy- kończyłam o 15stej do Urzędu-czynnego do 16stej )

Daria podała pomocną dłoń i o czasie dotarłyśmy na miejsce...gdzie...z początku bardzo francowata Pani... oznajmiła mi że takie wnioski to się składało dziś do godziny 11stej... < tu poszedł masakryczny wnerw i jednocześnie wielki bumerag na ustach Darii >

Ale rzecz jasna, Gumiś nie daje za wygraną...zaczełam błagać niemiłą niewiaste o pomoc, iż pilnie potrzebuje dziś auto ( spot na dachu Galerii ) Owa Pani była całkiem uległa... zlitowała się i w mig mi pomogła... co prawda koszt tymczasowego dowodu to 30 zł... ale miałam go w 5min.

Ale nie nie nie nie to jeszcze nie koniec owej historii...

Do domu wróciłam z wielkim uśmiechem, jednak powiększył się on jeszcze bardziej ( po jakiś 2h po otrzymaniu tymczasowego dowodu rej)...gdy... podczas ścierania kurzy w pokoju, ujrzałam... MÓJ STARY DOWÓD REJ...

Leżał sobie...pod wieżą....szkoda że dzień wcześniej sprawdzałam tylko pod głośnikami :P

No trudno, przynajmniej HoLLyłódź może ponownie pośmiać się z Gumisia :)

Chłopaki czekam na foto ze stacji :P z 2 dowodami :)


P.S. Nie wiem jak wy, ale my z Darią pisząc tego posta miałyśmy ostra zgrzewe :] Oczywiście jest on po dużej cenzurze :)
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Maniek 
*****


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 217
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 19-07-2006, 23:50   

Potwierdzam !!! Gumiś fajny Miś ma teraz dwa dowody rejestracyjne :)
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 19-07-2006, 23:53   

Maniuś dziękuje za udokumentowanie mej opowiastki :)

Małe sprostowanie... te dłonie to nie moje :mrgreen:
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 20-07-2006, 05:35   

Tak Gumiś -> ty to jednak masz za cięzkie jazdy po tym paleniu... :P :P:P
Pamiętaj, żeby dziś pojechać do WK i powiedzieć, że masz ten dowód jednak :!:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo