Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
19-07-2008, 12:10
Modyfikacja Pumki (kopia)
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-01-2007, 00:46   Modyfikacja Pumki (kopia)

u_b_e_k
Witam. Od kilku tygodni chodzi mi po glowie rozpoczecie modyfikacji mojej Pumki. Jej celem mialoby byc podniesie mocy. Zabawe zamierzam rozpoczac za miesiac dwa, a teraz zbieram informacje za co sie zabrac. I tytuaj pojawiacie sie Wy :smile: Czekam na sugestie co dobrze byloby wymienic, dokupic itd. Narazie nie chcialbym bawic sie w grzebanie przy silniku. Co mozecie doradzic? Prosilbym o konkretne przyklady, wraz z dobrym, sprawdzonymi producentami i moze jakims dobrym warsztatem, ktory potrafilby zajac sie taka przerobka. Najlepiej w okolicach Olsztyna lub Slupska. Z gory wielkie dzieki. Pozdrawiam.

----------
lukas
Osobiście uważam, że nie ma sensu podnosić mocy w pumie. Ja bawiłem się w to jakieś 1,5 roku i teraz stwierdziłem że mogłem zrobić to inaczej a kasę którą na to wydałem powinienem zbierać na kupkę a potem wydać jednorazowo na jedną ale porządną modyfikacje którą była by wymiana silnika na inny mocniejszy, podatny na modyfikacje, w pełni naprawialny. W ciągu tej mojej zabawy z zwiększaniem mocy wydałem około 10tys zł po czym musiałem wyremontować silnik bo niestety nie wytrzymał. Jednym słowem nie ma sensu zwiększać moc zmieniając tłumik czy zakładając stożek bo tak naprawdę nie otrzymamy żadnego odczuwalnego przyrostu mocy, są to bardziej zabiegi estetyczne.
Zresztą po co zwiększać moc w pumie? Jeżeli chcesz mieć szybszy samochód to taniej będzie kupić jakiś inny.
A jak chcesz zwiekszyć moc nie grzebiąć przy silniku?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo